Odstranjevanje rje

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Pozdravljeni, situacija je naslednja. Sprednja havba je bila pred leti menjana, očitno za neoriginalni del. Sedaj okoli maske rjavi. Avto Daewoo Lanos, letnik 99. Preden se to preveč razširi, bi rad zadevo saniral.

Kako naj se lotim zadeve? Naj zapeljem do kakšnega mojstra, da konkretno pobrusi in pobarva vse skupaj? Ker mi je škoda vlagati nevem kaj v ta avto, bi raje naredil sam.

Bral sem, da potrebujem krtačo za zdrgnit dol rjo, ferosan, potem kakšno temeljno barvo in lak. Kako naj se lotim vsega skupaj in kje naj kupim te stvari? Kaj je to kit za avto? Je dovolj da samo pobarvam s temeljno barvo in potem posprejam s kakšno srebrno ali se moram ukvarjati še s čem drugim? Kako naj najdem barvo, ki bi se ujemala z barvo avta, vsaj da se na prvi pogled ne opazi razlika?

Hvala za nasvete!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Takšna stvar je ponavadi pregloboko, da bi lahko tak popravil, je treba vrezat ven in novi pleh gor zvarit.

Jaz bi na tvojem mestu pogledal po oglasih in kupil havbo, mogoče ti jo uspe celo v tvoji barvi najt, pa ti še strošek barvanja odpade.
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Delam tudi na tem. Tukaj konkretno mislim da ni prav prerjaveno in da bi se dalo odstraniti rjo, zato bi morda se tega celo lotil sam
smile-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Ce je havba menjana pri letniku 99 ni mogoce da bi prerjavela.
Ce ne ves kaj je kit za avto, tega tudi sam ne bos popravil da bi normalno zgledalo, se posebej ce pravis da imas srebrno barvo, ce ze bos po cez 2 meseca spet rjavo.
Pojdi do licarja in bos placal ca 100 eur.
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
bom jst pripel kšno slikco da se konkretno pogovarjamo. Prerjaveno ni, rjavi pa. Očitno je bilo slabo popravljeno, 7 let nazaj
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem se tudi šel sam svoj majster vendar ni bilo nobenega uspeha. Sem nabavil vse potrebno od kita, špric kita, ferosan, barva po naročilu v spreju, temeljna, zbrusil do čistega... Držalo je do prvega dežja in že je začelo napihovati barvo
frown-1.gif
Pri meni je bila težava, ker je bilo verjetno prerjaveno od znotraj. Ko ko si zadevo spucal ni bilo videti, da je prerjaveno ob prvem večjem dežju pa spet isto.
Ti imaš pa kovinsko in rabiš še lak za čez in če boš to delal s čopičem bo ratal en velik zmazek.