odprtje frizerskega salona -kredit,sp pomoč

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Moj predlog je, da naj ne meša redne službe z dodatnimi zaslužki pri šefici. To se ponavadi slabo konča.

Če pa odpre s.p. pa naj prej naredi kalkulacijo če znese (seveda z nekom, ki ve kaj računa) in naj za rezervo odbije še 30%. Kriza, prevelik optimizem terjajo svoj davek.

Opcija je tudi, da za začetek odpre popoldanski s.p. in dela kot mobilni frizer. Sicer nevem če rabi za obrt imeti salon ali lahko rihta glavce tudi pri stranki doma.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Naj ostane v službi pa še mal na črno pofrizira doma, ker odpirat salon zdele ko je (nelojalne) konkurenece na trgu precej... ne vem no.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Si kje blizu meje?
Skoči k sosedom v Avstrijo, se da z njimi lažje zmenit.

in kaj je drgač v Avstriji?
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Podporo ima samo bolj moralno kot denarno nažalost. No sej vprašat bo šla v vsakem primeru. Zgubit nima nič :D

Zaposlena je že 7 let,a je v tem času uspela kaj našparat? Samo vprašam...
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Kredita na s.p. sigurno ne dobi. Mene bolj nekaj drugega skrbi..samo poslovanje in zaslužek.

Če ima recimo 10 strank dnevno in ji ostane na stranko 10 € je to mesečno cca. 2.000 €

Minus plača/prispevki, minus najemnina, minus stroški (el., tel., voda, ogrevanje, hlajenje..) minus rač. servis, minus kredit, minus material (šamponi, barve, geli itd...)

Kriza bo na koncu meseca z denarjem, sploh ker nima ne lastnega prostora ne opreme, razen znanja. Poleg tega ko sem se nazadnje pogovarjal z frizerko mi je omenila da se od leta 2010 samo poslabšuje. Sem pogledal še njeno bilanco sedaj in tudi ni zelo dobra
crazy1.gif
pa ima lastni salon ter oče nakupil vso opremo..

Če ima trenutno prihodka nad 800 € potem zelo dvomim da bo na svojem to sploh dosegla, razen če bo imela stranke ki so pripravljene plačevati več, ampak teh je iz leta v leto manj...

Je pa res da če ne proba....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Bivši delodajalec jo bo zagotovo pošiljal inšpektorje, sploh če mu bo konkurenca (kar mu očitno bo, če mu bo odpeljala stranke).
V 7 letih bi morala imeti 15 jurjev v žepu. Če jih nima, bo tudi za kredit težko zbrala.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Poznam človeka ki je leto po otvoritvi sp dobil skoraj 6mesto cifro kredita za gradnjo. Na hipoteko rojstne bajte ki ni bila v njegovi lasti. Pri žlahti je napraskal še nekaj deset jurjev krede za opremo.
3 leta dan in noč da ima za pufe, pa še ene 10 let bo tko.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Frizerji načeloma dobro zaslužijo, ker moško striženje je med 6 in 10 euri. Vse ostalo - beri ženske - pa je kar krepko več. Uglavnem še vedno frizerji dosti kasirajo brez računov - na roke - zato so bilance slabe
frown-1.gif

V službi bi morala delati 8 ur in 5 ali 6 dni na teden. Če dela več in ni ustrezno plačano, potem znajo inšpektorji njenega delodajalca pošteno potipati. Poleg službe v prostem času sigurno kaj dodatno zasluži in če tega dodatnega zaslužka ne uspe privarčevati, potem sedaj nima denarja za začetek
frown-1.gif

Jaz bi ji predlagal, da začne varčevati oziroma denar dajati na stran in v enem letu se bo že nekaj nabralo. Počasi, pa bo.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Točno, znanec je imel leto ali dve popoldanski sp v mansardi svinjakov. nabral nekaj kapitala, strank, znanja,orodja, potem pa pustil službo za nedoločen čas, šel na svoje, vzel kredit, gradnja, še kredit za cnc (sicer na leasing, ker kredita ne bi dobil, pa če...)
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.207
680
113
moj fizer ima najet stol v salonu, kjer so še trije taki stoli. najem stola ima mislim da dobrih 300€ na mesec z vsemi stroški. pol pa še prispevki za sp 250€.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Veliko bolj pametna rešitev za štart. Sicer najbrž nekoliko dražja, ampak manj tvegana. Če posla ni, zaključiš in greš nazaj v službo za 600.
Če si priden in bo res imela stranke bo že napraskala tiste jurje, da bo nekoč prišla do neke svoje opreme.
Lahko pa že sedaj spremlja bolho in naj kupi rabljeno za pol cene ko bo prilika.
Če pa opremiš salon,posla ni, kredit je, boš pa opremo za manj kot pol cene prodal, ostal ti bo pa kredit. Kaj pa potem?
 
Nazadnje urejeno:

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
ksz: kolegica je bila zaposlena kot frizerka. Ko so se razmere zacele poslabsevati, se je odlocila da gre na svoje. V najem je vzela stol in delala.. dokler bivsa sefica ni ugotovila kje je, in zacela trositi lazi. Takrat je tudi izgubila "najem". Pa ni obupala, ampak iskala naprej. Sedaj ima prav tako najem, strank polno in stvar laufa.

@avtor: kaj ce bi za zacetek razmislila o popoldanskem s.p.ju ter najemu. Ker kar tako na svoje it je precej pogumno dejanje.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
ksz.

... ne vem zakaj vsi smatrate da je op-jeva kolegica frizerka za moške? Tam so cene res od 6 do 20eur, pri frizerkah za ženske se pri kakšnih 30eur komaj začne.
wink-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
ja trajne so drage... samo a mislš da ženske nič ne šparajo več? da delajo vsak tedn trajno ali pa 2x tedensko? tudi ženske je "udarila" recesija...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Seveda, vendar bodi prepričan da za frizerja vsaj enkrat mesečno (ali pa na dva meseca) najdejo čas in denar ... če pa si ustvariš dober renome imaš pa tako ali tako polno strank, ne glede ali stižeš moške ali ženske ... pri nas vsi frizerji dobro živijo, tudi tiski ki najbolj jamrajo. Jaz si npr. ne morem privoščiti, da bi imel lokal zaprt zaradi dopusta cele tri tedne, moja bližnja soseda ženska frizerka pa brez problema vsako leto.
wink-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Seveda je situacija vedno slabša, temu ne oporekam, saj je tudi v mojem poslu čedalje slabše, vendar tako črno kot bi nekateri radi prikazali v frizeraju vsekakor ni. Nekih hudih stroškov z opremo moški frizer nima, pri ženskem se ti pa oprema tudi kar hitro amortizira. Seveda pa je konkurenca huda, strank ni več tako veliko kot so bili navajeni včasih, a tako je v vsakem poslu.
Začeti v današnjih časih na svoje pa seveda ni mačji kašelj, v nobenem poslu, da ne bo pomote.
wink-1.gif