OLED TV

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
KSZ
peesda, niste zagrizli v mojo provokacijo ... :evil:

Evo, zdej pa zares: vem, da je slika boljša, preprosto vem. In hkrati se strinjam s Spaykiem ... važna je vsebina.
Kar pa me je zmotilo je to, da vseeno malce pretiravate. Če jaz na Sony 65 col (morda mera ni pomembna, a vsekakor se z velikostjo slike vidi več nepravilnosti) gledam film v HD, pa istega pri kolegu na OLED Philipsu vidim, da je tam slika res bolj čista, črna bolj črna, ampak vsekakor pa ne morem reč, da je mojih 1400€ kaj dosti manj vrednih od njegovih 2200€ ...

Se spomnim časov fršterkerjev, ko sem imel onkyo fršterker lower/middle range (nekje vmes). Pa sva šla s kolegom v en studio poslušat Gryphona (če ne veste, kaj je to, vam verjetno ni pomembno) ... no, morda (?) je bil zvok res boljši, bolj clean, ampak šele po tem, ko si videl, koliko Gryphon stane ...

Ja, se strinjam, OLED v primerjavi s "klasiko" ZAGOTOVO je boljši, ampak toliko zelo pa spet ne, kot tu želite prikazat.

Da me ne boste napadli, DA, je boljši. Ampak kot sem dejal, važna je vsebina. Če gledam SLO 3, tiste njihove seje, je čist vseeno, če bi jih gledal na CRT :evil::evil:

Sam sebe prepričuješ da si se prav odločil k si LED kupil namesto OLED?
Saj če malo oči pripreš je slika ista.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Pri QLED imaš garancijo, da se ne bo nič zapeklo. Dober 77 QLED stane malodane premoženje. Bolje da čez 7 let zamenjam, če bodo takrat sposobni prebavit PC 95% (večinoma je FF odprt, veliko je seveda tudi videa prek PC) časa brez najmajšega rizika.

Ravno dobro sem zamnejal pano 65VT30 s Samsungom 75q90r. Ima malo druge muhe pri prikazu mirne in gibljive slike z istimi nastavitvami. A pod črto je precejšen preskok naprej. Ostane mi pa cca. 4 k€ za menjavo čez 6-7 let in sem brez rizika, da se mi 2019 OLED zapeče. Na plazmi je nekaj ikonc kar lepo vidnih vedno kadar je bil FF odprt par urc. Sicer se skoraj zgubijo, če se dlje le gibljiva slika suče in pri prikazu videa niti slučajno niso opazne. Takrat je bila zadeva cca 40% cenejša od takratnih 65" LCD-jev, ki so bili daleč daleč od črnih in z obupno barvno paleto v primerjavi s plazmo. Plazma kljub temu da je zvožena še vedno da odlično sliko a 4k matrika in boljše procesiranje QLEDa jo pač gladko povozi.
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Pri QLED imaš garancijo, da se ne bo nič zapeklo. Dober 77 QLED stane malodane premoženje. Bolje da čez 7 let zamenjam, če bodo takrat sposobni prebavit PC 95% (večinoma je FF odprt, veliko je seveda tudi videa prek PC) časa brez najmajšega rizika.

Ravno dobro sem zamnejal pano 65VT30 s Samsungom 75q90r. Ima malo druge muhe pri prikazu mirne in gibljive slike z istimi nastavitvami. A pod črto je precejšen preskok naprej. Ostane mi pa cca. 4 k€ za menjavo čez 6-7 let in sem brez rizika, da se mi 2019 OLED zapeče. Na plazmi je nekaj ikonc kar lepo vidnih vedno kadar je bil FF odprt par urc. Sicer se skoraj zgubijo, če se dlje le gibljiva slika suče in pri prikazu videa niti slučajno niso opazne. Takrat je bila zadeva cca 40% cenejša od takratnih 65" LCD-jev, ki so bili daleč daleč od črnih in z obupno barvno paleto v primerjavi s plazmo. Plazma kljub temu da je zvožena še vedno da odlično sliko a 4k matrika in boljše procesiranje QLEDa jo pač gladko povozi.

Koliko si pa dal za Samsung 75q90r ? Mene prepprica velikost..65 mi je kar mal postalo. Sam imam Pana VT10 ( torej se 2 let starejsimodel od tvojega) in bi ze pocasi mogel menjat. Ampak 75 OLED je absurdno predrag. Me ne moti ta burn-IN..ker ob pravilni uporabi ni bojazni. Samo velikost 75 OLED je orenk drag. MAx bi dal za 75+ 3k. Kar je utopicno..razen ce gres na LCD..sam mi ne potegne, kermi slika ni ok...če primerjam na moji plazmi. Nwm..kompliciram..
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Pri QLED imaš garancijo, da se ne bo nič zapeklo. Dober 77 QLED stane malodane premoženje. Bolje da čez 7 let zamenjam, če bodo takrat sposobni prebavit PC 95% (večinoma je FF odprt, veliko je seveda tudi videa prek PC) časa brez najmajšega rizika.

Ravno dobro sem zamnejal pano 65VT30 s Samsungom 75q90r. Ima malo druge muhe pri prikazu mirne in gibljive slike z istimi nastavitvami. A pod črto je precejšen preskok naprej. Ostane mi pa cca. 4 k€ za menjavo čez 6-7 let in sem brez rizika, da se mi 2019 OLED zapeče. Na plazmi je nekaj ikonc kar lepo vidnih vedno kadar je bil FF odprt par urc. Sicer se skoraj zgubijo, če se dlje le gibljiva slika suče in pri prikazu videa niti slučajno niso opazne. Takrat je bila zadeva cca 40% cenejša od takratnih 65" LCD-jev, ki so bili daleč daleč od črnih in z obupno barvno paleto v primerjavi s plazmo. Plazma kljub temu da je zvožena še vedno da odlično sliko a 4k matrika in boljše procesiranje QLEDa jo pač gladko povozi.

kaj bi se naj na lcdju zapeklo? To je samo marketing samsunga dober :fredi: oz vsaj poskus no
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ko pravite, da je WebOs na LG-ju hiter...kaj to pomeni? A to pomeni, da tudi med programi menjuje najhitreje ali pomeni to kaj drugega?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Koliko si pa dal za Samsung 75q90r ? Mene prepprica velikost..65 mi je kar mal postalo. Sam imam Pana VT10 ( torej se 2 let starejsimodel od tvojega) in bi ze pocasi mogel menjat. Ampak 75 OLED je absurdno predrag. Me ne moti ta burn-IN..ker ob pravilni uporabi ni bojazni. Samo velikost 75 OLED je orenk drag. MAx bi dal za 75+ 3k. Kar je utopicno..razen ce gres na LCD..sam mi ne potegne, kermi slika ni ok...če primerjam na moji plazmi. Nwm..kompliciram..
3600€
top shit 77" OLEDI so trenutno vsaj dvojna cena. Pa kolker zgleda ne bodo bistveno cenejši prav kmalu. V letu 2022 naj bi bile šele dograjene dodatne zmogljivosti z nekaj cenejšo tehnologijo kot se je pred meseci nekje? bralo. A sami paneli naj bi bili komaj tako zmogljivi kot so trenutni. Vira ne vem več.

Pravilna uporaba = tipična uporaba. Tu seveda na OLED ne more bit problemov. Moja uporaba kot rečeno je pač netipična; večinoma PC. Zgleda pa, da bom zaradi nastavitev slike občasno uporabljal v TV vgrajene aplikacije (Curiosoty, YT, T-2, Amazon Prime, ... morda kdaj spet Netfliks). Ampak, če sem sam pred ekranom vedno nekaj frčkam in mi nikakor ne znese cele oddaje pogledat prek celga ekrana... Pač QLED je bil logična izbira.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj pa hitrost menjavanja med programi?
Kater OS je dober glede tega? Naceloma je meni hitrost menjavanja zelo pomembna.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
To je pogojeno tudi in predvsem od signala. Nek dober HD ali UHD digitalni signal pač rabi nekaj medpomnenja, da se naloži in sprocesira. Tako kot so se včasih menjali analogni kanali se digitalni ne morejo neglede na hitrost procesorja. JE pač tako pri tej stvari da bolj je zmogljiv mlinček hitreje melje - cena.
Meni ja ta segment sicer poplnoma nepomemben ker zelo malo menjam med kanali v živo. Mi je pa bistveno da relativno tekoče sistem servira sliko v zamiku. Da nariše sliko, ko počakaš pri vrtenju prek reklam recimo. Ta del T-2 aplikacije na zgoraj omenjenem ekranu deluje super. Prek PC pač zamika ni (THJ MC aplikacija) oz. se ga, da uporabljat le prek WWW, kar pa je malo nerodno.
Pod črto se dandanes splača kupit ekran, ki odlično prebavi signale (IP)TV ponudnika in vse funkcije, ki so sicer dostopne prek STB.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Cash

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Bomo se verjetno menjali kak tv al pa 2 vmes preden bo microled cenovno dostopen :)
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Me pa zanima kako bo QNED konkurriral OLEDu...ali obratno :cool:
QLED, ki je še vedno samo izboljšana verzija LCDeja, sploh ne bo konkuriral OLEDu, ker takoj, ko se bo v Samsungu pričela proizvodnja OLEDov, bo ukinil proizvodnjo QLEDov. Korejske in japonske firme pospešeno ukinjajo proizvodnjo LCDejev, kitajci jo pa še povečujejo.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Koliko si pa dal za Samsung 75q90r ? Mene prepprica velikost..65 mi je kar mal postalo. Sam imam Pana VT10 ( torej se 2 let starejsimodel od tvojega) in bi ze pocasi mogel menjat. Ampak 75 OLED je absurdno predrag. Me ne moti ta burn-IN..ker ob pravilni uporabi ni bojazni. Samo velikost 75 OLED je orenk drag. MAx bi dal za 75+ 3k. Kar je utopicno..razen ce gres na LCD..sam mi ne potegne, kermi slika ni ok...če primerjam na moji plazmi. Nwm..kompliciram..
LG je avgusta z novimi zmogljivostmi pričel z novo tehnologijo MMG, množično proizvodnjo 77" in 48" panelov. To jim omogoča na istem substratu izdelati različne dimenzije panelov. S tem bi izkoristili precejšen del materiala, ki je sedaj odpadek, in bi lahko močno znižali ceno 77" modelom. Pojavile so se novice, da imajo s tem kar precej težav, kar cca 50-60% izmeta, tako da so morali proizvodnjo začasno ukinit.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Kaj pa hitrost menjavanja med programi?
Kater OS je dober glede tega? Naceloma je meni hitrost menjavanja zelo pomembna.
Odvisno o kakšnih programih govoriš. Če je govora o IP televiziji preko DASH/HLS (ala Telemach EON app, T2 TV app,...), potem je precej odvisno od hitrosti procesorja in delno tudi od latence in posovne širine tvoje povezave. Konkretno na nVidia Shieldu je zap time na EONu preko optike skoraj nezaznaven. Na kakšen počasnem TVju z istim OSom in isto povezavo, pa je lahko zap time precej slab. Če govoriš o menjavi DVB-C kanalov, je pa predvsem odvisno od vgrajenega DVB-C tunerja, delno pa tudi od dekodirnega modula in kartice. Sam OS nima neke bistvene vloge.
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
QLED, ki je še vedno samo izboljšana verzija LCDeja, sploh ne bo konkuriral OLEDu, ker takoj, ko se bo v Samsungu pričela proizvodnja OLEDov, bo ukinil proizvodnjo QLEDov. Korejske in japonske firme pospešeno ukinjajo proizvodnjo LCDejev, kitajci jo pa še povečujejo.
Govoril sem o QD-LED .. oz tako sem zasledil. Nekak sem se zatipkal....ali pa sem napačno prebral ?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Govoril sem o QD-LED .. oz tako sem zasledil. Nekak sem se zatipkal....ali pa sem napačno prebral ?
Zgleda, da si zopet nepravilno zapisal. Sicer je pa tu kar precejšnja zmešnjava, ki izhaja še iz časov, ko so se pojavili LED TVeji. Namreč LED TVejev ni, ampak so samo LCDeji z LED osvetlitvijo ozadja. Na enak način, zopet z namenom prevare, je Samsung poimenoval izbolšano verzijo LCDejev s QD nanosom QLEDe, da bi tako čim bolj zvenelo podobno LGejevem WOLEDu. QLEDov, v pravem pomenu oznake, ki bodo samosvetleči, še ni. Bo pa to zelo verjetno naslednja tehnologija od OLEDov. Ti si verjetno mislil na novo tehnologijo QD-OLEDov, ki jo razvija Samsung, katera temelji na modri barvi, in jih bo verjetno predstavil na CES 2020, ki bo čez tri tedne. Imajo pa precej večje težave z burn-inom, kot jih je imel LG , kar je in verjetno še bo zavleklo začetek proizvodnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, so se vedno vsi v osnovi LCD-ji? Resno?
A Samsung ne more SuperAmoledov od telefonov povecati v dimenzije TV-jev?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Ne ne more. Na telefonih so ekrani vklopljeni po "par minut" in ni problemov z vžigom. Pri TV je zadeva drugačna. Vklopljeni so ure in ure.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Zgleda, da si zopet nepravilno zapisal. Sicer je pa tu kar precejšnja zmešnjava, ki izhaja še iz časov, ko so se pojavili LED TVeji. Namreč LED TVejev ni, ampak so samo LCDeji z LED osvetlitvijo ozadja. Na enak način, zopet z namenom prevare, je Samsung poimenoval izbolšano verzijo LCDejev s QD nanosom QLEDe, da bi tako čim bolj zvenelo podobno LGejevem WOLEDu. QLEDov, v pravem pomenu oznake, ki bodo samosvetleči, še ni. Bo pa to zelo verjetno naslednja tehnologija od OLEDov. Ti si verjetno mislil na novo tehnologijo QD-OLEDov, ki jo razvija Samsung, katera temelji na modri barvi, in jih bo verjetno predstavil na CES 2020, ki bo čez tri tedne. Imajo pa precej večje težave z burn-inom, kot jih je imel LG , kar je in verjetno še bo zavleklo začetek proizvodnje.
Ok. Hja ob vsej tejj poplavi imen...
Drugače nekaj takega kot si napisal..cez 3 tedne naj bi predstavil QD..neki .. ! Mja..
Potem je samo OLED ki je kaj vreden..trenutno ? Hmm....naj vse posatimajo in pocenijo. I need 75' OLED :D
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Torej, so se vedno vsi v osnovi LCD-ji? Resno?
A Samsung ne more SuperAmoledov od telefonov povecati v dimenzije TV-jev?
Seveda. Razen OLEDov je več ali manj vse kar se prodaja v consumer segmentu LCD.

Obstajajo sicer tudi pravi LED displayi (ne LCD z LED osvetlitvijo, ki jih danes tržijo kot "LED TV"), ampak uglavnem za razne reklamne panoje in podobne zadeve pri 100" in več (ala http://www.szretop.com/). Za consumer market naj bi nekaj podobnega v normalnih velikostih dobili z MicroLED, ampak bo preteklo še nekaj časa da bo tole za široko potrošnjo in normalen denar. Zaenkrat smo še najbližje z organskimi LEDicami aka OLED....