Osebno kasko, riziko, življ. zavarovanje - KJE?

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Torej...

moški, 30 let za 100.000 ZV za primer smrti in trajne invalidnosti na 10 let :

Lastna socialna varnost - nadstandardni paket ..... 25,17 €
Osnovna socialna varnost - ZV 100.000 .................. 11,80 €

Skupaj mesečna premija ........................................... 36,97 €

Poleg tega se v primeru 100% trajne invalidnosti izplača dvojna zavarovalnina, torej 200.000, ter mesečna renta 1500 €, za obdobje petih let, vkolikor se pri zavarovancu ugotovi stopnja invalidnosti, ki je višja od 50%, v tem primeru se prav tako izplača dvakratni odstotek zneska.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Pri nezgodnem je pa takole:
WS
3del.jpg


Prva
Tabela je na treh straneh, zato je v povezavi izluščen del s temi podatki...
Tabela % invalidnosti

Kaj več se mi pa ne da, vsak si naj sam prebere in pogleda celotne splošne pogoje...
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Evo Cyber, sem že včeraj sam izračunal...

Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Citat:
Uporabnik CyberShot pravi:
Obema, ki sta povpraševala po tem sem odgovoril z zasebnim sporočilom, in z obema kontaktiram na tak način, ker sta tako želela.

bom pa navedel primer za 30 letnega moškega in za 10 let in ZV 100.000 EUR

Mesečna premija znaša 11,80 EUR (to je za kakršnokoli smrt)

k temu je treba obvezno priključiti enega izmed paketov (glej sliko zgoraj)
Vzamemo MINIMALNI PAKET 2,88 EUR
___________________________
skupaj 14,68 EUR

Še za 30 letno žensko (100k ZV, 10 let) :

Mesečna premija znaša 7,26 EUR
Minimalni paket 2,88 EUR
______________________
SKUPAJ 10,14 EUR

No vidiš, da gre...
Zdaj pa dokončna primerjava
Prva nezgodno
prva.jpg

WS ŽZ premijski bonus
premijski-bonus.jpg

WS ŽZ Life-Style bonus
life-style.jpg


Torej, da bo popolnoma enako:
PRVA:
ŽZ - 11,80
Nezgodno ( treba je vzet NADSTANDARDNI PAKET pri nezgodnem - 100.000 smrt, 100.000 invalidnost: 25.17 eur

SKUPAJ: 36,97 eur / mesec

WS premijski bonus:
ŽZ - 23,14 eur
Nezgodno: skupaj 25,84 eur
pri riziku ni možna mesečna renta, pri klasiki pa je doživljenjska v višini 1000 eur cca 5 eur/mesec
SKUPAJ: 48,98 eur + 5 eur (renta, ki je tu ni)

WS Life-Style bonus:
ŽZ: 10,14 eur
Nezgodno: skupaj 25,84 eur
"renta", ki je tu ni: 5 eur

SKUPAJ: 35,98 eur + 5 eur(ki je tu ni)
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Če pa nekdo želi od nezgodnega samo kritje v primeru invalidnosti, je pa skupni znesek nižji, ker ni potrebno dodati nezg. zav. za nezgodno smrt...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Grajbos, a ni renta pri klasiki omejena na 20 let in ne doživljensko pri WS?
Potem pa še eno brezvezno vprašanje, a me res zanima? Recimo, da hočeš z ŽZ zagotovit družini ekonomsko olajšano življenje naprej. In v čem je potem fora, da za smrt vzameš 100.000 EUR zavarovalne vsote (kar predidevam, da si izračunal, da toliko potrebuje družina npr. da preživi, odplača kredit, ali karkoli že) in potem še dodatnih 100.000 v primeru nezgode? A če se npr. ubiješ z avtom je družini toliko bolj hudo in bodo potrebovali toliko več denarja, da si bodo opomogli? Ker minimum si že postavil pri zavarovanju za smrt. Tega ne štekam. Druga možnost pa je, da gemblaš in računaš, da te ne bo pobralo naravne smrti in greš z ZV v tem primeru v minus in potem pri nezgodi prideš na potrebno cifro. Čeprav, to se mi zdi malo neumno, če je point ŽZ ravno zagotovitev ekonomsko lažjega preživetja družine. Poleg tega bi verjetno s samo ŽZ za smrt za pravo vsoto prišel ceneje čez. Evo, še malo filozofije v to temo.
grin1.gif
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Nezgodna renta je lahko po izbiri omejena na 20 let ali pa doživljenjska renta, višina pa je ali 500 eur ali 1000 eur. Pri renti, omejeni na 20 let, se izplača iz tega naslova še % invalidnine (osnova je 40.000 eur ali pa 20.000 eur)

Ni nujno, da nekdo ima zraven nezgodno smrt... Lahko se priključi samo nezgodna invalidnost, pa je potem premija toliko nižja. Po želji...
Pri primeru izpred nekaj postov bi potem bila mesečna premija v obeh primerih za 12,88 eur nižja.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Grajbos, a ni renta pri klasiki omejena na 20 let in ne doživljensko pri WS?
Potem pa še eno brezvezno vprašanje, a me res zanima? Recimo, da hočeš z ŽZ zagotovit družini ekonomsko olajšano življenje naprej. In v čem je potem fora, da za smrt vzameš 100.000 EUR zavarovalne vsote (kar predidevam, da si izračunal, da toliko potrebuje družina npr. da preživi, odplača kredit, ali karkoli že) in potem še dodatnih 100.000 v primeru nezgode? A če se npr. ubiješ z avtom je družini toliko bolj hudo in bodo potrebovali toliko več denarja, da si bodo opomogli? Ker minimum si že postavil pri zavarovanju za smrt. Tega ne štekam. Druga možnost pa je, da gemblaš in računaš, da te ne bo pobralo naravne smrti in greš z ZV v tem primeru v minus in potem pri nezgodi prideš na potrebno cifro. Čeprav, to se mi zdi malo neumno, če je point ŽZ ravno zagotovitev ekonomsko lažjega preživetja družine. Poleg tega bi verjetno s samo ŽZ za smrt za pravo vsoto prišel ceneje čez. Evo, še malo filozofije v to temo.
grin1.gif

Problem tega je to da zavarovalnice želijo poturiti še nezgodno smrt , ki je tako kot si sam ugotovil "brez veze".

Sam sem ravno zaradi možnosti prilagajanja, ugodne mesečne premije, dobrih splošnih pogojih vzel WS Life Style ter zavaroval življenje-smrt ter invalidnost, ki včasih še bolj denarno prizadane družino kot pa smrt.

lp
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
@gajbos:

tisti procenti glede invalidnosti so odstotek , ki ti ga zavarovalnica prizna v primeru, da se poškoduješ na posameznem organu, torej več kot je % "bolje je" ker dobiš več izplačila?

Pri PRVA, Grawe, Tilia, KD,...sem opazil precej daljšo tabelo ocen invalidnosti. Pri WS pa je to v cca. 20 vrsticah??
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Sad: odlično napisano. Eden redkih, ki je v tej temi začel uporabljati logiko. Že od vsega začetka namreč prebiram to temo in se smejem nabulozam določenim prodajalcem nezgodnih in življenjskih zavarovanj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Vidim, da identično razmišljava, tudi jaz sem tik pred isto odločitvijo. S tem, da me izredno mika tista renta v primeru invalidnosti večje od 50%. Namreč WS ima klasično zavarovanje za primer smrti in doživetja. Za vplačilo 20 EUR mesečno in za 10 let ob doživetju dobiš 2300 EUR ven (ali več, če je donosnost višja). Ista zavarovalna vsota je za smrt, torej 2300 EUR. Do tu je to več ali manj smeh. Sedaj pa pride bombonček. In sicer za 5 EUR dodatnih mesečno si v primeru invalidnosti čez 50% upravičen do 20 letne rente po 500 EUR mesečno. Torej, po 10-ih letih dobiš ven 2300, kar pomeni, da te ta možnost za rento stane na oko cca. 8 EUR mesečno, kar je zame precej zanimivo. Tako da, zna bit, da bom priklopil ŽZ za smrt še tole zgodbo. In če grem na to varijanto mi WS pokrije točno to kar želim za nižjo ceno od Prve.
cheer.gif
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik talean pravi:

Problem tega je to da zavarovalnice želijo poturiti še nezgodno smrt , ki je tako kot si sam ugotovil "brez veze".

Sam sem ravno zaradi možnosti prilagajanja, ugodne mesečne premije, dobrih splošnih pogojih vzel WS Life Style ter zavaroval življenje-smrt ter invalidnost, ki včasih še bolj denarno prizadane družino kot pa smrt.

lp
Edina stvar, ki je brezveze, je ta, da človek nima nobenega zavarovanja... Vse ostalo je po lastni izbiri.

Vsak se pač sam odloči, kaj želi imeti in kaj ne... Pač pri WS je nezg. smrt posebej, nezg. invalidnost posebej, nezgodna renta posebej, oprostitev plačila premije v primeru bolezni posebej, dodatno ŽZ posebej, ipd. Pač ni nekih paketov nezg. zavarovanj...
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
- Mi kdo zna razložiti progresivno invalidnost pri Genereali 350% in 540%?
- Če sem prav prebral WS prizna 2x premije nad 50% invalidnosti? Gajbos?
rolleyes-1.gif


Evo na zgornje vprašanje sem že našel odgovor:
screen-shot-2010-02-24-a.png


Dost zavajanje kajti tistih 540% se dobro sliši dejansko pa ni tako kot sem si prestavljal.

lp
 
Nazadnje urejeno:

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Edina stvar, ki je brezveze, je ta, da človek nima nobenega zavarovanja... Vse ostalo je po lastni izbiri.

Ja res je.

Prosim razloži mi še mizerno tabelo invalidnosti pri WS.

Pa se opravičujem , ker Grawe ima enako mizerno tabelo invalidnosti, splošni pogoji pa so precej podobno napisani kot pri WS. Vsaj kar sem na hitro preletel pod temo invalidnosti.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Ni mizerna tabela invalidnosti, le bolj pregledna je in ni za popolnoma vsako stvar izpisan odstotek. 3. člen si preberi...
zmaga.gif


**************************************************************************************
3del.jpg

b.) Če pride do delne izgube ali delne funkcionalne
nesposobnosti zgoraj navedenih delov telesa ali
organov, se stopnje iz točke a.) 2. odstavka tega
člena uporabljajo sorazmerno.
V primeru zmanjšane funkcionalne sposobnosti
roke ali noge se sorazmerno uporabi ustrezen
odstotek za celo roko ali nogo.
3. Če se stopnja invalidnosti ne more določiti v skladu z 2.
odstavkom tega člena, je za določitev stopnje
invalidnosti odločilno, v kolikšni meri je z medicinskega
vidika zmanjšana telesna ali duševna funkcionalna
sposobnost.
********************************************************************
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Ni mizerna tabela invalidnosti, le bolj pregledna je in ni za popolnoma vsako stvar izpisan odstotek. 3. člen si preberi...
zmaga.gif

ja sem si prebral samo ne vem kaj naj si mislim.

ali je bolje imeti popolno podano tabelo ali pa ta 3 člen ki ga ima recimo tudi Grawe z enako tabelo (drugi odstotki).

lp
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Hm,
WS LIfeStyle bonus je odpadel. Kaj bi bilo sedaj najugodneje, da pridem na 70.000 EUR zavarovalne vsote za smrt in invalidnost (nezgodno me ne zanima, bi pa razmišljal o kakšni mesečni renti).
Pri Prvi bi me prišlo nekje cca. 23 EUR mesečno, s tem, da bi imel zav. vsoto za invalidnost zgolj 50.000 EUR. Če grem na 100.000 EUR, pa pridemo na cca. 36 EUR mesečno.
Kaj ima Generali na to temo?
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Glej, meni je vseeno, kje se boš, če se sploh boš zavaroval. Najslabše je, če ni nobenega zavarovanja, s katerim bi zaščitil tako sebe kot družino.
Upam, da ne bo potem tega, da ti nekaj niso povedali in boš čez 10 let na tem forumu spraševal, zakaj v tem in tem primeru ni tega in tega... Zakaj bi nekaj tam bilo, drugje pa ne...