Odgovor komisije za odobritev ali ne pri poteku 30 dnevne bolniske

PerthMint

Zelenc'
27. jan 2014
23
0
1
Pozdravljeni,

zanima me ce mi lahko kdo kaj svetuje zakaj se nisem dobil odgovora iz komisije ker mi ze jutri potece 30 dni bolniske? Ali so pozabili name? Kdo kaj ve kam lahko poklicem da izvem? Imam kilo, zdravnik mi je rekel da imam lahko operacijo sele naslednje leto decembra 2019? Ce ima kdo kak predlog kaj narediti v mojem imenu bi mu bil zelo hvalezen. Hvala in Lp
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Je tvoj osebni zdravnik podal predlog za podaljšanje bolniške?
Sicer pa so nekoč skorajda praviloma na ZZZS zamujali z odločbami.
Jutri pokliči v kadrovsko / šefa, povej da še nimaš podaljšanja s komisije in se dogovori, da uradno koristiš dopust dokler ne pride odločba. Za vsak slučaj, da ti ne bi kdo plavih pisal.
 

PerthMint

Zelenc'
27. jan 2014
23
0
1
Je podal pred 5-timi dnevi. Bom javil, hvala. Poklicem na zzzs in jih vprasam kaj se dogaja z mano? Ali da bi sel osebno tja?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
In tako pocetje zzzs bi moralo iti na evropsko sodisce.
Naj dolocijo koliko pred potekom bolniske mora zdravnik podati predlog, da oni ne bodo odlocali za nazaj. (Bolniki pa ne dajali dopusta).
In ja, ce je kila tako problematicna kot opisuje tisti na medoverju, potem naj bo clovek leto in pol na bolniski zaradi cakalne dobe , medalje za tako uspesno si naj pa obesijo in nosijo na vidnem mestu, vsi ki odlocajo o zdravstveni politiki pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in luciano
I

Izbrisan uporabnik #15304

Hanzi, dopust pišeš za vsak primer, če bolniška ne bi bila odobrena in da te kdo ne bi zahaklal da si brez opravičila doma. Itak se ti potem piše neprekinjena bolniška, ker ti jo pišejo za nazaj. Bog ne daj, da bi se bolniška prekinjala.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Kot vem so nekatere ze lepo zajebal in jim niso pisal bolniske za nazaj.
Poleg tega ti posljejo odlocbo priporecno domov.
Ko sem bil v bolnici sem do odlocbe prisel samo preko vez na posti(krsenje pravil znanke). Kako je zdaj to, ne vem.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Kot vem so nekatere ze lepo zajebal in jim niso pisal bolniske za nazaj.
Poleg tega ti posljejo odlocbo priporecno domov.
Ko sem bil v bolnici sem do odlocbe prisel samo preko vez na posti(krsenje pravil znanke). Kako je zdaj to, ne vem.
Kolikor vem ti dajo bolniško za nazaj, ker zdravnik predlaga podaljšanje bolniške zaradi iste bolezni / poškodbe.
Odločba se pa vedno pošlje zavarovancu, osebnemu zdravniku in delodajalcu, torej vsem trem hkrati.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Zato pa gre na “tri” konce.

In če so vsi “vpleteni” vsaj malo normalni “zamuda” odločbe ni neka težava. “Zahebe” običajno osebni, ker “pozabi” pravočasno poslati, bolnik niti ve, da bi bilo dobro lastnega dohtarja/dohtarco ozr. sestro ali brata (medicinskega) opomniti, da se bliža 30 delovni dan odsotnosti. Včasih kadrovska dregne bolnega zaposlenega in potem steče.
Ampak ker “komisija” (da ne bi kdo mislil, da je res kaka komisija) pač ne “zaseda” vsaki dan se zna odločba zavleči kakšen dan - ampak, kot rečeno na začetku, če so vsi normalni je dovolj klic v firmo (nadrejenemu, kadrovsko) in povedat, da se čaka odločba.
V primeru, da komisija odloči, da ni upravičena nadaljnja bolniška “stisne” vseeno kak teden dodatno - da imajo vsi vpleteni “mir” in da se celo lahko pritožiš nad odločbo in mogoče res dosežeš, da odloča komisija.

Pa upam, da vam je jasni zakaj o podaljšanju odloča “komisija” ZZZS in ne osebni zdravnik.

In ja - žalostno je, da “raje” plačujejo bolniško namesto, da bi sprostili denar in skrajšali čakalne.

Čakati 14 mesecev na operacijo kile je ..., je .... - ja pyzda nimsm besed kaj je!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ni res, napišeš navadno pooblastilo in ga sam podpišeš - doma, v bolnici, kjerkoli.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
In če so vsi “vpleteni” vsaj malo normalni “zamuda” odločbe ni neka težava.
Zamuda je težava povsod, kjer imajo plače zgodaj v mesecu. Kaj naj naredijo v kadrovski v firmi za človeka, ki je dostavil bolniški list za denimo do 29-tega pretekli mesec, naprej pa bi moral dobiti odločbo ZZZS, plača pa 5-tega?
Po mojem mnenju, čeprav tega ne delam, dopust in bolniška nista enako plačana, bolniška se refundira, tisti dan ali dva luknje, ki se pozneje določi vrsta izplačila, naredita resno delo nekomu. Razen se zadnja leta vse živo javlja na ZPIZ in dvomim, da ni treba različno sporočati vrsto izplačila za bolniško, je še tu neka stornacija in novo sporočilo na ZPIZ-u.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Seveda lahko in ko boš dvignil njuno pošto, bo poštna uslužbenka/uslužbenec zapisala kdo je pošto prevzel. Od tu dalje verjetno ne rabim risat? ;)
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
ksz:
Če ne dvignes v roku, se po določenem času (mislim da 15 dneh, ne ne držat za besedo) šteje obvestilo kot vročeno. :rolleyes::rolleyes:
 

PerthMint

Zelenc'
27. jan 2014
23
0
1
Ja osebni zdravnik mi je dal bolnisko zaradi kile in ko je poteklo 30 dni je dal on predlog na komisijo. Kila je taka da ko lezim je nekak ok ko stojim sedim me po eni uri zacne dobro boleti. Zanimivo je to da sem dobil odlocbo iz komisije vceraj ko mi je ze za danes poteklo da so mi odobrili za 2 dni in to se naroben datum od 29-30... Zdravnik je spet oddal zahtevek nimam besed... Delal bi ampak ne morem...