odstranjevanje linoleja

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
oj,

združujem dva prostora v enega. V enem je trenuntno linolej, v drugem "tekstilna talna obloga". Čez imam namen dat laminat.Višinsko sta "tam tam". Tekstilna obloga je trda - se ne posede

Vprašanja:
- kakšen zadržek, da ne položim laminata kar čez linolej in tekstilno oblogo?
- rabim spodaj dat vseeno to "peno", kot če bi polagal na estrih? Višine je dovolj - lahko dam 3 - 5mm peno

Moja ideja je sicer, da potrgam podloge ven, vlijem par vreč izravnalne, položim lamiant potem na "peno". Samo se bojim, da bo iz tega nastal "projekt", ker sta obstoječi podlogi na tla prilepljeni po celi površini (najbrž "neostik" izpred 30let). Kako najlažje odstranim obstoječo podlogo? Brutal force - eden vleče, drugi strga z nekim špohtlom? Kakšno gretje s toplim zrakom kaj olajša to trganje?

Kar ostane - pobrusim z temle + malarskim sesalcem. Ta del mi je jasn in sem ga že počel.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Laminat lahko položiš kar čez linolej, tapison....peno je potrebno dati že zaradi dušenja zvoka, pa tudi hoja je mehkejša.

Če pa hočeš linolej odstranit, potem se ga reže na trake, ga je lažje vlečt, ker je manjša površina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Laminat lahko položiš kar čez linolej, tapison....peno je potrebno dati že zaradi dušenja zvoka, pa tudi hoja je mehkejša.

Če pa hočeš linolej odstranit, potem se ga reže na trake, ga je lažje vlečt, ker je manjša površina.
sej ravno tega "hoje je mehkejša" se bojim.. sploh tam kjer je tapison spodaj.. da ne bo premehko..

bom sestavil 2 kvadrata - pa "žirijo" poslal se čez sprehajat ;)
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Ne bo nič premehko, pazit bi bilo potrebno samo na itisonu.

Jaz imam tapison, pena, laminat.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
visek_izobrazbe ena soba kjer sem imel parket - sem dal podlogo + laminat.. je čist ok izpadlo. Parket je bil raven in več kot dost trd.

Pri itisonu/tapisonu sem pa (bil) mal v dvomih glede "trdote". Hvala obema za pomoč :)

Kaj je sploh razlika med tapison / itison?
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Tapison je trdi, bolj gladki...itison pa je kot dlakasta preproga.

 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Če se dela nekaj za časno, potem položi preko. Če pa delaš na dolgi rok, pa vse ven pa naredi tako kot treba. Pa sam laminata ne bi več polagal. Vsaj kar sem sam videl, se prehitro začne poznat na spojih.
Pa tist "tepih" nima nobenga vonja po 30 letih? Že zaradi tega in vsega praha v njemu bi ga jaz ven vrgel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Če se dela nekaj za časno, potem položi preko. Če pa delaš na dolgi rok, pa vse ven pa naredi tako kot treba. Pa sam laminata ne bi več polagal. Vsaj kar sem sam videl, se prehitro začne poznat na spojih.
Pa tist "tepih" nima nobenga vonja po 30 letih? Že zaradi tega in vsega praha v njemu bi ga jaz ven vrgel.
se cist strinjam s tabo.. samo tole ni "moj" projekt.. samo gostujem kot pomoč..
če bi delal sam - vržem vse ven.. in ja - tud ne dajem laminata