ojačevalec za tv signal

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
zanima me kje bi lahko kupil ojačevalec da bi meu boljši sprejem tv signalov, kajti zdaj lovim samo 4 programe, anteno imam na strehi pa me zanima če bi dau med televizorjem in anteno kakšen ojačevalec da bi lovil še katere druge programe če bi blo kej bolš?
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
dvomim da boš dobil kaj dosti več programov, mogoče 1-2, zna pa se signal/slika precej izboljšat .... ojačevalec boš pa verjetno dobil v kakem big bangu, mogoče tudi merkurju
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.039
488
83
Sprejemaš vse programe iz istega oddajnika? Če ne, potem bo potrebno več anten in kanalski ojačevalniki kar zna precej podražiti zadevo.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Če bi rad spremljal več programov, moraš najprej pogledati, kje imaš oddajnike in na katerih kanalih oddajajo. Oddajnike je nujno treba videti, drugače noben ojačevalc ne pomaga. Pa za vsak oddajnik moraš imet svojo anteno (v primeru, da jih vidiš pod različnimi koti. Ojačevalec je lahko skupen. Kaj dosti več od 4 programov ne boš videl - odvisno, kje stanuješ.
Ojačevalce dobiš v Merkurju, lahko jih pa pri Lukežu naročiš - pride, pomeri jakost signalov in ti naredi ojačevalec, ki je prilagojen tvojim pogojem sprejema.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Ups.
d055.gif

Hgard me je prehitel, ker sem predolgo klofal odgovor.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Evo profesionalna porema bavijo se samo s tem lahko naročiš pa ti pošljejo po pošti.
To kar prodajajo drugi je tudi njihova roba.klik

ali pa za tvoj primer širokopasuvni ojačevalec, ki se montira v anteno. Tudi majo poglej v katalogu:
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
dons sm kupu v big bangu ojačevalec za 15 evrov od iskre ki naj bi ti ojaču signal za 20 db, mogoče se je sam pr tv koper popravu signal ostalo se mi zdi isto, na sobno anteno lovim še kar dobro tv 3, na zunanji anteni kjer imam tud ojačevalec pa tv 3 sploh ne najde. kaj naj naredim? kkšn predlog? anteno imam obrneno proti krimu saj sem iz bližnje okolice
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.039
488
83
Ojačevalec mora biti čim bližje anteni. Drugače ojačuješ tudi šum in ni nobenega efekta.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Na Krimu nimaš TV3. Poglej link (klik), tu ti piše, s katerih oddajnikov šiba njihov signal. In anteno obrni tja. S sobno ti dobiš sliko od kakega odboja, zunanja antena pa teh odbojev, ki jih imaš po sobi/bajti, nima/ne zaznava. Dipol antena (verjetno imaš tisto Iskrino smrekico) mora biti obrnjena direkt proti oddajniku.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Na zgornjem linku, ki sem ga že dal imaš ojačevalec, ki se montira v anteno. Samo poišči v katalogu ali pa vprašaj po telefonu.