Oktoberfest

2. okt 2007
3.596
2.037
113
Ta vikend (5.10 dalje) imamo namen z prijatli z avtodomom odpovoat v Muenchen in si ogledat
med drugim tudi Oktoberfest. Koliko sem gledal na netu, imajo zelo stroga pravila, kar se tiče avtodomov. Našel sem nekaj kampov in parkirišč, kjer je to dovoljeno.

Bolj me zanimajo vaše praktične izkušnje in nasveti kako je tam s tem. V mestu bi tako ali tako uporabljali javni prevoz (U-bahn,S-bahn, bus), ki deluje še pozno zvečer.

LP,
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Sicer malo off topic, ampak moram povedat, da je bil moj brat na Oktoberfestu in da je bila taka grozna gužva, da ni prišel niti do enega pira
bonk.gif

No, seveda žejen ni šel domov, ampak je pač odšel izven prireditvenega prostora do prve kafane in se ga tam pošteno ulil!
nahrung002.gif
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Evo, pa smo nazaj
cheer.gif


Bila gužva za pop*****, večina šotorov je bila zaprta že zjutraj takoj ob odprtju, zunaj pa neverjetna gužva za noter. Pivo se da spit tudi zunaj. Popoldan se je večina šotorov zaprla do konca, kar pomeni, da ni več spuščanja noter. Nam se je uspelo prebiti v enega od šotorov (sicer po čakanju skoraj ure), kjer pa se je začelo
nahrung002.gif


nahrung002.gif


Neverjetno, kakšno vzdušje je to, ko več tisočglava množica (mimogrede v naš šotor jih je šlo nekaj čez 6000), skupaj dvigne kozarce in zapoje........
aplauz.gif
Tega pri nas ni in ne bo nikoli, enostavno je to potrebno doživet in videt......
Videlo se je marsikaj, od total pijanih, moški-moški ali pa ženska-ženska v ljubezenskih objemih itd..... rešilci pa od 12. ure polne roke dela......
neverjetno je, ko dvigneš literco in imaš še takoj deset ostalih zraven ki nazdravljajo s tabo..... včeraj je bilo na prizorišči cca. 400.000 ljudi in neverjetno je, kako jim vse klapa, varnostno in organizacijsko..... pri nas je pri 10.000 ljdueh že pravi kaos........

v naši družbi smo rešili 6 mass-ov(literc), ki so kar preklensko dragi (skoraj 8 EUR).....
sicer pa
nahrung002.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za oktoberfest zvarijo posebno pivo ki ima preko 7%, nekaj ga potem tudi ustekleničijo in prodajajo po trgovinah.