Ogromen krog okoli lune

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ali kdo trenutno vidi luno, in okoli nje nekakšen "ring" - kot da bi bil iz oblakov? In ta krog je ogromen in pravilne oblike.
Kar malo scarry zgleda...
Gledam pa iz okolice LJ.
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Kri, voda ........ vse vredi? Al si jedel kaj čudnega
evil.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Šipo imaš zapacano. Najprej jo očisti, potem pa še enkrat poglej in krog bo izginil.
tongue-1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Preden čvekate, pejte pogledat ven, če vidite. Saj so oblaki, ampak pač še nikoli nisem videl take oblike. Lahko da je slučaj, lahko pač kakšen pojav, ko se svetloba tko čudno odbija. Pa naj odgovarjajo resni, ker se ne hecam.
Če bi nabijal tako kot večina, bi dal v čvek.
 
Nazadnje urejeno:

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Ali kdo trenutno vidi luno, in okoli nje nekakšen "ring" - kot da bi bil iz oblakov? In ta krog je ogromen in pravilne oblike.
Kar malo scarry zgleda...
Gledam pa iz okolice LJ.

To vidiš Chuck Norris-ovo šarenico.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Kdor je ujel ta prizor, bo že vedel, kaj sem hotel povedati. Ne vem pa zakaj s temi debilnimi izjavami nabijate poste?
Sem že rekel, če bi se hecal, bi dal v čvek.

Upam, da bo vsaj kdo šel pogledat.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Krog ni neposredno v bližini lune, da ne bo kdo napak razumel.
Ampak kot da bi bil par km nad površjem zemlje (pač del oblakov), luna je pa v centru tega kroga. Je pa res ogromen. v primerjavi z luno kot središčem.
Ne vem pa, ali je slovenija toliko velika, da bi se npr iz MB to videlo drugače.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sprašujem zato, ker zgleda kot da so se oblaki v nek krog sklenili - pač tak slučaj(ni ne znotraj in ne zunaj tega kroga nobenega oblaka), po drugi strani pa sprašujem zato, ker ne vem(če to ni slučajna postavitev), ali je to pač kakšnen pojav, ki se redko zgodi, oziroma ga jaz še nisem videl.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
To je megla (redki oblaki, dim, <vstavi poljubno>), ki jo je obsijala luna in je pač na tistem delu vidna.
Okrogla pa je zato, ker je luna tudi okrogla
wink-1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Pa si šel pogledat?
Ker mi je zelo zanimivo, ker se samo rob kroga vidi. Bi potem predvideval, da je vsaj še kaj naokoli, če ne že znotraj megleno ipd. Okoli in znotraj je pa popolnoma jasno.
Nima veze. V glavnem zelo zanimivo za pogledat, jaz sem prvič videl kaj takega.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Nisem šel gledat, sem pa to že večkrat opazil.
Finta je, ker je ta megla (oblaki) zelo mila, luna pa zelo svetla, je le-ta videti nezamegljeno. Okrog lune pa je potem nekakšna aora, ki postopoma bledi, tako da glih ni nekega ostrega roba pri tem tvojem krogu (ki pa zaradi svetlosti lune izgleda še kar oster, zato moraš malo bolje pogledati).