Oneplus 9, 9 Pro

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Komentarji, mnenja, izkušnje,..

 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Komentarji, mnenja, izkušnje,..


Zadeva se ni zunaj, ti pa bi rad izkusnje??

 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Marburg mene so učili da naj bom tiho če nimam kaj lepega povedat,..
Tema ni sam za danes,..v dveh treh tednov ali prej se bodo pojavili prvi userji in takrat se bo lahko komentiralo izkušnje,.. Zdaj pa lahko pišeš kakšen se ti zdi telefon po predstavitvi, kakšne se ti zdijo cene, izgled,...
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Jst mam 8 pro 12 256 in zaenkrat nimam pripomb. Latercase je gor, edin pri nizki brightness se mi je pojavljal greenish tint. Pogost problem pri teh 8 modelih. Ampak men je uspelo nek dimming izklopit pa se je rešilo.

120hz ekran je top. Baterija mi 24h drži povprečne uporabe, wireless warp charge je supr.

9ka metal look mi zgleda super. Mogoče čez leto ali dve, ko bo cena polovična. Se pa veselim mnenj tukaj.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Glede na ves marketing bi pričakoval več od kamere. Vse ostalo štima. Sem bil resno ogret za njega, ampak čakam na primerjavo z xiaomi mi 11. Ta obeta več za manj denarja.
Samsunga sem izločil iz igre, ker ima za precej več denarja drugorazredni procesor, kamera je sicer res boljša. Huawei pa odpade ker nima gugla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tri10let

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Podobno kot Steve.

Velik hype kot ga znajo narediti pri One+, na koncu razočaranje. Posebnega napredka ni, cena se vsako leto viša, na koncu je to drag kitajc.
Ampak ga bom verjetno vseeno vzel. Doma rabimo nov telefon in za mojega 7Pro ne dobim skoraj nič, je pa še vedno hitrejši od vseh Samsungov pri bajti.
Imel sem S6, S7, S8, žena in hči imata A50 in A51 in me vsakič nekam prime, ko jih dobim v roke. Zadnji dober je bil S7, lani je crknil v bootloopu, nadomestil ga je A51, ki je obupno počasen, prepočasi se polni, fingerscan dela v tretjem poskusu, ... S8 ima premajhno baterijo, hči stalno nosi powerbank s seboj, da preživi čez dan, ...
Tudi 7Pro ima nekaj napak. Najbolj me moti velikost. Dejansko ga stalno "bendam" v žepu in samo čakam dan, ko bo počil. Motorizirana selfi kamera me ja hudo privlačila, ko sem gledal predstavitve, sedaj se veselim telefona z luknjo. 1+ forumi so se razpočili, ker so zamujali z Androidom 11 za 7 in 7T. Dejnsko je slab filing, da se jim gre samo za nove kupce, za stare jih pa boli ... No, danes je prišel update. AODja (še) ni.
Zaenkrat so (zame) plusi pri seriji 9: zadnji snapdragon, čist OS, hitro polnjenje, lep dizajn, polnilec v paketu :),
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Sem imel 5t. Super zadeva, z zanič kamero. Samo takrat me to ni bolelo, ker je stal 500€, zdaj za 930€ pa mi ni vseeno. Zato bi me res zanimalo ali je kamera dobra in samsungova odlična, ali je dejansko neka srednja žalost.
Sploh v primerjavi z zdajšnjim mate20pro, ki še za današnje standarde dela dobre slike.
Bo še treba počakat na malo več feedbacka
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Jaz imam že nekaj let OnePlus 5. Zelo zadovoljen. Eni sicer tarnajo, da ni več nadgradnje sistema, ampak ... navsezadnje je minilo že nekaj let in verjetno tudi drugi proizvajalci ne dajejo več. So pa dali Android 10 (sicer s kakšnim ščurkom).
Mogoče je ravno fotoaparat še najslabši del, sicer pa zelo v redu zadeva. Še vedno čisto spodobno hiter, prostora imam še vedno dovolj, baterija počasi šepa (pa je še vedno solidna). Zato bo OnePlus pri meni prva izbira. Je pa res, da so začeli pretiravati s cenami (oz. tekmovanjem v višjem razredu).
 

makedonc

Pripravnik
4. okt 2007
141
5
18
Jst mam 8 pro 12 256 in zaenkrat nimam pripomb. Latercase je gor, edin pri nizki brightness se mi je pojavljal greenish tint. Pogost problem pri teh 8 modelih. Ampak men je uspelo nek dimming izklopit pa se je rešilo.

120hz ekran je top. Baterija mi 24h drži povprečne uporabe, wireless warp charge je supr.

9ka metal look mi zgleda super. Mogoče čez leto ali dve, ko bo cena polovična. Se pa veselim mnenj tukaj.
Zdravo, si uspel rešiti vowifi in volte? Meni ne deluje.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
To meni smrdi po težavi v programski opremi. Nekateri naredijo samo par slik in se jim izpiše opozorilo o pregrevanju.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
Ima kdo?
Tamle v sosednji temi je po neki sprejemljivi ceni 12/256 Pro verzija, ali pa konec koncev ta šibkejša varianta. Oboje bo nekako OK zame...

Zanima me pa:
- koliko časa zdrži baterija? Pride človek normalno čez dan? Kaj degradira sčasoma oziroma z updajti?
- je zanesljiv v smislu nehroščast. Nimam volje za kake updajte, ki vse zafrknejo in potem čakaš nove, da to popravijo ali pa da kje zmrzuje ali steka.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Prej sem imel Pro 7, sedaj sem ga dal ženi in mislim, da ji bolje deluje kot meni sedaj Pro 9. Telefon je super, baterija za mojo uporabo za celi dan, poln je v tričert ure, baše me pa SW. Saj telefon je hiter, samo sedaj bi se počasi radi znebili Oxygen SW in šli na Color OS (kitajski) in so določene stvari, ki so se mi dopadle v OX izpadle, oz so narejene drugače in se sedaj lovim. Npr. prej sem imel v app drawerju zadnje štiri najdene aplikacije na vrhu, sedaj tega ni. Potegnem s prstom od zgoraj desno se mi odprejo neke bližnjice, ki so meni neuporabne. Se moram prav skoncentrirati, da pridem do pull down menija, kjer so potem hitri gumbi za svetilko in ostale nastavitve.
Zdaj na OX12 smo na EU ostali na updejtu C38, ki je buggy as hell, novega pa za EU/NA ni (rihtajo neke pravice oz. čakajo odobritve), samo global verzija, ki pa baje ni najbolj priporočljiva za EU uporabnike (GDPR pa to).
Pod črto. Super telefon, zanič SW. Ajde, proti nekemu Huaweiju še vedno odličen SW (vsaj meni) :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe