Osa

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Torej v plasc (sluzba) se mi je skrila osa, tista z napol crnim trupom, ki ji noge dol visijo, ko leti), picila dvakrat pri komolcu.

Roka zacela trdet, drzal pod vodo in vzel 2 x ClaritineS (imel pri roki slucajno).
Roka ni vec trda, sta mali oteklini na mestih, razen malo omotice ni nic (no to je lahko od treh stamprlov, tako da ne vem :D).

Pa me zanima, kako dolgo mora minit, da lahko reces, da je ok?

Btw, plasc sem na hitro slekel, zdaj nesel ven in sploh ni crknila, ampak odletela, wtf..
Tnx
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
osa po piku ne umre, čebela pa.
če nisi alergičen na pike, se ne bi sekiral preveč. če pa si, pa najbolje do zdravnika, če imaš omotico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Hvala za odgovore, je menda slo skozi tole (stamprli so joke :)). Mislim pisarna 30m2, pa najde plasc na stolu in se skrije v rokav :)
Edit: plasc je tale delavski, sicer bele barve, ker grem vcasih v proizvodnjo pogledat..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Torej v plasc (sluzba) se mi je skrila osa, tista z napol crnim trupom, ki ji noge dol visijo, ko leti), picila dvakrat pri komolcu.

Roka zacela trdet, drzal pod vodo in vzel 2 x ClaritineS (imel pri roki slucajno).
Roka ni vec trda, sta mali oteklini na mestih, razen malo omotice ni nic (no to je lahko od treh stamprlov, tako da ne vem :D).

Pa me zanima, kako dolgo mora minit, da lahko reces, da je ok?

Btw, plasc sem na hitro slekel, zdaj nesel ven in sploh ni crknila, ampak odletela, wtf..
Tnx
Če imaš cajt take oslarije spraševat na forumu, ti ni nič oz. nisi alergičen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in McGiver

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Omotica je lahko od bolečine (ravno ta teden mi je zdravnica naravnost povedala: ja, itak, desci ste tako občutljivi) in nekaj malega šoka.

Vseeno pa je dobro potrditi, da ni šlo za sistemsko alergijsko reakcijo. Takšen test je enostaven in se verjetno danes dela celo s krvnim testom, delajo ga alergologi. Če imaš voljo priti zadevi do dna, se pri osebnem zdravniku zagrebi za napotnico za spec. alergologa.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Omotica je lahko od bolečine (ravno ta teden mi je zdravnica naravnost povedala: ja, itak, desci ste tako občutljivi) in nekaj malega šoka.

Vseeno pa je dobro potrditi, da ni šlo za sistemsko alergijsko reakcijo. Takšen test je enostaven in se verjetno danes dela celo s krvnim testom, delajo ga alergologi. Če imaš voljo priti zadevi do dna, se pri osebnem zdravniku zagrebi za napotnico za spec. alergologa.

Javil se je, torej je živ. Rama ga boli, konc sveta. Edino kar je ni bilo od 1 meseca do 3 mesecev med eno in drugo dozo, andy bo rekel kaksno na to.
Čipe isci z močnejšim magnetom v žepu in kompasom v roki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ker sem že kdaj peljal 60 let staro osebo (ki jo je že kdaj v lajfu gotovo pičila čebela, pa ni bilo štale - dokler ni enkrat bila) z zateklim sapnikom po piku na urgenco, ker ni bilo časa čakati rešilca, se bom vzporednici s cepivi bledo nasmehnil...
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Ker sem že kdaj peljal 60 let staro osebo (ki jo je že kdaj v lajfu gotovo pičila čebela, pa ni bilo štale - dokler ni enkrat bila) z zateklim sapnikom po piku na urgenco, ker ni bilo časa čakati rešilca, se bom vzporednici s cepivi bledo nasmehnil...
Dobro, na alteru je prvih nekaj odgovorov dobrih, potem pa se zacne stala, ko svobodni umetniki in javna uprava nimajo kaj za pocet, druga kot afne guncat :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sandra

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Če bi takoj povedal, da nosiš bel plašč, bi dobil prave odgovore, ker pri hospitalizaciji je barva zelo pomembna :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
Mogoče še to v vednost. Strup ose ali sršena je termolabilen, zato moramo čimhitreje po piku mesto vboda greti in ne hladiti. Šele po petminutnem ogrevanju mesta pika lahko mesto začnemo hladiti. Drugače je pri čebeli, kjer takoj hladimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan