odbitna franšiza

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Mi lahko nekdo na hitrce pove, kaj točno to pomeni..

Npr. Imam avto, ki je bil kot nov vreden 15.000€. V zavarovalni polici mi piše, da imam 1% odbitne franšize. Imam pa super kasko al kako se že reče pri ZM.

Poškodovano imam prednjo steklo (počeno na 3 koncih, potrebno zamenjave), havbo čisto popikano od kamenčkov in zime, pa zadnja desna vrata počena od frajerja na parkirišču, ki očitno ni videl mojega -"kombija". GRR

Predno grem na zavarovalnico, bi rad vedel, kaj pomeni odbitna franšiza, da mi ne bodo pod nos pomolili še kakšnega računa, ki ga bom kljub kasku moral plačati sam ..
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Super kasko vključuje poškodbe na parkirišču in razbitje stekla tako,da iz tega naslova ne boš plačal nič.
Za tiste pikice na havbi pa ne vem. Po moje bodo za popravilo havbe hoteli 1% (150€).
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
kokr so ti napisal, za šipo pa parkirišče nimaš odbitne franšize

za haubo pa počak točo, pa ga tko parkiraj da ti zbije samo haubo in boš prek toče popravlju haubo
grin1.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
hvala vsem.

za havbo bom pa raje kar plačal tistih 150€, kot pa da se grem za teh nekaj € izpostavljati kakšnemu neprijetnemu postopku .. nikoli se ne ve
smirk-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Nekateri kupci (če boš avto kdaj prodajal) radi vidijo, kakšen je avto iz prvotnega stanja.

Če pikice niso prerjavele navzven je morda dobro razmisliti...

Vprašaj v avto forumu.
smile-1.gif