oddaja Dober Posel

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
a ni teh "kupon" variant malo in veliko morje? vsak drugi se to gre..

Klasičnih Groupon kopij je res precej, vendar se gre tukaj za personalizirane ponudbe, ki velja samo za tebe in tvoje poškodovano vozilo.

Praktično pri vseh kuponih pa se gre za generalizirane v smislu "običajna cena je 200€, s kuponom pa 100€", ti pa še vedno ne veš koliko boš plačal na koncu.

Glede na to, bi "še eni kopiji kuponskega bizinisa" težko govorili.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.139
113
40
MB
kolk jaz razumem je "konkurenčna prednost" te ideje bila, da kupona v bistvu ne rabiš kupit vnaprej
wink-1.gif


tak kot je zdaj praksa, pol pa zadnji dan iščem družbo skup da gremo na čevape
grin1.gif
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Saj si si že samo vse odgovoril, še ena bedna kopija nekega tujega šova, kakšni investitorji neki, a je tista bjonda sploh že polnoletna? Evo sem šel "poteznika" gledat, investitor
bonk.gif
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Mene predvsem fascinira gospodična, ki ponuja po 10% zahtevanega zneska, do zdaj še ni ponudila več kot 6.000€.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Če ima kdo od teh "podjetnikov" vsaj 50.000€ v žepu sem jaz papež ...

Na obrazu jim vidiš navdušenje ob določenih idejah, potem pa sam iščejo en beden izgovor, da odstopijo od ponudbe.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.358
113
jaz pa ne vem kater emo je tmo zamorjeno depresivnnega voditelja postavil... Tale borut godec je se za pogrebnika prevec zamorjen
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik slo91 pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
a ni teh "kupon" variant malo in veliko morje? vsak drugi se to gre..

Klasičnih Groupon kopij je res precej, vendar se gre tukaj za personalizirane ponudbe, ki velja samo za tebe in tvoje poškodovano vozilo.

Praktično pri vseh kuponih pa se gre za generalizirane v smislu "običajna cena je 200€, s kuponom pa 100€", ti pa še vedno ne veš koliko boš plačal na koncu.

Glede na to, bi "še eni kopiji kuponskega bizinisa" težko govorili.

Zdaj šele vidim, da si govoril o ideji iqupon, jaz pa sem mislil da govoriš o projektu OceniSkodo.si, za katerega sem dal link do kolumne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
V zadnjem delu se je lepo videlo, kaj iščejo dragoni, idejo, s katero bodo v nekaj mesecih ogromno zaslužili.

Investirali bi 10k, dobili pa bi neke bajne dinarce. Očitno jim neki sigurni, a dolgoročni, posli niso všeč.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
oddaja pod nivojem. S strani tekmovalcev še razmem, da nimajo neke velike veze s poslom, ampak komentarji teh kao managerjev so pa milo rečeno za v Ciciban. Obnašajo se, kot da so lastniki najboljših podjetij v regiji, komentarji so na nivoju poročanja na oddaji Svet, nimajo niti enega pametnega predloga za tekmovalce kako izboljšati posel, ampak samo kritizirajo, njihovi finančni predlogi pa so prov židovski (ne spravijo skupi 50k€)

lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
dragoni denarja v žepu nimajo nič. Saj so parkart rekli, da njihova firma ne vlaga v take naložbe, za privat jim je pa 50.000 preveč.
Nekdo je omenil, da folk zahteva preveč dnarja. Tam cca 50k se men ne zdi tolk velik za nek resen biznis.
Za nekatere sumim, da so se po oddaji zmenli (recimo kavarna), pa še kak bi se našel.
Glupo mi pa je ko so full zagreti spet recimo kavarna, pol pa ponudi nek drobiž, k bi ga še jst lahko napraskal, če bi res krvavo rabil.
Pa nekak mi ne gre skupaj, da se gredo tvegane kapitale, če pa od vsakega hočjo, da ima že vse do centa zračunano in pripravljeno kako bodo dobil dnar nazaj. Takmu bi tut jst dal dnar. A ni fora tveganga ravno v tem, da je tut kr nekaj možnosti da pušneš?
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
No, očitno se vas tu večina ne zaveda, da se je trg kapitala v zadnjih letih občutno spremenil.

Semenskega kapitala oz. financiranja (seed founding) tako rekoč ni več. Podjetniki morajo imeti idejo razvito, v IT, industrijskem designu in marsikateri drugi branži je dobro, da obstoja že prototip in pa seveda, da je podjetniška ekipa ustrezna. Ne financirajo se ideje temveč izvedljivi podjemi - in ključnega pomena za izvedljivost je sama ideja in ekipa, ki zna idejo udejanjiti. In tudi, če obstaja dobra ideja in obstaja dobra ekipa je še vedno precej možnosti, "da pušneš".

Tako je marsikateri komentar proti "zmajem" pretiran, saj je dejstvo, da velika večina podjetnikov ni dovolj pripravljena in zelo veliko jih je one man band-ov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
Tvegane naležbe so ponavadi tiste, kjer z malo vložka in nekaj sreče dobiš veliko denarja.

Kakšne takšne ideje še v Dober Posel nisem zasledil, mogoče v tej zadnji oddaji, tisti z globalno internet igrico, kar bi znalo biti OK, ampak je mutil okoli filipinov. Povečini so tukaj ideje, ki so sicer OK, imajo nek donos, a niti približno ne takšnega, da bi za 10k vložka dobili potem čez eno leto 100k ali več.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Kje si pa našel to definicijo tveganih naložb?
Po tej definiciji skladi tveganega kapitala (venture capital founds) delijo drobižke in upajo, da za te drobižke brez dela in vsega dobijo veliko denarja?

WRONG
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
Tole je logika slovenskih "dragonov", v tujini so zadeve seveda drugačne.

Priporočam ogled kakšne original Dragons' Den oddaje, pa potem narediti primerjavo z našo in bo jasno, da je razlika takšna predvsem zaradi investitorjev, ki imajo logiko, kot sem napisal zgoraj.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Vsaj pri mojem znanju slovenščine spodnji stavek govori o tveganih naložbah na splošno...
Darjan pravi ... "Tvegane naležbe so ponavadi tiste, kjer z malo vložka in nekaj sreče dobiš veliko denarja."

Dober posel pa s tveganimi naložbami nima zelo veliko skupnega.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
Repliciral sem Fusion-u, kateri je napisal:

Citat:

Pa nekak mi ne gre skupaj, da se gredo tvegane kapitale, če pa od vsakega hočjo, da ima že vse do centa zračunano in pripravljeno kako bodo dobil dnar nazaj. Takmu bi tut jst dal dnar. A ni fora tveganga ravno v tem, da je tut kr nekaj možnosti da pušneš?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sicer nisem gledal nobene od te oddaje, pa vendarle, investicije pod 10000€ v kvazi zanesljive projekte so malodane smešne. 10000€ za zagon spraska skup skoraj vsak, pa magar ti starši vsaj z garancijo pri kreditu pomagajo.

Jaz pri katerikoli ideji pod 30000€ sploh ne bi razmišljal o zunanjem investitorju, se enostavno ne splača.

V originalni oddaji se investira tudi po pol miljona dolarjev...