Ogrevanje

Success

Fizikalc
5. sep 2010
531
164
43
Zdravo vsem skupaj!

Stanovanje: 70m2, 3-sobno
Primarno ogrevanje: Zemeljski plin
Sekundarno ogrevanje: Klima (kuhinja in dnevna soba)

Zanima me, katero ogrevanje izbrati za otroško sobo, ki je na drugem koncu stanovanja in topel zrak klime do tja ne pride.

Stanovanje z zemeljskim plinom ogrevamo le v najhladnejših mesecih (1-3 mesece). Za prehodni čas pa je bila do sedaj klima dovolj.

V stanovanju držim temperaturo cca 22°C.

Veliko sem prebral o IR panelih, vendar so mnenja deljena. Ali IR panel lahko ogreje otroško sobico 7m2?

Ali morda kdo pozna kakšnega mojstra oz svetovalca za ogrevanje (na splošno)? Prodajalci vedno hvalijo samo svoje in niso ravno relavantni.

Hvala za pomoč ;)
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.095
3.034
113
Tebi je samo važno, da faktor pretvorbe el. energije ne bo manjši kot 1(teoretičnih). Zdaj pa računaj ta faktor in nabavno vrednost.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Zapri ostale radiatorje in grej s plinom samo otroško sobo. Karkoli drugega bo dražje, saj boš moral zadevo najprej kupiti....strošek ogrevanja ene sobe na plin bo res mali.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
531
164
43
Ali ni najdražje ravno to, da sploh vključiš peč, ne glede na to čez koliko radiatorjev gre topla/vroča voda?
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.095
3.034
113
Vsi ti radiatorji do sobice bodo oddali 0 toplote, ki bi jo odtegnili iz plinske peči.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Izračunaj po kmečki logiki. Koliko imaš stroškov v tistih treh mesecih ko greješ celo stanovanje s plinom. Pri meni je recimo strošek ob skupni kotlovnici za celo stanovanje 75 EUR. Torej pri tebi ne more biti več kot kakih 50, gretje ene sobe bo kakih 10 EUR na mesec. Sem se zelo zmotil pri oceni?

Potem pa pojdi naprej računat koliko bo stala nabava in vgradnja novega grelnega telesa....
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
V izogib plesni v stanovanju je potrebno prostore imeti enakomerno nagrete (nič nisi napisal ali ima blok že izolacijo in koliko jo je). Jaz bi svetoval, da kljub klimi (s katero skrbiš za dovajanje poceni toplote) sobe temperairaš še z radiatorji, ki bojo skrbeli, da so stene nagrete do take temperature, da ti ne bo prihajalo do kondenzacije po vogalih in na dolgi rok plesni.
Ker omenjaš el. grelce..ali je to IR panel ali konvektorski grelec..s porabo boš na istem (1:1 pretvorba el. energije v toploto), torej si tudi stroškovno tam tam. Na vsak način lahko zmontiraš nek grelec (po ceni te ne bo sezulo), potem pa vidiš koliko boš uporabljal, koliko te bo to stalo in če boš lahko speljal zgolj z njim + klimo brez vklapljanja plinske peči.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Zdravo vsem skupaj!

Stanovanje: 70m2, 3-sobno
Primarno ogrevanje: Zemeljski plin
Sekundarno ogrevanje: Klima (kuhinja in dnevna soba)

Zanima me, katero ogrevanje izbrati za otroško sobo, ki je na drugem koncu stanovanja in topel zrak klime do tja ne pride.

Stanovanje z zemeljskim plinom ogrevamo le v najhladnejših mesecih (1-3 mesece). Za prehodni čas pa je bila do sedaj klima dovolj.

V stanovanju držim temperaturo cca 22°C.

Veliko sem prebral o IR panelih, vendar so mnenja deljena. Ali IR panel lahko ogreje otroško sobico 7m2?

Ali morda kdo pozna kakšnega mojstra oz svetovalca za ogrevanje (na splošno)? Prodajalci vedno hvalijo samo svoje in niso ravno relavantni.

Hvala za pomoč ;)
Tukaj povprašaj
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Na kakšne čudne načine se nekateri grejete. Moje mnenje je: več je sistemov, slabše/dražje je. Jaz se pridružujem mnenju ribicije. Vprašal pa bi se še, kaj otrok počne v sobi in katero temperaturo želiš doseči.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
saj ti je napisal: 22 stopinj.
drugače jaz imam 4s, 119m2, 7 radiatorjev, zadnji mesec vsak dan zalaufam peč/plin za 3x 30 min na dan po 5 radiatorjev + topla voda za umivat iz peči in imam plin za zadnji mesec 21€. V zimi to pride na 50-60€. pa imam skoz 23 stopinj.
tak da za en radiator po moje ne boš ubobožal. od kot ti ideja da je najdražje ko vključiš peč? meni se peč vklopi vsaj 80x na dan za roke umivat. Tiste malo vode kaj je not, cca 20l za gretje je pa tud takoj toplo. tak da res ne vem, kaj kompliciraš?
Po moje je gretje na klimo dražje od plina???
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.074
113
Ne vem zakaj bi se s čim drugim ukvarjal, ko pa ima , sklepam da, tako ali tako ogrevanje sanitarne vode na plin, ki je kot energent najcenejši takoj za toplotno črpalko. V sobi dvigne termostat nekaj stopinj nad vrednostjo, ki jo greje klima (da se ne izklopi), v otroški sobi pa termostatski ventil nastavi tako da bo v njej udobno. In to je to. Avtor teme pa naj poda kontraargument, če ga mi Alter vsenznalci slučajno še ne poznamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy in zino

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Zdravo vsem skupaj!

Stanovanje: 70m2, 3-sobno
Primarno ogrevanje: Zemeljski plin
Sekundarno ogrevanje: Klima (kuhinja in dnevna soba)

Zanima me, katero ogrevanje izbrati za otroško sobo, ki je na drugem koncu stanovanja in topel zrak klime do tja ne pride.

Stanovanje z zemeljskim plinom ogrevamo le v najhladnejših mesecih (1-3 mesece). Za prehodni čas pa je bila do sedaj klima dovolj.

V stanovanju držim temperaturo cca 22°C.

Veliko sem prebral o IR panelih, vendar so mnenja deljena. Ali IR panel lahko ogreje otroško sobico 7m2?

Ali morda kdo pozna kakšnega mojstra oz svetovalca za ogrevanje (na splošno)? Prodajalci vedno hvalijo samo svoje in niso ravno relavantni.

Hvala za pomoč ;)

Zemeljski plin imaš in ti se s klimo greješ? Sam imam ravno tako zemeljski plin, enako kvadraturo stanovanja in talno gretje. Pa ne porabim 200€ v celem letu za plin (skupaj s sanitarno vodo), pa ni nikoli pod 22 stopinj v stanovanju...

Moje mnenje je, da par centov prihranka, ki bi ga imel s klimo ni varjante, da se splača kurit namesto plina.

EDIT: med 200 in 250 so stroški na leto, odvisno kdaj in koliko časa kurim.
 
Zdravo vsem skupaj!

Stanovanje: 70m2, 3-sobno
Primarno ogrevanje: Zemeljski plin
Sekundarno ogrevanje: Klima (kuhinja in dnevna soba)

Zanima me, katero ogrevanje izbrati za otroško sobo, ki je na drugem koncu stanovanja in topel zrak klime do tja ne pride.

Stanovanje z zemeljskim plinom ogrevamo le v najhladnejših mesecih (1-3 mesece). Za prehodni čas pa je bila do sedaj klima dovolj.

V stanovanju držim temperaturo cca 22°C.

Veliko sem prebral o IR panelih, vendar so mnenja deljena. Ali IR panel lahko ogreje otroško sobico 7m2?

Ali morda kdo pozna kakšnega mojstra oz svetovalca za ogrevanje (na splošno)? Prodajalci vedno hvalijo samo svoje in niso ravno relavantni.

Hvala za pomoč ;)


mogoče kaj takega

https://www.stufe-elettriche.com/argoclima/argoclima-chic-silver/ to je tudi za kopalnice (IP21). Segreje kar fino (kolega ga je mel v kopalnici in je bil zadovoljen, zdaj z njim dogreva en kabinet). Računaj da tolk kot ga teraš tolk žre. Je pa super ker se izjemno hitro segreje in zelo hitro začne ogrevat prostor

ali pa to (je isto, s tem da tisto zgoraj fiksiraš na steno ta zadeva je pa premična)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
men ni jasno nekaj. blok, lj, cca 2000 letnik, 60m2. ogrevanje kopalnice, malo ene sobe, dnevne.70 -120€ v sezoni. ne vem od kje se nekateri za 30 evrvo grejete. in to 120m2.
na fuzinah je cez 100e za 100m2 od toplarne.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
blok 2007, kamnik, 4s, 119m2, voda in gretje na plin- svoja peč, poleti 10-15€, pozimi max 90€, vedno nad 22, bližje 23,5. to je to.
prej sem pa za 1s, blok 1980, sicer nova izolacija plačeval 70, skupna kotlovnica.