OKvirji pa kar po starem

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.185
3.112
113
Nad kriminal se je enkrat treba začet spravljat, pa četudi je to v Žejah. In kazen mora primerno stroga ter eksemplarična, za vsak prehiter kilometer en nožni prst stran (jasno začet z desno nogo).
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Zveza Romov za Dolenjsko od Čadonič Špeličeve zahteva opravičilo

Citat:
»Želimo poudariti, da je kakršenkoli govor o asimilaciji dokaz nekompetentnosti govorca. Asimilacija je namreč pojem, ki označuje sklop družbenih mehanizmov za utopitev manjšine v večini in je od sprejetja Strategije vzgoje in izobraževanja Romov leta 2004 (isto kot segregacija) del neslavne slovenske zgodovine. Drži, da smo Romi kot manjšina drugega etničnega izvora in drži, da te kraje naseljujemo od srednjega veka dalje, nikakor pa to ne pomeni, da bi se morali asimilirati ali svojo kulturo podrediti komurkoli - še najmanj pa uradnikom mestne občine. Ravno nasprotno - v nobenem primeru se ne mislimo asimilirati - želimo pa vključujoče sobivati, saj je Republika Slovenija tudi naša država in mi smo njeni državljani, ki smo pač romskega porekla. Želimo in zahtevamo vodo, elektriko, sanitarije, da bomo lahko izobrazili otroke, ki se bodo zaposlili in so prispevali tej družbi kot državljani, kot Romi,« med drugim pravijo v zvezi ter od Čadonič Špeličeve, »ki je dokazala, da manjšine ne razume«, v interesu nadaljnjega sodelovanja prosijo, pozivajo in zahtevajo javno opravičilo.

Normalno da se ne mislijo asimilirati, če pa jim je tako lepše. V nasprotnem primeru bi se znalo celo zgoditi, da bi kdo od njih zahteval, da gredo v službo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.665
6.540
113
Za to bando je imel malar učinkovito medicino. Suhi tuš. Mamu jim jjebem parazitsko, lopovsko...
Z njimi vred bi bilo potrebno stuširati tudi tiste, ki jim držijo štango in jih podpirajo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.939
5.472
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
V starih Jugo časih, bi te cigane (slovenske in francoske) naložili lepo v marico, peljali na Pokljuko, jih nalomili kot pse pa marš z nogo v rit. Kot sem že pred časom napisal. Cigane lahko spraviš v red samo s tepežem.

Sem dost tam okol......pa teh govoric še nisem slišal.......
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Romatorij - letovanje romskih otrok na slovenski obali

7. slika, skrajno desno-kaj je to zaeno cigansko čudo?

"isti ptiči skup letajo", očitno so se ji zdel dovolj podobni
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Zveza Romov za Dolenjsko od Čadonič Špeličeve zahteva opravičilo

Citat:
»Želimo poudariti, da je kakršenkoli govor o asimilaciji dokaz nekompetentnosti govorca. Asimilacija je namreč pojem, ki označuje sklop družbenih mehanizmov za utopitev manjšine v večini in je od sprejetja Strategije vzgoje in izobraževanja Romov leta 2004 (isto kot segregacija) del neslavne slovenske zgodovine. Drži, da smo Romi kot manjšina drugega etničnega izvora in drži, da te kraje naseljujemo od srednjega veka dalje, nikakor pa to ne pomeni, da bi se morali asimilirati ali svojo kulturo podrediti komurkoli - še najmanj pa uradnikom mestne občine. Ravno nasprotno - v nobenem primeru se ne mislimo asimilirati - želimo pa vključujoče sobivati, saj je Republika Slovenija tudi naša država in mi smo njeni državljani, ki smo pač romskega porekla. Želimo in zahtevamo vodo, elektriko, sanitarije, da bomo lahko izobrazili otroke, ki se bodo zaposlili in so prispevali tej družbi kot državljani, kot Romi,« med drugim pravijo v zvezi ter od Čadonič Špeličeve, »ki je dokazala, da manjšine ne razume«, v interesu nadaljnjega sodelovanja prosijo, pozivajo in zahtevajo javno opravičilo.

Normalno da se ne mislijo asimilirati, če pa jim je tako lepše. V nasprotnem primeru bi se znalo celo zgoditi, da bi kdo od njih zahteval, da gredo v službo.

V nobenem primeru se ne mislijo asimilirat, ne spoštujejo tuje lastnine, ne plačujejo davkov - čeprav enakopravno ali celo večpravno uživajo dobrobiti naše kulture, ...

- Torej jih smemo mirne duše za večno izgnati iz naših tal.

Ali obratno: če smejo vse to oni delati, torej smemo tudi mi domorodci in ne daj Bog, da bi me kdo zaradi splošnih kršitev kakorkoli preganjal ? !
sprasujem se.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
To jst že razmišljam, da bi se v vasi zmenli, da nehamo vse plačevat, če bo kdo hotel stopit v vas, bo dobil batine...
Ustanovil bomo svojo vero, skupnost...
Pa vsak dan bo drug kradel, da ne bo vse na enem...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.398
2.291
113
Pa toliko reklamirajo to prireditev pa vstopnina je.
Pol jih pa moja draga dobi, oba pa v smrtni nevarnosti.
Lendavčani,: Dober glas o vaši prireditvi seže v deveto vas. Šlabši pa še dlje!
Ker ne znate urediti stavri jo bom jaz. Vašo prireditev bom reklamiral po svoje in še malce dodal.
Potem pa naj tvegajo tisti in vas naj obiščejo drugo leto!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Ogabnodebele oz. ogabne in debele ženske so pri Ciganih stalnica, ni to prav nič novega.