Odpiranje vhodnih vrat-hiša

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Zanimajo me različne opcije odpiranja vhodnih vrat, razen klasične s ključem. Zanimam me odpiranje s prstnim odtisom, s kodo, karticami itd.
Kaj mislite o tem, katera je cenovno najbolj ugodna, razen klasike, kdo izdeluje vrata z vgrajenim želenim mehanizmom.... Glede varnosti pa vem, da je še najboljši dobri, stari ključ, ampak če izzvzamemo varnost v tem primeru (itak lahko kje drugje in na lažji način kdorkoli pride v hišo, kot ravno skozi vhodna vrata...)!
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
slodoors ali nekaj podobnega iz prekmurja dela na prstni odtis.

jaz bi, če bi lahko imel, a na masivi lesu lip bled ni dal drugega kot ključ, takoj imel na prst. to je edina zadeve poleg 'njega', k ga maš skoz s sabo, pa pri roki.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
Z eKey na Inotermovih vratih smo zaenkrat zelo zadovoljni. Nekaj sem o tem že pisal v par temah... Variante z raznimi kodami in podobnim so preteklost. Čitalec je zelo zanesljiv. Kako bo deloval čez nekaj let pa je tisto kar ostaja? ?
Kak prah na prstih je občasno manjši problem, "šmir" pa je seveda treba obrisat. Za slučaj vreznine ali spraskane blazinice prsta je pa v pomnilniku rezerva ali nekaj njih. Odvisno je s čim se ukvarjaš in kolk umazini so "ključi", kadar hočeš v objekt. Malo je le treba pazit. Če pa ni neke "umazane" dejavnosti na dvorišču pa tovrstnih problemov seveda ni.
Cene. Točno se več ne spomnim bilo pa je lani jeseni okoli jurja morda nekaj 10 € manj doplačila za čitalec in 5* motorno zaklepanje -rabat dobavitatelja.
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Odpiranje vhodnih vrat v hišo s senzorjem - in to čim ceneje?
Pusti vrata odklenjena. Bo enako varno, kot če daš poceni bralnik prstnih odtisov.

Poceni bralnike prstnih odtisov (tja do cca. 600 EUR/komad) se da enostavno prevarati.
Ena SLO firma jih je testirala za poslovno uporabo in se potem niso odločili za uporabo.
Na Google-u najdeš vse polno navodil, kako "hackati" te senzorje.

Imaš tudi nekaj od Mythbustersov: http://www.engadget.com/2006/09/22/digital-fingerprint-door-lock-defeated-by-photocopied-print/
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Zanimajo me različne opcije odpiranja vhodnih vrat, razen klasične s ključem. Zanimam me odpiranje s prstnim odtisom, s kodo, karticami itd.
Kaj mislite o tem, katera je cenovno najbolj ugodna, razen klasike, kdo izdeluje vrata z vgrajenim želenim mehanizmom.... Glede varnosti pa vem, da je še najboljši dobri, stari ključ, ampak če izzvzamemo varnost v tem primeru (itak lahko kje drugje in na lažji način kdorkoli pride v hišo, kot ravno skozi vhodna vrata...)!

kaj pa je narobe s staro dobro tipkovnico? tako osvetljeno, kovinske tipke, ... ?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Mogoče to, da obstajajo kamere že tako miniaturne da če se nekdo odloci posneti tvojo kodo, jo bo posnel? Ali pa od daleč z zelo dobrim zoomom...

Če imaš to na sicer ne na povsem vidnem mestu je drugo,ampak za glavna vrata, je meni še vedno najbolj zihr varianta ključ, oziroma pogojno RFID sistem. Prstni odtis me ne preprica,k že pri prenosniku vidim kolikokrat zajebava včasih, pa še če imaš mokre roke al pa kej, dvomim da deluje BP, da ne omenim ranljivosti pri cenovno dostopnih modelih.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Sem razmišljal o tem. Kje pa bi se to dalo dobiti?
Lost1,veš, obstaja 1000 drugih lajžjih načinov vlomov v hišo, kot to, da bo nekdo cel dan čakal, da nekdo pride domov in me z mini kamero snema pod prste...
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Pri prstnem odtisu je stara slika, na novem modelu se prst položi in ne vleče čez čitalec.
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Dodaten strošek pa je tudi priprava vrat, lahko je na vratih samo električni prijemnik (od 30€ naprej), kot npr. pri domofonih, da blokira samo kljuko, na zunanji strani mora biti seveda bunka, ali pa samozaklepna ključavnica, za katero je treba potegnit kabel čez vrata (po širini), tako da morajo biti le ta kakšna protivlomna, pripravljena na to, ali pa debelejša lesena, da se jih prevrta, strošek je primerno večji, vendar vrata so zaklenjena kot s ključem.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kje se to da dobiti oziroma naročiti? Da bi lahko naročil v bistvu vse skupaj, vrata +odpiralni mahanizem na kodo ali kartico ali pa samo vrata pripravljena za ta mehanizem in seveda montažo! Po informacijah o tem, kje in kako naročiti bi rabil seveda še predračun...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz imam BurgWaechter TSE3003, pa je čisto ok (že 4 leta) - mislim daluje brezhibno. Ok, razen vmes so mi jo zamenjali v garanciji, pa se je napaka ponovila (displayu zmanjka kaka črtica, funkcionalno deluje brezhibno). Mogoče še najboljša stvar, sem malce o fingerprint verziji razmišljal, pa je tole s kodo tolk simpl da res ni.
Moram pa povedat da ko enkrat pozabiš na hišne ključe si osvobojen - nikoli se ne zakleneš, nikoli ne pozabiš kje ključa ipd. Sam še avtoključev se znebim pa sem zmagal:)
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Sam sem testno kupil čunga-lunga lowcost sistem za v mojo "delavnico" . Sistem imam možnost vnosa kode ali prstni odtis, poleg tega še beleži čase ko kdo odpre vrata....
skratka sistem deluje brez problemov razen če imaš umazane prste ampak takrat se pač na hitro nekam malce obrišeš in že dela, prsti ne rabijo bit popolnoma čisti. Pa tudi prevarati nam ga še ni uspelo.
To da boš fotokopiral ali kakorkoli kopiral prstni odtis, je toliko možnosti kot da ti nekdo skopira ključ od hiše, vsaj po mojem. Ker mislim da ne daješ ravno vsakomur prstni odtis, tisti odtis ki pa ga pustiš na kozarcu pa ni dovolj dober.
Ne vem no jaz vem da zaenkrat sem več kot zadovoljen z sistemom, edino majhne otroke je malce težje navadit kako pravilno postavit prst.
Aja sistem in ključavnica je bil strošek 100€
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
thnx
smile-1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.711
142
63
ksz

kako pa pri varianti s prstnim odtisom rešiš situacijo, ko te ni doma, pa bi rad nekaj preveril doma?
Recimo ključ od bajte ima ponavadi še kdo od familije ali pa kak sosed. A tukaj pa narediš en piknik pa vsem poskeniraš prste ali kako gre to?

lp
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Za tak primer so pa te s tipkovnico bolj primerne. Sem zadnjič spraševal za BurgWaechter, ker so imeli fingerprint verzijo, pa so jo baje umaknili s prodaje (varnostni razlogi).
Moram priznat da se mi tole s tipkovnico obnese, edino če bi bila zraven rfid kombinacija bi bila tudi v redu (mali otroci press).