Onemogočanje tipk na PDA (v I-GO)

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Uporabljam Siemens Pocket Loox 720. Ko uporabljam navigacijo, dlančnik postavim v držalo za pijačo. Vendar se mi hudič premika ravno toliko, da po kakšni jami na cesti, pritisne katerega od gumbov na dlančniku. To seveda "zajebe" zadevo. V samem sistemu sem nekako uspel zakleniti tipke. Če pa uporabljam I-GO, pa I-GO nekako kontrolira te tipke ... in vsak pritisk na tipko je ... težava.
Je kakšna rešitev (razen pravega držala)?
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Pod nastavitve -> splošno imaš varnostni način, ki ti izklopi možnost pritiskanja zaslona, ko je vozilo v gibanju.
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Tega še nisem preizkusil med vožnjo, sem pa vključil ti. "Safety mode". Vendar, če prepišem navodila:
"Safety mode will diable the touch-screen ... You are still able to use the hardware buttons ..."

Torej to deluje na zaslone, ne pa na tipke. Pri meni se hudič dotakne tipke in sem v riti.
stupid-1.gif
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Hardware gumbi so definirani v iGo\data.zip fajlu pod \config\keybind.txt. Probaj pobrisat definicije, kaj kateri gumb naredi. Notri imaš najprej splošno nastavitev gumbov, nato pa sledi še nastavitev specifična za posamezni model dlančnika. Ker sem svojega posodil in ga dobim šele čez par dni nazaj, ne morem preverit, če zadeva deluje (oz. kot hočeš ti da ne deluje
smile-1.gif
), ko zbrišeš nastavitve za gumbe. Vsekakor pa najprej naredi backup data.zip datoteke!
LP
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Bomba!!!
priden.gif

Deluje. Najprej sem opazil, da je v \iGo\data.zip\FFkeymap.txt - vendar ga za začetek nisem spreminjal.
Potem sem pogledal v \iGo\data.zip\config\keybind.txt. Očitno definicije gumbov - pobrišem tisto pri "Looxu" in poskusim. Vidim, da so se gumbi spremenili, torej je to prava pot. Grem in pobrišem še "Default" in glej - zadeva deluje kot mora. Torej ne deluje
evil.gif


Tale iGo mi je res všeč - tudi takole s stališča kako enostavno so zadeve napisane. Kapo dol, bi rekel Katanec. In seveda tebi Dare1.
Sam teh gumbov nikoli ne uporabljam - mogoče napaka, vendar očitno stvar navade. V tistem postavku pa me motijo in tole je prava rešitev.