OKvirji pa kar po starem

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
cerkveno morda, uradno pa ravno ne
No ja ...

V Sloveniji se lahko z dovoljenjem centra za socialno delo (CSD) in staršev poročijo tudi mlajši od 18 let, vendar morajo biti starejši od 15 let. Mladoletna oseba mora ob prijavi sklenitve zakonske zveze matičarju predložiti pravnomočno odločbo pristojne CSD, da dovoljuje sklenitev zakonske zveze zaradi mladoletnosti.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: bizi in endvatri

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.534
5.546
113
Googlaj šranga...

Drugace pa so pri nas drugacni obicaji. Googlaj dota in kdo placa poroko. Tok o vrednosti deklet tradicionalno pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.089
5.767
113
blizu močvirne prestolnice
Googlaj šranga...

Drugace pa so pri nas drugacni obicaji. Googlaj dota in kdo placa poroko. Tok o vrednosti deklet tradicionalno pri nas.
No no, sme bil na res ogromno šrang,celo nekaj sem jih vodil, pa dekleta niso bila nikoli en šrot,kot hočeš to opisati. Vse se je prej zmenilo, za majhne denarje,pa naj bo dekle od bogatega ali revnega ženina. Sedaj,če tvoj tebe ni imel tako rad da bi te zaprosil,je tvoj problem. Najprej razčisti pri sebi. Kar se tiče porok,večino sta jih plačala kar nevesta in ženin. Dota pa če je bila al pa ne,važen da se imata rada.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: bizi in jest5

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.931
113
Za šrango denar ...se potem zvečer ženinu in nevesti prinese darilo na slavje.
Več denarja da ženin bolj bogato darilo dobi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.931
113
Očitno pa vrhovni pedofil Tito ni nobenega denarja dal ko je spolno zlorabljal 13 letno ruskinjo....ker so ga potem rusi zaprli.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: bizi in jest5

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.467
5.933
113
pri taščici
Nevesto placas na srangi vaskim fantom, doto pa dobis od starsev ce gres od hise.
Tudi jaz sem jo plačal in tudi moja je dobila "doto".
Za "3/4" placila neveste sva dobila hladilnik ki se danes po 15letih dela, preostanek pa so fantje imeli "za eno malco".
Tudi sam sem bil kar nekjakrat na taki "malici". Seveda pred poroko. Stanfa je stvar ledik fantov. Ponekod so tudi dekleta zraven.
Znesek srange je bil zmenjen vnaprej, seveda pa so bila poganja trda in neizprosna. ;)
Ce kje niso zmenjeni, so pričakovanja fantov prevelika, priča pa "gorenc", pa zna na koncu biti tudi slaba volja. Tudi sam sem dozivel tako srango. Ne izpade lepo na koncu.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.246
3.145
113
Niška Banja, topla voda
Za mangupe živa zgoda )x2

Em ka lavlam, em kamavla
And’o Niši ka mekav la (x2)

Mi Cigani, meraklije
Ne možemo bez rakije (x2)

Bez rakije šljivovice
I bez mlade cigančice (x2)

Jedan, dva, tri, četir’, pet, šest
Sedam, osam, devet, deset (x2)

Deset, devet, osam, sedam
Šest, pet, četir’, tri, dva, jedan

Deset, devet, osam, sedam
Šest, pet, četir’, tri, dva, nula

Duj, duj, duj, duj, desuduj
Cumidav la and’o muj

Em ka lavlam, em kamavla
And’o Nisi ka mekav la

Prijavite grešku Pošaljite tekst