Orodje za doma (Izvijači, gedore, Trox...)

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Jaz pa sem ravno pri izvijačih in bitih imel probleme. Postrgane glave.
Sej lahko Kitajc tudi dobro drži, meni mtech od Merkurja kar v redu služi. Edino, ko sem videl, da v tujini kakšne Wiha v akciji ne dobiš dosti dražje, me je kar malo zabolelo :D
Evo, če koga zanima (wiha naredila za Xiomi, kvaliteta ne bi smela veliko zaostati za "pravo" Wiho):
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz uporabljam makita gold impact.. Tole z zgornjega linka zgleda super. Je kdo za group buy, pa razdelimo poštnino?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
  • Potem bi bilo boljše, da kupi izvijač, ki ima bite v ročaju in ima en kvaliteten izvijač s klasičnem asortimajem bitov. Če rabi, pa dokupi kakšen bit po potrebi.
https://uniortools.com/eng/product/638TBI6-3-tbi-handle-for-bits-6-3#846896 + komplet bitov
  • Klešče vzame ene multi funkcijske:

potem pa še kladivo, set kvalitetnih imbusov, osnovni set ključev.
Skupaj bi tudi na 100€ prišel a bi dobil dosti bolj kvalitetno, pa še kupuješ po potrebi.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
aja, pa še kakšna brošurca kakšna je razlika med PH in PZ vijaki in zakaj so vsi domači vijaki posneti :D
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
zato se ne kupuje poceni gedor :)

počila pri 70Nm+90°

75552931_945454082497414_232589207976017920_n.jpg
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
za makito imam namenske crmo natične ključe, tista dolga 16 je zgolj po naključju gor.. :)

tole je počilo na moment ključu kakor sem napisal..
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
generično ime.. :D

tole je lincos - modra serija.. oranžna serija njihovega orodja je bila še nekako zadovoljiva, tole je pa čisti crap..
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ja.. pred leti sem naročil en kovček z njihovo oranžno serijo katero vozim v avtu.. Še danes vse celo, kvaliteta zadovoljiva.. Potem sem enkrat naročil še nekaj iz modre serrije.. Tisto je pa pogreb.. Tako kot si napisal, verjetno drug dobavitelj, cena je pa itak skoraj enaka kvaliteti...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
V hiši imam kar nekaj orodja, ampak mi recimo manjkajo določeni svedri, določeni izvijači oz. nastavki, pa to in ono, itd. Naveličal sem se tudi zbirati zadeve v tisoč škatlah, kar potem nosim po bajti in hodim nazaj iskat pozabljeno. Šraufa se dokaj pogosto, od manjših popravil, sestavljanja pohištva, kmalu tudi avto malo bolj, tako, da bi blazno rad prišel do kvalitetnih setov orodja. Torej govorim o setih, ki ga zagrabim 1x in imam vse s sabo oz. še kaj zraven vržem in je to to.

Katere firme ročnega orodja so ok in imajo take sete ter kje to kupit? Pa da so nastavki res kvalitetni, magnetni, močni.

Drugo vprašanje pa je ročno električno orodje. Pojavlja se potreba po električni žagi za les in kovino, brusilko in mogoče še kaj. Rad bi šel v nakup neke serije, ki je kvalitetna, ima recimo enako baterijo za vse, itd. Katera firma bi bila to (Bosch, Iskra, Makita,...)?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.973
5.182
113
Kupiš eno delovno škatlo pa zmečeš notri kar že imaš in najpogostejše rabiš. Ostalo sproti dokupiš če se pojavi potreba. Kupovati neke garniture je brezvezno metanje denarja stran če se ti bodo reči podvajale. Z Unior ne upaš zgrešit, kitajci iz Interdiskonta pa tudi niso slabi. Tudi v Hoferju ali Lidlu se najde kar kvalitetno orodje.

Pri električnemu orodju je podobno. Ni treba profi Bosch linije kupovati, odlično se izkaže že orodje iz Interdiskonta. Lahko pa malo več zapraviš za Makito, Ryobi ali Einhell. Čeprav pazi, ker imajo eni različne linije orodja - z različnimi baterijami.
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Glede rocnega orodja kupis kaseto in vanjo zlozis stvari, ki jih najpogosteje rabis. Glej kaksnega Uniorja, Bahco, Proxxon.... Za bite glej Wiha, Wera, Hitachi.
Baterijsko orodje ce gledas s stalisca najvec orodja z enako baterijo verjetno zmaga Makita (lxt 18V), z enakimi baterijami imas potem tako orodje za delavnico (vrtalnike vijacnike, flexe...) kot za vrt (kosilnice, motorke, skarje za zivo mejo...) in se kaksen gadget..... Vendar moras pri Makiti pazit kater model vzames, dobis naprimer vrtalnik za 80EUR ali za 200Eur (brez baterije), razlika v kakovosti pa je ocitna.

Kaksno zago za les/kovino imas v mislih?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.773
2.657
113
Jaz sem si tale komplet naročil. Upam da bo OK za hobi uporabo.


Sam so pa modeli pri Hofru. Imajo take slike objavljene da ne moreš razbrati kaj je v kompletu, v opisu pa tudi samo par stvari naštetih.

Sem pol našel v Aldiju boljše slike in opis, če bo koga slučajno zanimal ta komplet.

 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
iščem neke res kvalitetne imbus ključe, ima kdo kakšen predlog?