Oman - viza

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Če se še kdo nameni v Oman in ima slovenski potni list mu ni potrebno vnaprej zaprositi za vizo. Smo na spisku privilegiranih držav in jo lahko dobimo na letališču pri pristanku. Najprej je potrebno it na eno od obeh menjalnic v hali za prihode, kjer za 5 riialov dobiš potrdilo za desetdnevno turistično vizo (visa collection fee), ki ti jo potem policist vtisne v potni list. Kartic ne jemljejo! Potem se skozi hodnik odpraviš do hale za prevzem prtljage, skupaj s prtljago pa še čez carino, kjer vso prtljago pregledajo še z rentgenom.
vo sporočilo Vse teme Razširi

Velja pa to samo za prihode na letališče! Po morju ali pa po zemlji bo pa daljša birokratska mora s pošiljanjem potnega lista na Dunaj itd.

Sam sem bil precej na trnih, če je zadeva res taka, ker so uradne informacije na spletni strani Royal Omani Police rahlo dvoumne.

PS. Nenaročen taksi z letališča do Muškata ne bi smel bit dražji od 10 rialov. Vozijo pa tako kot Kam Rineš al pa CEpci.
tongue-1.gif
 

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
Da obudim prastaro temo, je bil kdo pred kratkim v Omanu, se še da dobit vizo ob prihodu na letališče ali jo je potrebno po novem nabavit prej preko neta?
Priporoča mogoče kdo kakšen ugoden rentacar za 4WD s čim več dovoljenimi kilometri na dan?
 

Nekdoiznekje

Pripravnik
13. avg 2019
108
18
18
Vstop v državo
Slovenski državljani potrebujejo vizum za vstop v Oman.
Za vizum je potrebno zaprositi preko spletne aplikacije.
Veljavnost potnega lista mora biti najmanj šest mesecev na dan vstopa v Oman.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.640
3.523
113
Ni tega vprašal, ampak če lahko vizo dobiš na vstopu kot v nekaterih drugih državah. Recimo Šri Lanka, Vietnam,...., tam moraš tudi vizo naročiti preko neta, kljub temu pa se jo še vedno da dobiti tudi ob vstopu v državo. Jaz bi jo naročil preko neta, zakaj nebi od doma naredil če lahko, kot pa tam na nekem šalterju. Že tako je gužva in miljon folka, od katerih vsakemu drugemu nekaj fali.
 

Nekdoiznekje

Pripravnik
13. avg 2019
108
18
18
For citizens from over 60 different nationalities, Oman visas on arrival used to be available at the Muscat International Airport until February of 2018. This process was transformed into an electronic visa system
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello