Ogrevanje

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... razen če si v bloku in te grejejo sosedje...
... ker se greje na sosede ...
Gretje na sosede NE obstaja !!! če imajo vsi enako nastavljeno temperaturo zraka. To je mit. Ker voda teče od tam, kjer je višje tja, kjer je nižje. Enako toplota. :zmaga: . Poleg tega pa vsi "prispevajo" pri porabi zaradi fixnega % porabe bloka, ki se deli še po kvadraturi (20-40%, samo preostanek se deli po razmerju porabe prek kalorimetrov) ...

Torej, če mu je zadosti 21st.C in je oblečen, sosedje pa hajcajo na 24, da so notri v kratkih hlačah in majicah ter imajo okna na V priprta, to ni gretje na račun sosedov, ampak njih neumnost oz. razmetavanje denarja. Če je njemu pretoplo, pač manj greje in to je ves štos. Sosedje pa naj kar plačujejo svojo potratnost! :evil: . Ko so zidovi pač že predgreti, je tako.

Podoben problem sem imel jest pred desetletjem, ko sem se preselil v blok : stene pregrete in presušene, dako da sem sredi januarja izklopil gretje, pa še vse stene sem "močil s šprico za rože" tudi večkrat dnevno, da sem prišel do neke spodobne rel.vlage v stanovanju kljub posodicam z vodo na radiatorjih ... danes nič tega ne potrebujem, vlage ravnoprav
:zardelalter:

... in potem je prišlo ono "ogrevanje po porabi" oz. plačilo po merilcih ... v 3 letih se je zadeva obrnila ... Pa so preveč šparali po prvem poračunu (pasje položnice pri večini) pa se je začela po par letih pojavljat vlaga po vogalih, ker pa so potem premalo ogrevali in bili zidovi podhlajeni :evil: ... iz ene skrajnosti v drugo ... no z leti sem tudi sam dvignil iz 21.5 na 22,5 ali celo 23 stopinj, kar pa je mogoče malce preveč za mojo mačjo zverino, ker zdaj išče najhladnejše kotičke v stanovanju za dremanje, drugače je večkrat zunaj ... Greta pa v jok :evil: ...