Odvetniki

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Včasih so na suxu bile številke odvetnikov ki so dobri glede prometnih prekrškov, pa ne najdem tega. Rabil bi pa kako številko odvetnika iz maribora ki se s tem ukvarja. Foter s kombijem zavijal na prednostno cesto, kjer ni bilo po njegovih besedah nikogar, če nekaj časa ga je pa ustavil policist in mu rekel da ga je prijavil eden ki ga je moj foter tam domnevno izsilil. Kot dokaz ni navedeno nič ,razen pričanja. Foter je pa žal že podpisal, čeprav se je nekaj kregal z njim in mu trdil da ni bilo tam nikogar
frown-1.gif
v glavnem, rabim kako številko.... hvala.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Hvala. Našel sem sicer eno stran s številkami odvetnikov in kje imajo pisarne, samo vsi se verjetno ne ukvarjajo s tem.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
Tale Osim je znan za te prometne zadeve,verjemi.poklici,te nic ne kosta.
lp.

Prvič slišim, da je znan po tem
smile-1.gif
Bolj mi je znano, da je drag.

Za prekrške ne rabiš neke stroke, zato ti lahko to naredi kdorkoli.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
a noiso odvetniki plačani po nekih tarifah, ti pa jim lahko še dodatno nagrado daš?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne.
Plačilo je stvar dogovora. S stranko se zmenijo lahko po tarifi, lahko pavšal, procent, karkoli.
Odvetniška tarifa (ZOT) pa upošteva le sodišče in drugi organi v postopku.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ne.
Plačilo je stvar dogovora. S stranko se zmenijo lahko po tarifi, lahko pavšal, procent, karkoli.
Odvetniška tarifa (ZOT) pa upošteva le sodišče in drugi organi v postopku.

aha nisem vedel. Vedel sem da lahko daš dodaten procent odvetniku drugače pa sem mislil da uradno gre pa po tarifi.

Sam nekaj še recimo da pride do kake tožbe in jo izgubiš, ter moraš nasprotniku plačat njegovega odvetnika se gre to plačilo po tarifi al kako?
 
Nazadnje urejeno:

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ne.
Plačilo je stvar dogovora. S stranko se zmenijo lahko po tarifi, lahko pavšal, procent, karkoli.
Odvetniška tarifa (ZOT) pa upošteva le sodišče in drugi organi v postopku.

aha nisem vedel. Vedel sem da lahko daš dodaten procent odvetniku drugače pa sem mislil da uradno gre pa po tarifi.

Sam nekaj še recimo da pride do kake tožbe in jo izgubiš, ter moraš nasprotniku plačat njegovega odvetnika se gre to plačilo po tarifi al kako?
pomoje tako kot se onadva zmenita.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

vaginko: odgovor je zelo preprost... V sodbi je sklep o stroških na podlagi katerega plačaš in kot sem že napisal, sodišče upošteva le odvetniško tarifo...

Kar se pa nasprotna stranka zmeni z odvetnikom pa je njuna zadeva.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
"Poznam " Jernejčiča, v medvodah je bil nekoč Lipej, visočnik tudi baje to dela....Nisem pa več na "tekočem" z njimi ker ga že imam, in ga trenutno ne mislim menjat (sem že menjal, ker je bil Srđarev res mal "čuden" )
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
obrni se na odvetnisko pisarno OSIM VIKTOR-Partizanska,samo ne vem,ce te bo vzel.
lp.

Ne klobasaj neumnosti, Osim te ne bo nikoli zastopal za prometne prekrške, ima preveč drugih pomembnih strank in dela. Najemat Osima za prekršek ki te bo stal nekaj 100€ je nesmisel, saj ti bo prvo sekundo več zaračunal za zastopanje
stupid-1.gif
Lahko pa vseeno pokličeš pa te zastopa kak odvetnik v njegovi pisarni. Samo ne zdi se mi smiselno odvetnika najemat če se ti ne gre za "glavo", torej za izgubo vozniške ali res nekaj tisoč € kazni...
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
"Poznam " Jernejčiča, v medvodah je bil nekoč Lipej, visočnik tudi baje to dela....Nisem pa več na "tekočem" z njimi ker ga že imam, in ga trenutno ne mislim menjat (sem že menjal, ker je bil Srđarev res mal "čuden" )

Očitni si že velikokrat zahteval odškodnino...
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
obrni se na odvetnisko pisarno OSIM VIKTOR-Partizanska,samo ne vem,ce te bo vzel.
lp.

Ne klobasaj neumnosti, Osim te ne bo nikoli zastopal za prometne prekrške, ima preveč drugih pomembnih strank in dela. Najemat Osima za prekršek ki te bo stal nekaj 100€ je nesmisel, saj ti bo prvo sekundo več zaračunal za zastopanje
stupid-1.gif
Lahko pa vseeno pokličeš pa te zastopa kak odvetnik v njegovi pisarni. Samo ne zdi se mi smiselno odvetnika najemat če se ti ne gre za "glavo", torej za izgubo vozniške ali res nekaj tisoč € kazni...
torej sem jaz pomemben
smile-1.gif
,pred leti sem imel eno hudo prometno in od takrat me on zastopa v vseh zadevah!
kar se pa tice,da je drag,to sploh ni res(ne vem,kaj je drago za tebe
confused-1.gif
)pa lp.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
"samo" dvakrat, je pa res da zadnjo "zahtevam" že kar nekaj časa.......in da ni ranga nekaj 100 evrov in da ni namenjena "prvenstvenu" nakupu novega avta, ampak nekemu "normalnemu" življenju do naravne smrti.....
10.gif


Poznaš ti še kakšnega frišnega....