Opica

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Ali je od vas, ki si opico želite imet že kdo videl oddajo Monkey world? Če ste si jo ste verjetno že opazili, da opice niso za v stanovanje, sobe, kletke ...

Drugače pa je moja velika želja enkrat obiskati njihov živalski vrt in zelo, zelo si želim, da bi lahko enaga malega šimpanzka malo popestvala. Te živali me tako fascinirajo, da sem kar hipnotizirana ko jih vidim.
grin1.gif
 

hitra_kaca

Pripravnik
8. avg 2007
106
0
16
Lahko so tudi za v stanovanje, če jim lahko nameniš veliko sobo ali dve
grims-1.gif
Drugače pa naredijo kar precej škode, ne glede na velikost. Poleg tega so precej "packaste", na kar se je potrebno pripraviti. V stanovanju zato potrebujejo precej veliko kletko, še več pa ukvarjanja z njimi. Če ne dobiš ravno nekega zelo samotarskega osebka, potem zahteva ogromno časa, ker nima ostalih članov krdela, ki jih nadomešča družina... Skratka, opica je zahteva še bolj kot marsikateri kuža.
Mali šimpanzki so simpatične zadevice, ki se rade pestujejo, dokler jim to ustreza. Lahko pa kar fino uščipnejo ali ugriznejo ali pa ti primažejo klofuto (ki je kar močna, kljub temu, da so še majhni
smile-1.gif
). So pa res zabavni in ni se potrebno bati, da ti padejo na tla, ker se te vedno nekako oprimejo...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:

Ali je od vas, ki si opico želite imet že kdo videl oddajo Monkey world? Če ste si jo ste verjetno že opazili, da opice niso za v stanovanje, sobe, kletke ...




Kaka je razlika če je zaprta v zooju al pa v 2 sobnem stanovanju?
confused-1.gif




Če jih lahko imajo cirkusanti, in jih mučijo z učenjem vožnje z biciklom in žongliranja, pol nevem

za kaj je človek nebi mogo met v stanovanju...
 
Nazadnje urejeno:

madam_orange

Pripravnik
25. jul 2007
388
0
16
oranžna cona
Jst sem velka navdušenka animal planeta in sem ravno kak teden nazaj gledala oddajo o tem ko ljudje kupujejo te male opice. V glavnem, opic se ne da ukrotit tko kot naprimer lahko daš psa v pasjo šolo. Da se jih veliko naučit, ne da pa se jih umirit. Vse življenje je treba za njih skrbet kot za dojenčka. Če hočeš imet tako opico si nase nakoplkeš zelo veliko odgovornost, primerljivo z odgovornostjo, ki jo imaš do novorojenčka, le da opica tega ne preraste.

Lp, MO