OLED TV

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Zdaj pa še eno vprašanje za poznavalce, imam Sony A90J, veni na terasi imam puščena iz fasade dva kabla za zvočnike. Pa me zanima kako najbolj elegantno priključit ta dva zvočnika na ta OLED da lahko npr. preko youtuba ali internetnega radia preko TV poslušamo glasbo na terasi? Verjetno rabimo kak Audio Reciever, ojačevalec? Sicer imam nekje doma v šlatli spravljenega enega cca. 10 let starega Marantza. Bi pa imel raje kak manjši Audio reciever se pravi da je nek koliko toliko dober ojačevalec, da mu ni težava poganjati malenkost boljših zvočnikov, da ima morda integriran radio (niti ni nujno) in da je zraven bluetooth daljinec saj bi zadeva bila pospravljena v predalu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.544
9.252
113
to se na tv ne prikljaplja....nek multi room reciever (denon, marantz, itd), ampak danes to kupovat je kap. x2 cene, od leto nazaj vsaj.
BT zvočnik in povezava na telefon.
Tisto o zvočnikih na terasi pa bo zunaj muzika in feršterkarija...to je samo v filmih smiselno.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.781
2.670
113
TV uporabljat za poslušanje glasbe je mal tako. Spoh pa nebi to pričakoval od takega purista kot je AvtoFun .
 
  • Haha
Reactions: Gonzo

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Tisto o zvočnikih na terasi pa bo zunaj muzika in feršterkarija...to je samo v filmih smiselno.

Ne štekam zakaj je to tak nesmisleno? Da na terasi poslušam youtube preko npr. takšnih dveh zvočnikov:


S telefonom sem nonstop povezan na TV in lahko kadarkoli poženem glasbo iz Youtube preko TV.

Razni prenosni BT zvočniki ne pridejo v poštev.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
TV uporabljat za poslušanje glasbe je mal tako. Spoh pa nebi to pričakoval od takega purista kot je AvtoFun .

Pa dobro, lahko bi se teoretično povezal na zvočnike preko Samsunga, Galaxya ampak še vedno hočem fix zvočnike in še vedno rabim nek ojačevalec za njih.

Nekaj v tem stilu sem imel v mislih:

 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Zraven tega je problem BT vzočnika da če se s telefonom oddaljim od terase na drugi konec parcele 20-30m stran se glasba prekine.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.016
9.166
113
40
MB
zvočnik poveži na tv, pa lahko ti še vedno po vogalih drsaš po tinderu s telefonom :D
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Še zame malo pomoči, če utegne. Meni so spodnji kandidati skoraj isti. Išče se 65 z dobrimi zvočniki. Kaj lahko pričakujem od zvoka, ki ima vgrajen subwoofer? Kaj pa slika? Eno je NEO QLED, drugi je samo QLED. Kaj bi vzeli, če gledamo spodnje kandidate ali kaj drugega od Samsunga do 2k. Hvala.



 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.016
9.166
113
40
MB
Kaj te je najbolj prepričalo?
zadnjič sem glih debatiral s samsung potnikom, q95 in qn90 en ob drugem, ima tudi on sam doma mini led ... in je bil konsenz da pač da več od sebe od najvišjega modela qleda. kontrasten, svetel, pa vseeno dobra črna.

tolko več con pač naredi svoje, ni pa oled.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
zadnjič sem glih debatiral s samsung potnikom, q95 in qn90 en ob drugem, ima tudi on sam doma mini led ... in je bil konsenz da pač da več od sebe od najvišjega modela qleda. kontrasten, svetel, pa vseeno dobra črna.

tolko več con pač naredi svoje, ni pa oled.

Tega Q95 sem imel tudi jaz v špilu, odlična slika, svetel, vse štima dokler ne greš mimo OLED-a. Sem na koncu odlistal raje 500EUR več in kupil OLED. Pač ta Q95 je kar svetlejši če to komu koristi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
zvočnik poveži na tv, pa lahko ti še vedno po vogalih drsaš po tinderu s telefonom :D

Nevem če ima TV dovolj močan ojačevalec da bo gnal dva solidna zvočnika. Pa saj imam doma Marantza. Pač kaj je pri tem Marantzu, toliko je star da nima nekih BT, WiFi povezav, vem pa da takrat ni bil slab model. Tako da študiram da bi ga povezal s TV-jem, zvočnike pa z njim.