OLED TV

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja mi je jasno da neke hude razlike ne bom opazil... Sicer pa grem zdaj en dan pogledat sploh stvari kako izgledajo v živo. Sicer pa me pri tem LG-ju res moti da od spodaj ni prostora za Soundbara, katerega pa sem pred kratkim dobil enega tako da ga lahko teoretično uporabljam.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ni druge, nekje je treba črto potegnit in ta črta pri TV-jih je pri meni vedno bila +-1k€.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Ja mi je jasno da neke hude razlike ne bom opazil... Sicer pa grem zdaj en dan pogledat sploh stvari kako izgledajo v živo. Sicer pa me pri tem LG-ju res moti da od spodaj ni prostora za Soundbara, katerega pa sem pred kratkim dobil enega tako da ga lahko teoretično uporabljam.
Ima pa ta Sony tako grde nogice, da ga že zaradi tega nebi vzel:
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ima pa ta Sony tako grde nogice, da ga že zaradi tega nebi vzel:

Saj na koncu bo TV itak pristal na steni tako da who cares? Saj tudi pri LG-ju bi pač dokler ne bi pristal na steni potrpel ter soundbar dal nekam drugam.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Saj na koncu bo TV itak pristal na steni tako da who cares? Saj tudi pri LG-ju bi pač dokler ne bi pristal na steni potrpel ter soundbar dal nekam drugam.

'Samsung OLED TV' using LG panel is coming out​

Saj na koncu bo TV itak pristal na steni tako da who cares? Saj tudi pri LG-ju bi pač dokler ne bi pristal na steni potrpel ter soundbar dal nekam drugam.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Hmmm hmmm hmmmm.... danes grem mimo Harveya in si vzamem čas in grem pogledat te opevane OLED-e.... Očitno je moralo biti ravno tako da je bilo smučanje na TV-ju. Sony OLED serija A83J ob boku višjega ranga Samsunga QN90A. Kaj naj rečem, smučanje, bela podlaga, OLED katastrofa, belo je pač sivo. Potem preštaltamo na kabelsko, prav tako bele scene katastrofa. Potem gledam detajle obrazov na TV HD signalu. Samsung manj veriži oz. kocka sliko kot OLED. Seveda je črna na OLED Sonyu bolj "črna" in barve so na OLED-u bolj žive.... Skratka sem v hudi dilemi. Aja.... zvok iz Sonya je naravno fantastičen, bolano. Prav tako je prodajalec navijal za Android, v smislu da je Tizen brezveze in da bo čez par let katastrofa, praktično brez updatov, da Android pa se nonstop updata in predstavil Andoid kot edino pametno možnost. Prav tako je rekel da je WebOS isto sranje. Da menda tako Tizen kot WebOS zrihtajo tako da stvar skače ampak dolgoročno pa je TV z Androidom trajnejši... Nevem zdaj pa sem v dilemi a res vzeti taboljši LED ali povprečen OLED. Zadeve kot sem jih jaz videl tam so pač takšne da črna na LED-u ni toliko slabša kot je bela na OLED-u katastrofalnejša.... Kaj menite, sigurno nisem edini ki se je znašel v tej dilemi...?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Hmmm hmmm hmmmm.... danes grem mimo Harveya in si vzamem čas in grem pogledat te opevane OLED-e.... Očitno je moralo biti ravno tako da je bilo smučanje na TV-ju. Sony OLED serija A83J ob boku višjega ranga Samsunga QN90A. Kaj naj rečem, smučanje, bela podlaga, OLED katastrofa, belo je pač sivo. Potem preštaltamo na kabelsko, prav tako bele scene katastrofa. Potem gledam detajle obrazov na TV HD signalu. Samsung manj veriži oz. kocka sliko kot OLED. Seveda je črna na OLED Sonyu bolj "črna" in barve so na OLED-u bolj žive.... Skratka sem v hudi dilemi. Aja.... zvok iz Sonya je naravno fantastičen, bolano. Prav tako je prodajalec navijal za Android, v smislu da je Tizen brezveze in da bo čez par let katastrofa, praktično brez updatov, da Android pa se nonstop updata in predstavil Andoid kot edino pametno možnost. Prav tako je rekel da je WebOS isto sranje. Da menda tako Tizen kot WebOS zrihtajo tako da stvar skače ampak dolgoročno pa je TV z Androidom trajnejši... Nevem zdaj pa sem v dilemi a res vzeti taboljši LED ali povprečen OLED. Zadeve kot sem jih jaz videl tam so pač takšne da črna na LED-u ni toliko slabša kot je bela na OLED-u katastrofalnejša.... Kaj menite, sigurno nisem edini ki se je znašel v tej dilemi...?
Ja, zato pa WebOs že nekaj let zapored dobiva priznanje kot najboljši operacijski sistem, Android pa tega priznanja ni bobil še nikdar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Saj pravim, tako je rekel prodajalec v Harveyu, samo citiram kaj je rekel. Aja pa to še, OLED od Sonya serija A80J, natančneje boljši A83J ima kar dost modrikasto sliko. Serija A90 pa je vrhunski, sploh zvok je neverjeten.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.617
113
Mnja težko komentiram tvoja opaženja, ker nisem bil zraven ampak, da bi bil led sposoben prikazat bolj belo kot oled je smešno. Ste kaj spreminjali profile slike? Pomoje se krive nastavitve slike.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Jaz nisem nič spreminjal, je pa ta QLED bil bistveno bistvenp bolj svetlo bel. Tudi izjava prodajalca je bila da to je pač minus OLED-a in sicer da so bogi v belih in svetlih scenah, da to se pač navadiš.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.617
113
Barva in svetilnost sta dva različna pojma. Oled ima nižjo svetilnostod qleda. Samo to nima veze z barvami ti pa pišeš o modrikasti sliki. To so sigurno krive nastavitve oz. profil slike.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Tv ne boš gledal nikoli v takih pogojih kot v trgovini. Tam je v store mode in vivid picture beri nerealno zaradi svetlobe, ponavadi ne pustijo drkat da bi se igral z nastavitvami. To moraš vzet v zakup ko greš v trgovino gledat TV.