Odpoved najemne pogodbe

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Tudi jaz se bojim, da preko sodišča bo dolga kalvarija ne samo denarja, ampak tudi časa in živcev. Potem pa ti živi z ljudmi, ki jih tožiš.

Imam kar nekaj izkušenj z oddajanjem, včasih sem zelo zagovarjal dogovore in pravne poti. Danes tudi sam po ovinkih ali pa kar direktno predlagam fizično nasilje in snemanje vrat / oken, izklop elektrike in vode (toži me), puščanje velikih psov v predprostoru,... Se pa vsak sam odloči koliko je to sploh izvedljivo, z ljudmi ki nimajo ničsar izgubiti se ne moreš boriti, sploh pa ne, ko živite v isti stavbi. Morda se pred akcijo vi izselite.

Kakorkoli že, na žalost boste oškodovani preden se jih boste znebili. Želim vam srečo in moči, ne obupajte. Bo dolga pot, ampak se bo rešilo! Naslednji najemnik pa verjetno dobi še rektalni pregled in psihološko oceno.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik S1990 pravi:
Tako je, poslala sem s povratnico, ki se je drugi dan vrnila..

Če si naslednji dan dobila nazaj podpisano povratnico, potem imaš dokaz, da so prejeli odpoved.

En mesec bi bilo čisto ok, če bi jim dali odpovedni rok, ok, če ste dali trimesečnega potem se tega držite, hkrati se pa pripravite na vse, da ga 91ti dan vržete ven.

Nobenih sodišč, policije, ker mi smo to v tej nepravni državi to počeli PET LET, da smo se ga uspeli znebiti, izterjati pa ne moremo niti centa dolga, ker uradno nič nima....
Škode je pa v tem času naredil malo morje.

Prvi dan odklop elektrike, vode, telefona, naslednji dan naj jih prijazno obišče kak črnogorec, tretji dan razbijte kakšno zanič okno......
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.333
5.851
113
pri taščici
Tisti kužki v pred prostoru so mi všeč. Mogoce ima Baricevic se kaksnega.
Legalnih zadev posluzevat v tem primeru pa najbrz res nima smisla. Se ie posluzujem v neki drugi zadevi, pa mislim da samo denar se dodatno puhti iz žepa. Sodisce ima dva meseca rok da odgovori.. Minilo je tri mesece, odgovora pa ni.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Ja in ves cas sodnega postopka placujes poloznice pa se brez najemnine. Super drzava. Zaenkrat sem jaz imel sreco sem dva najemnika "vrgel" ven. V obeh prerih sem ostal brez najemnine z neplacanimi poloznicami ampak sem malo pokril stroske z kavcijo tako da nisem imel hudih izgub.

Niti sanjati ne morem, da živim v tako nepravni državi, ki ščiti izključno lopove in dolžnike.

PET LET smo prek sodišča najemnika metali iz hiše, v tem času pa je uničil tričetrt hiše, če je kdo prišel blizu je nad njim priletel s sekiro..... Policaji ne naredijo nič drugega kot, da ti rečejo izogibajte se ga, da vam kaj ne naredi...

Dolga je pustil ogromno, škode še več, izterjati pa ne moremo niti centa, ker uradno nič nima. Medtem je drugje naredil že cel kup novih dolgov, država mu pa lepo plačuje še socialno pomoč....

Ta država prav spodbuja ljudi, da so prave barabe.

Prav čudim se, da je še tako malo ubojev in umorov....
Dokler nekoč ne bo šlo pod zemljo par vodilnih, se v tej državi očitno ne bo naredil red.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.333
5.851
113
pri taščici
Demontaza oken je res najbrz predraga. Bi pa mu ponoci nametal nekaj šusov iz postene puske skozi okno v stanovanje. Pa naj zivi pri razbitih oknih.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Tisti kužki v pred prostoru so mi všeč. Mogoce ima Baricevic se kaksnega.
Legalnih zadev posluzevat v tem primeru pa najbrz res nima smisla. Se ie posluzujem v neki drugi zadevi, pa mislim da samo denar se dodatno puhti iz žepa. Sodisce ima dva meseca rok da odgovori.. Minilo je tri mesece, odgovora pa ni.
bonk.gif

To bi bila odlična zadeva.

Obstoja kdo, ki bi po naročilu lastnika, ene dva taka kužka za par dni pripeljal?

Evo odlična poslovna ideja za tiste, ki obožujejo velike nevarne kužke...
cheer.gif

Posel zagotovljen za vedno.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Demontaza oken je res najbrz predraga. Bi pa mu ponoci nametal nekaj šusov iz postene puske skozi okno v stanovanje. Pa naj zivi pri razbitih oknih.

Problem v tej državi je, da on naslednji dan naredi to tebi in imaš samo ogromno škode izterjati pa ne moreš ničesar.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Pa kaj je z vami folk? Skiro bi dvignu, pa ga na licu mesta ustrelim....[cenzura] ej, da se pol še 5 let drkat treba...malo morgen
smirk-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
In kaj narediš s tem?

Ti greš sedet, najemnikova družina bo pa lepo še trideset let brezplačno uživala v tvojem stanovanju.

Ampak v tej državi, ki tako zelo ščiti lopove, bo do tega, kar si napisal, prav kmalu prišlo.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Seveda. Napadel me je s sekiro, pa sem ga počil. S čim pa bi se lahko branil? Z metlo proti sekiri ne gre....če meni kdo po življenju streže, sredstev ne izbiram.
evil.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ni tako enostavno.

Smo ga posneli kako s sekiro leta okrog in proti meni pa se je policiji in sodnici fučkalo.

Stalno sem poslušal samo, da dokler nič ne naredi mu ne morejo nič.

Ko niti po petih letih in vseh zgubljenih pravdah ni hotel iz hiše se je pa fotru strgalo in je šel k njemu on pa ga je mirno po glavi s koritom za rože in je fotr dobil deset šivov po glavi...

Potem so ga šele kazensko ovadili in je končno moral spokati iz hiše.

Ker je pa fotra skoraj ubil je pa dobil eno leto pogojne kazni, stroškov je bil pa oproščen, ker uradno ničesar ni imel-torej jo je odnesel povsem brez vsake kazni.

Od te "izjemno pravne" države smo pa zadnjič dobili še položnico za jurja, če še hočemo vztrajati pri izvršbi....
uf-1.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
No ja...zgleda da ste mel bebca za odvetnika. Ker če je tko k praviš, je samo letanje s sekiro že dovolj namera, da bi mogl jet skozi...

Zato pa pravim. Če ga sam nočeš, se cene za ''uredit'' zadevo gibljejo med 300 in 500 evri.
wink-1.gif


Jebiga, padel je pod tušem in si pri tem zdrobil obe koleni, oba komolca in si pri tem še izbil polovico zob. Bi blo treba dat uno gumijasto pizdarijo v tuš kabino, pa bi blo...
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Ni v pogodbi določeno, da mora bit, smo pa vseeno pripravili anex, vendar do podpisa ni prišlo, ker najemnik ni želel podpisat.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
O naši odvetnici raje ne bi, ker je postopek samo dodatno vlekla...

Sicer pa nikoli več ne bom šel po pravni poti ampak se bom obrnil samo še na take kot si ti...
Na ZS pošlji kakšen kontakt, če te bom slučajno kdaj rabil.

A kakšne izvršbe tudi delate?
Mi je ta bivši najemnik pravnomočno dolžan cca 30 jurjev.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Ni treba rečt, da ne boš več po pravni poti urejal. Pravna pot je čisto fajna pot. Če ti odvetnica ne odgovarja, jo zamenjaš. Če misliš, da vleče postopek, jo prijaviš zbornici.

Se je pa fajn prej pozanimat, kje in kako iskat odvetnika/co, da potem ni preveč sitnosti.


Dandanes je pa tako, da živimo v precej zajebanem svetu. Tudi 30.000€ se da izterjat, brez da komu kje spodrsne. Lahko pa gre kdo tudi ''gobe'' nabirat, pa v gozdu večkrat pade čez eni te isti štor, samo potem tudi štor provizijo vzame. Vse se da, samo treba je vedt kaj pa kako.


Če te pa kdo s sekiro napade, pa zraven še kdo to snema, lahko brez skrbi sebe braniš. Le silobrana ne smeš prekoračit (beri: z avtom si ga na tleh ležečega 34X povozil; s kovinsko palico, dolgo 1m, si ga na tleh ležečega tepel po glavi do prihoda policije).

p.s. malo na google poglej, se najde pri nas pomoč pri izterjavi v smislu sopranovi d.o.o.


Pa vso srečo
cool-1.gif