OLED TV

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Panel je isti, je pa razlika v procesiranju slike. Razlike vseeno niso velike in če ti android ni prioroteta, komot vzameš LG-ja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.960
113
top stroj za ta denar, ali pa kaj lanskega z (zgleda) istimi zmogljivostmi
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Mater ta LG... A so res tako dobri ti LG-ji? Nekako ne morem iz svoje kože da je to bila včasih ena taka povprečna firma, pač sredina. Že ko šetam po Harveyu in so razstavljeni mi izgledajo razni Sonyi, Philips, Samsungi dost boljši. Pa ne po sliki. Sam izgled, izdelava in to... Vem da LG vsem šiba ekrane ampak vseeno :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Ne vem kaj ti gledaš ampak LG C serija zgleda na izgled super. Tanek ekran brez roba, poln kovinski podstavek itd. Ne vem kaj bi še rad.

Bom sedaj izpdael kot MieleFan amapak meni so doskrat kakšni obiski spraševali kakšno imam to televizijo in se čudili pa sploh prižgana ni bilia.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ne me napak razumet, nisem več v tem filmu, zadnji LCD sem kupim 5 let nazaj. Pač kak Sony mi izgleda vizualno dost bolj top. Verjamem da ima kovinski podstavek, odlično da ga ima za 2 jurja, blagor njim. Ampak saj veš, kovinski podstavek je lahko tak ali drugačen. Ne pravim da ta tvoja C serija slabo izgleda, niti ne vem kaj sem gledal. Vem samo da sem bil na OLED oddelku in mi LG nekako ni potegnil. Sliko pa so itak imeli vsi odlično na tistih 4k videjih... Saj pravim, morda je to tisti predsodek, tudi ko vidim Hyundaia za 50k se zgrozim pa je verjetno odličen avtomobil.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Ne me napak razumet, nisem več v tem filmu, zadnji LCD sem kupim 5 let nazaj. Pač kak Sony mi izgleda vizualno dost bolj top. Verjamem da ima kovinski podstavek, odlično da ga ima za 2 jurja, blagor njim. Ampak saj veš, kovinski podstavek je lahko tak ali drugačen. Ne pravim da ta tvoja C serija slabo izgleda, niti ne vem kaj sem gledal. Vem samo da sem bil na OLED oddelku in mi LG nekako ni potegnil. Sliko pa so itak imeli vsi odlično na tistih 4k videjih... Saj pravim, morda je to tisti predsodek, tudi ko vidim Hyundaia za 50k se zgrozim pa je verjetno odličen avtomobil.
LG dizajn,tud men ni všeč.Tak jajčasto se mi vse skup zdi.Bela tehnika,mi je všeč LG.Dizajn funkcije aparatov itd.So pa tud men všeč bolj Sony in Philips ter Toshiba dizajn.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.960
113
vem da tisti osnovni oled A in B serija al kak je bilo včasih, je res tisto ohišje in debel rob, zgleda ceneno. C je ze rang višje... po "dizajnu" se pač ne more očitno primerjat z recimo soniji ki stanejo 2 do 5x več... ampak na konc imaš itak na steni, torej nog ne rabiš pa si tam, vsi pa imajo skoraj neviden rob, pa je to to.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pa ne... ne govorim da sam ne bom kupil LG-ja ker je verjetno price performance, pač pogovarjamo se...Pa se ti zdi Sony 2-3x dražji v enakem rangu?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
LG dizajn,tud men ni všeč.Tak jajčasto se mi vse skup zdi.Bela tehnika,mi je všeč LG.Dizajn funkcije aparatov itd.So pa tud men všeč bolj Sony in Philips ter Toshiba dizajn.
Jajačasto? Govora je o OLED TVju, ki je več al manj zaslon pa okrog centimeter roba. Ok, če ga ne daš na steno, je še podstavek spodaj.

Pa ne... ne govorim da sam ne bom kupil LG-ja ker je verjetno price performance, pač pogovarjamo se...Pa se ti zdi Sony 2-3x dražji v enakem rangu?
Ko sem kupoval pred parimi leti, je bil tudi Sony v prvem planu, ampak sem dobil takrat 65" LG OLEDa za 2k, medtem ko je bil primerjliv Sony 3k. Najbolj sem bil skeptičen glede WebOS, ampak sem itak nameraval gor priklopit Apple TV. Sem pa na koncu ugotovil, da je bil na tistih letnikih WebOS za moj use case bolj prednost kot slabost. Od takrat res nisem preveč spremljal, ampak bi najbrž danes ponovno vzel LGja, glede na to kar sem videl, se mi še vedno zdijo LG OLEDi kar top.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.960
113
ne, sony je pač trenutno (baje) top izbira (A90J) ceprav je panel kao LGjev, ampak je procesiranje sonijevo. Verjetno je s C serijo primerljiv A80J, ki sicer ni toliko dražji.

Sem pa zadnjič skor bidal enga 4 leta starega sonija oled, tistega ko so začel z zvočniki v panelu in zadaj bas zvočnik...stal je mislim da 4kilo in več (65"). Takrat smo se vsi sam slinili poleg...OLED je bil pač drag na vseh znamkah. No tip ga je zdaj na ebayu prodal 700€

ce bi danes kupoval, bi verjetno skočil na C od LGja, se mi zdi price performance najboljše razmerje. Ceprav mi je google TV sistem zelo blizu. Sicer ima LG tudi še G serijo in Signiture serijo
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Ne kaj? :D Takrat je bila razlika v (akcijski) ceni pač takšna. Danes odvisno kaj rabiš in kaj se trenutno dobi, AFAIK VRR še kar ne dela na A80J. Komur je to pomembno je LG neprimerno boljša izbira, sicer najbrž res Sony. Če je cena podobna in ti bolj ustreza Sony, pač vzameš Sonya.

rtings review:
The Sony A80J OLED and the LG C1 OLED are amazing TVs capable of turning pixels off individually to produce deep inky blacks with a near-infinite contrast ratio. You can't go wrong with either, but they do have some differences. The LG offers a bit more for gamers, with two more HDMI 2.1 ports than the Sony and VRR and ALLM support. The Sony is supposed to receive it in a future update. The Sony, however, has better out-of-the-box accuracy, although this can vary from unit to unit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Nič ni kao. LG Display je trenutno edini proizvajalec OLED panelov za TVje in v segmentu 9"+ obvladuje 85% tržni delež. Od njega panele kupujejo vsi večji proizvajalci TVjev (LG Electronics, Sony, Philips,Panasonic, ...)

LG G serija in Sony A90J uporabljata OLED EVO panele, ki imajo cca. 20% višjo svetilnost kot ostali OLED paneli, tako da o sami silki ni treba razpravljati.
Kot zanimivost je Panasonic pri svojem top TVju v preteklosti uporabljal LG panele z dodatnim hladilnikom, da so lahko zvišali svetilnost vendar je bil ta panel nesramno drag in posledično tudi TV.
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Pa ne... ne govorim da sam ne bom kupil LG-ja ker je verjetno price performance, pač pogovarjamo se...Pa se ti zdi Sony 2-3x dražji v enakem rangu?
To so pac valovi, 10 let nazaj se je pri nas prodalo 80 % lg tvjev do danes ko lahko ta procent skoraj z 10 delimo pa smo se velikodusni.

prodajne cifre se pac delajo na entry/mid level ne na oledu in tam lg pac ni kaj prida investiral zadnja leta, kar je logicno, sluzi se na oledu.

delno je kriva tud regionalna pisarna in njihovo vodstvo, ampak je to tak mali procent prodaje da se principalu j*be, evropa je pac mikro trg.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
A Philips pa kao ni liga Sonyev ter LG-jev pri OLED-u? Kako pa so kaj trenutno cene OLED-ov glede na to da se vse bolj ali manj draži za kar 30%?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Oledi so letos ze startali precej nizje kot lani, lg je ze na lanskih eol razprodajnih cenah z novimi modeli po 2 mesecih na trgu
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Kot vem Philips nima modela z OLED evo panelom tako da z G serijo in A90 se ne more kostati z ostalimi serijami pa se njihovi modeli lahko primerjajo. Razlike so majhne, za povprečnega uporabnike niti ne zaznavne. Na koncu pa pretehtajo osebne preference ali pa cena. Pa vsak ima kakšno funkcijo oz. lastnost, ki jo drug nima.
Pomoje je ravno zaradi cene lg C serija še zmeraj best buy.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Kot vem Philips nima modela z OLED evo panelom tako da z G serijo in A90 se ne more kostati z ostalimi serijami pa se njihovi modeli lahko primerjajo. Razlike so majhne, za povprečnega uporabnike niti ne zaznavne. Na koncu pa pretehtajo osebne preference ali pa cena. Pa vsak ima kakšno funkcijo oz. lastnost, ki jo drug nima.
Pomoje je ravno zaradi cene lg C serija še zmeraj best buy.
936 ima “evo”
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP