OLED TV

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Kaj pa qe65q70r v primerjavi z zgornjim OLED B9 ?

65Q70R je precej slabši od B9, sicer je FALD, ampak ima zelo malo con. Kot je bilo že omenjeno, ne podpira DTS, od HDRa ne podpira Dolby Vision, in zvok Dolby Atmos, LG sicer uradno ne podpira HDR10+, ga pa omogoča. Da ne omenjam dalje LG ima občutno boljšo telekomando z air miško in mikrofonom.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Pa dajmo še en "slavojžižkošizem" vmes ruknt:
"navadna" 65 colarca vs. OLED 65 colarca

-a se film na OLED na koncu drugače konča? Torej, če na "navadni" TV glavni junak umre, a na OLED na koncu najde svojo pravo ljubezen?
-na "navadni" je tekma Olimpija: Domžale na koncu 3:1, je na OLED pri taisti tekmi rezultat drugačen?
-ali jaz gledam na "navadni" TV drugačna poročila, kot se vrtijo na OLED tv?

Mislim, da sem dovolj jasen. Da pogledam vsake tolko časa kej po TV, BMK. Vem (in ne predvidevam), da je na OLED "lepša", bolj "realistična" slika, z več barvami, pa da je črna res črna .... zato pa se tudi plača vsaj 2 kratnik cene navadne TV. Ampak ZAKVAJ?

Kurba**ja, res smo postali ne samo razvajeni, ampak neumni kot noč. V bistvu so črno barvo sproducirali res črno, da se vidi, kje smo .. v popolni temi.

Sej ne vem, a so ovce tud tako glupe, da raje grizejo uno bolj zeleno travo, al jim je natur zelena OK?

"slavojžižkošizem" OFF
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Pa dajmo še en "slavojžižkošizem" vmes ruknt:
navadna 65 colarca vs. OLED 65 colarca

a se film na OLED na koncu drugače konča? Torej, če na navadni glavni junak umre, a na OLED na koncu najde svojo pravo ljubezen?
na navadni je tekma Olimpija: Domžale na koncu 3:1, je na OLED pri taisti tekmi rezultat drugačen?
jaz gledam na navadni TV drugačna poročila, kot se vrtijo na OLEd tv?

Mislim, da sem dovolj jasen. Da pogledam vsake tolko časa kej po TV, BMK. Vem (in ne predvidevam), da je na OLED "lepša", bolj"realistična" slika, z več barvami, pa da je črna res črna .... zato pa se tudi plača vsaj 2 kratnik cene navadne TV. Ampak ZAKVAJ?

Kurba**ja, res smo postali ne samo razvajeni, ampak neumni kot noč. V bistvu so črno barvo sproducirali res črno, da se vidi, kje smo .. v popolni temi.

Sej ne vem, a so ovce tud tako glupe, da raje grizejo uno bolj zeleno travo, al jim je natur zelena OK?

"slavojžižkošizem" OFF
In kaj ima to veze s kvaliteto slike? Če tebi ni pomembna, pač ne kupiš OLEDa in tudi ne vem zakaj bi QLEDa kupoval. BTW tudi na manjšem TVju se bo film enko končal ;) In če tebi to nič ne pomeni, drugi nimamo pravice primerjat in kupovat boljših televizij? Najboljše, da greš še na Porsche/Ferrari/younameit forume smetit, kako nepotrebni in brezvezni so te avtomobili, ko pa z Dacio ravno tako prideš kamorkoli.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Smetim namenoma ...
ovce

in NI isto, primerjat zadeve z avtomobili (si ti tako začel). Z Mercedesom se bom bistveno bolje peljal, kot z Dacio (udobje, utrujenost etc.) na "vaših" TV bo pa konec filma, tekme etc še zmeri isti :evil: :evil: :evil:
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Smetim namenoma ...
ovce

in NI isto, primerjat zadeve z avtomobili (si ti tako začel). Z Mercedesom se bom bistveno bolje peljal, kot z Dacio (udobje, utrujenost etc.) na "vaših" TV bo pa konec filma, tekme etc še zmeri isti :evil: :evil: :evil:
Kar se mene tiče je isto. Tako kot se z Mečko boljše pelješ, čeprav je cilj isti, tudi pri gledanju večjega in boljšega TVja bolj uživam, čeprav je konec filma isti :DSamo, da cel TV košta manj kot letni strošek za eno decent mečko. Če bi me tak TV koštal več kot mečka in bi moral izbirat eno ali drugo, bi pa z veseljem rajši imel mečko (še rajši pa porha :p) kot TV .
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Smetim namenoma ...
ovce

in NI isto, primerjat zadeve z avtomobili (si ti tako začel). Z Mercedesom se bom bistveno bolje peljal, kot z Dacio (udobje, utrujenost etc.) na "vaših" TV bo pa konec filma, tekme etc še zmeri isti :evil: :evil: :evil:
Z lahkoto vse te zadeve primerjaš z avtomobili, z udobjem, z utrujenostjo oči, kvaliteto zvoka.......Pri slabših TVejih prihaja do: zameglitve gibanja, nejasnih obrisov, migetanja, treslanja slike, do ločenih barvnih odtenkov, bleeding, clauding.......ne podpora raznih formatov, HDRa, povezljivosti....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Smetim namenoma ...
ovce

in NI isto, primerjat zadeve z avtomobili (si ti tako začel). Z Mercedesom se bom bistveno bolje peljal, kot z Dacio (udobje, utrujenost etc.) na "vaših" TV bo pa konec filma, tekme etc še zmeri isti :evil: :evil: :evil:
pot do konca bo drugačna z boljšim zvokom in sliko recimo, konec bo isti, a spet zaradi drugačne poti verjetno bolj imersive..Tako da ja, je razlika. Pol pa glej Avatarja na 15 col ČB tvju...ne vem če boš sploh do konca prišeel :D
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Meni ni bolšega kot v temi film na tvju za 400 Eur z ogromno backlight bleeda pogledat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
.. smo črno - belo TV gledali in sliki ni nič falilo :D
če te je ČB malce motilo, se je dalo kupit ono steklo za pred TV za malce ekran ofarbat :evil: ... sam včasih iz nostalgije svojo CRT-jko preklopim na ČB za hec ... se takoj počutim nekaj desetletij mlajši :zardelalter: ... tudi na YT je še nekaj starih stvari v ČB tehniki :zmaga: ... Če je zanimivo, barva ni važna, le vsebina ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
KSZ
peesda, niste zagrizli v mojo provokacijo ... :evil:

Evo, zdej pa zares: vem, da je slika boljša, preprosto vem. In hkrati se strinjam s Spaykiem ... važna je vsebina.
Kar pa me je zmotilo je to, da vseeno malce pretiravate. Če jaz na Sony 65 col (morda mera ni pomembna, a vsekakor se z velikostjo slike vidi več nepravilnosti) gledam film v HD, pa istega pri kolegu na OLED Philipsu vidim, da je tam slika res bolj čista, črna bolj črna, ampak vsekakor pa ne morem reč, da je mojih 1400€ kaj dosti manj vrednih od njegovih 2200€ ...

Se spomnim časov fršterkerjev, ko sem imel onkyo fršterker lower/middle range (nekje vmes). Pa sva šla s kolegom v en studio poslušat Gryphona (če ne veste, kaj je to, vam verjetno ni pomembno) ... no, morda (?) je bil zvok res boljši, bolj clean, ampak šele po tem, ko si videl, koliko Gryphon stane ...

Ja, se strinjam, OLED v primerjavi s "klasiko" ZAGOTOVO je boljši, ampak toliko zelo pa spet ne, kot tu želite prikazat.

Da me ne boste napadli, DA, je boljši. Ampak kot sem dejal, važna je vsebina. Če gledam SLO 3, tiste njihove seje, je čist vseeno, če bi jih gledal na CRT :evil::evil:
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Kar pa me je zmotilo je to, da vseeno malce pretiravate. Če jaz na Sony 65 col (morda mera ni pomembna, a vsekakor se z velikostjo slike vidi več nepravilnosti) gledam film v HD, pa istega pri kolegu na OLED Philipsu vidim, da je tam slika res bolj čista, črna bolj črna, ampak vsekakor pa ne morem reč, da je mojih 1400€ kaj dosti manj vrednih od njegovih 2200€ ...
Ta tvoj kolega je šel v malo nepremišljen nakup. Za najman 300-400€ ceneje bi dobil boljšega LGeja, in potem bi bila razlika v ceni med tvojim Sonyjem in OLEDom veliko manjša.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Sam bi pri tv nazadnje gledal kakšen os ima, ker lahko vedno kupiš android box, ki je x krat boljši od tega kar tv ponuja. Čeprav moram reči, da kar uporabljam na philipsu android deluje ok.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ampak bi imel webOS namesto Android TV (manj uporabnih appov na izbiro).
Kar pa ni nujno slabost. Jaz sem imel lani v prvem planu Sony OLEDa pa sem potem vzel LGja, ker bi me prišel takrat Sony skoraj 50% dražje. Še najbolj sem bil skeptičen glede WebOSsa, ampak sem imel itak v planu uporabljat zunanji predvajalnik, ki je za proper sliko in zvok večinoma še vedno potreben. Na koncu sem ugotovil, da za večino stvari (ala Telemach EON, Netflix, Prime, Youtube, Plex) WebOS (vsaj na tem TVju) laufa bolje kot bilokater Android TV (razen shielda ampak to je druga zgodba).

Dejstvo je, da med kvalitetnim LCDjem in OLEDom ni tako ogromne razlike, ampak tudi razlika v ceni ni več tako velika (razen nad 65”). Je pa še vedno razlika in vsak se zase odloči, koliko mu to pomeni oziroma če je priprabljen plačat razliko. Kaj se splača tu nima smisla razglabljat.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Ampak bi imel webOS namesto Android TV (manj uporabnih appov na izbiro).
Kot ti je že Shime omenil , Android box , ki deluje bolje kot android na TVeju, lahko vedno dokupiš. Imaš pa na LGeju toliko uporabnih appov, da ne vidim nobene dodatne potrebe. Kar se pa tiče WebOsa, je pa daleč najboljši, najzaneslivejši, najhitrejši in uporabniku najbolj prijazen operacijski sistem, da ne omenim telekomande, z air-miško in mikrofonom, in je svetlobna leta pred konkurenco.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Kot ti je že Shime omenil , Android box , ki deluje bolje kot android na TVeju, lahko vedno dokupiš. Imaš pa na LGeju toliko uporabnih appov, da ne vidim nobene dodatne potrebe. Kar se pa tiče WebOsa, je pa daleč najboljši, najzaneslivejši, najhitrejši in uporabniku najbolj prijazen operacijski sistem, da ne omenim telekomande, z air-miško in mikrofonom, in je svetlobna leta pred konkurenco.
Marsikdo si ne želi več dodatnih boxov... več daljincev in podobne fore. Smo v obdobju, ko so TV-ji sposobni poganjat marsikaj. Seveda se da marsikaj naložiti na LG-ja... ampak MANJ kot na Android TV. En primer je že T-2 TV app, ki ga za LG ni in vprašanje kdaj bo (če sploh). Vsekakor ima tudi WebOS svoje prednosti (predvsem hitrost). O ostalih stvareh (zanesljivost, prijaznost do uporabnika) je pa stvar debate. Ker se službeno ukvarjam s tem, sem videl že vse TV sisteme... in mi določene stvari na LG-ju sploh niso všeč (najslabša CEC podpora med vsemi proizvajalci... air-miška mi je pa najbolj nadležen feature webOS-a... a se da to kje izklopit??).