OEM vzvratna kamera Renault Megane 4

susa98

Zelenc'
21. avg 2018
8
0
1
Zdravo, zanima me če je kdo izmed vas dal naknadno vgraditi originalno vzvratno kamero na avto renault Megane 4. Kot sem se pozanimal na uradnem servisu, takega primera se niso imeli, in so mi vgradnjo odsvetovali zaradi raznih komplikacij, ki lahko pridejo vmes. Menda morajo cez cel avto potegnit kablovje do radija(R-link2), cudno jaz bi rekel da je to ze vse speljano in nato v prtlazniku samo priklucis, in odpres softwersko. Skratka, zanima me ce so ze komu razstavili pol notranjosti in ce so nazaj sestavli tako kot je treba, da slucajno ne skripa vse po posegu, in se vse natancno prilega, in ce stvar deluje dobro. Hvala za odgovore
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.156
113
Zakaj bi bili kabli potegnjeni če jih nerabijo?
Avto so pa raztavli že marsikomu in ne škripa. Ni to nič posebnega
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Angleški forumi so polni navodil. Konkretno na Kadjar forumu je maher ki je to naredil, priklopil na R2-Link in programsko omogočil še vodilne črte... Zmontiral je tudi motoriziran pogon prtljažnih vrat.
Drugače se pa ne razdre pol avta, kabel potgeneš pod pragom, uporabiš foršpan... Edino razdiranje je spodaj pod armaturo da prideš do enote od R2-Link.
 

susa98

Zelenc'
21. avg 2018
8
0
1
Angleški forumi so polni navodil. Konkretno na Kadjar forumu je maher ki je to naredil, priklopil na R2-Link in programsko omogočil še vodilne črte... Zmontiral je tudi motoriziran pogon prtljažnih vrat.
Drugače se pa ne razdre pol avta, kabel potgeneš pod pragom, uporabiš foršpan... Edino razdiranje je spodaj pod armaturo da prideš do enote od R2-Link.
No jaz sam se te stvari definitivno nebom lotil, ker gre garancija ce posegam v avto. Zanima me le ce je ze kdo dal to delat na uradni servis.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.156
113
si že kdaj kable v avtu s foršpanom vleko? Mislim kdaj kasneje kot v petki.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če se boji plastike snet... Zakaj bi ti šla garancija? Konec koncev obstaja tovarniški kit za vzvratno kamero. Vsaj za Scenica in Kadjarja.
 

susa98

Zelenc'
21. avg 2018
8
0
1
Če se boji plastike snet... Zakaj bi ti šla garancija? Konec koncev obstaja tovarniški kit za vzvratno kamero. Vsaj za Scenica in Kadjarja.
Niso fora plastike, ampak priklucitev kamere na radio,glih tovarniski kit imam namen vgradit, ampak ga nesmes sam ampak ti ga mora uradni servis. pozanimu sm se ze ce lahko kaj sam nrdim in so rekli da gre garancija ker posegam v elektriko avtomobila. V vprasanje v temi sem navedel zgolj uradni servis in izkusnje s tem, nemislem posegat v 2 mesca star avto in stem ogrozit se nadalnih 4 let in 10 mesecev garancije, zato ce nimata izkusenj z uradnim servisom ki vama je vgradil original kamero, ne pišita.
 

B81

22. jul 2007
34.518
8.962
113
Kaj pa če ti ne bi jokal po forumu in poklical še dva ali tri druge servise? Zgleda,da se tvoj servis boji dela.
 

susa98

Zelenc'
21. avg 2018
8
0
1
Muslim da je forum namenjen ravno takem stvarem, da se vprasa druge za izkusnje in informacije, ce pa nimas odgovora na moje zastavljeno vprasanje pa preskoci temo ali pa se enkrat preberi vprasanje v katerem sprasujem ljudi ki so to ze dali delati na uradni servis. Oglašate se pa samo maheri ki si nabijate komente in v komentarjih nepomagate nic
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Prvo vprašanje: zakaj nisi naročil avta s kamero za vzvratno vožnjo?
Kot drugo: boš kupil tale kit, ali imaš mogoče karavana?
1534922644148.png
 

B81

22. jul 2007
34.518
8.962
113
Muslim da je forum namenjen ravno takem stvarem, da se vprasa druge za izkusnje in informacije, ce pa nimas odgovora na moje zastavljeno vprasanje pa preskoci temo ali pa se enkrat preberi vprasanje v katerem sprasujem ljudi ki so to ze dali delati na uradni servis. Oglašate se pa samo maheri ki si nabijate komente in v komentarjih nepomagate nic
haha pametnjakovic. Sem se enkrat prebral tvoje poste in ce nismo dali tega delat na servis, ne pisimo pa take fore, pa od kod si se pa ti vzel :aplauz:

Torej, !!! ker noces poslusat mojega nasveta, da vprasaj druge servise !!!:
Nihce NI tocno na MEGAN 4 dal tega delat. Jebiga. Noben ne sme pisat vec. Jafak no :evil:
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.668
1.585
113
Da ti gre garancija, če to priklopi bilo kdo, razen pooblaščeni? To mi diši zelo po nategu. Torej so vsi avti z aftermarket radiji, prostoročnimi napravami brez garancije, ker to valda da noben ne da montirat na pooblaščenem servisu? Bullshit
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.414
9.161
113
Po mojem bo najboljši nasvet, da se po hitrem postopku losa megane in kupi VW golf z vzvratno kamero. :evil:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Očitno te ne pride 256€, ker če bi te, bi jo imel zmontirano in nebi tu spraševal.
 

B81

22. jul 2007
34.518
8.962
113
Koliko pa bo stalo delo? Potem bos sel ze krepko prek 300 eur, samodejno parkiranje pa je odlicna zadeva (se ti ne zdi, dokler nimas).