Od leta 2023 v Sloveniji pokrajine

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
50b905dcbc_62293910.jpg


Znano, kako bi izgledalo 11 pokrajin

Predlagajo, da bi bila Mestna občina Ljubljana samostojna pokrajina. Maribor bi bil sedež Zahodno Štajerske pokrajine, ki bi imela sedež pokrajinskega sveta v Slovenski Bistrici in sedež sveta občin v Lenartu. Južno Štajerska pokrajina bi imela sedež v Celju, sedež pokrajinskega sveta v Žalcu, sedež sveta občin v Zagorju ob Savi. Ptuj pa bi bil sedež Vzhodno Štajerske pokrajine, ki bi imela sedež pokrajinskega sveta v Ormožu, sedež sveta občin pa v Ljutomeru.

Sedež Pomurske pokrajine bi bil v Murski Soboti, sedež pokrajinskega sveta v Lendavi, sedež sveta občin v Gornji Radgoni. Koroška pokrajina bi imela sedež v Slovenj Gradcu, sedež njenega pokrajinskega sveta v Ravnah na Koroškem in sedež sveta občin v Dravogradu. Za sedež Savinjsko-šaleške pokrajine bi določili Velenje, za sedež njenega pokrajinskega sveta Šoštanj in sedež sveta občin Mozirje.

Dolenjska pokrajina bi imela sedež v Novem mestu, sedež pokrajinskega sveta v Krškem in sedež sveta občin v Kočevju. Kranj bi določili kot sedež Gorenjske pokrajine, medtem ko bi bil sedež njenega pokrajinskega sveta v Domžalah in sedež sveta občin na Vrhniki. Goriška pokrajina bi imela sedež v Novi Gorici, sedež pokrajinskega sveta v Ajdovščini, sedež sveta občin pa v Idriji. Sedež Primorsko-notranjske pokrajine pa bi bil v Kopru, medtem ko bi za sedež pokrajinskega sveta v tej pokrajini določili Postojno in za sedež sveta občin Sežano.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Kaj točno so s štajersko mislili mi ni čisto jasno. 4 pokrajine preveč.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Dol pri Ljubljani....Štajerska (južna)...Ne me hebat.

Hanzi je po tanovem tud Štajerc....Jez sem pa se temu izognil za 300m....WTF..Ker pjanc je tole delal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Ne vem, zakaj Vrhniko in Domžale tlačijo v "gorenjsko regijo"... oboje bi moralo spadati pod ljubljansko regijo... to, da je Ljubljana samostojna pokrajina, ljubljanska predmestja pa razporedijo v sosednje regije, je po mojem skromnem mnenju idiotizem na kvadrat. Res ne vem, kaj izumljajo toplo vodo. Tam, kjer privzeto dobiš KR registrske tablice, je gorenjska regija, LJ tablice ljubljanska, KP primorska, in potem tako naprej za SG, MB, CE, KK, PT, MS, NM, in NG. V Vrhniki in Domžalah so vedno talali LJ registrske tablice...
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in sixpower

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Zatipk... PO. Saj je lahko tudi kaj novega... ampak naj bo smiselno. Najbolj neumno se mi zdi, da ljubljansko regijo omejujejo samo na mesto.

500px-Slovenija-registrske_oznake.png
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Katastrofa. In Erikson se veseli nad takim skropucalom. Prekmurje, Štajerska, Koroška, Gorenjska, Osrednja Slovenija, Primorska, Notranjska in Dolenjska. To je vse. Zasavje, Kočevje, Vrhnika pod Osrednjo Slovenijo skupaj z Medvodami, Domžalami.Ne rabimo takih neumnih pokrajin.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Sem tudi sam.preprican da je Ljubljana samostojna zaradi delitve.denarja.
Čudno se mi zdi, da so Janče, Besnica in ostale rovte pod Ljubljano.
Mogoče bo nekoč samo tisto kar je v ringu, pa mogoče še kak km okoli njega
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
sicer so pa to predlogi. ne odkrivat tople vode, ker se bo zadeva se nekajkrat spremenila vmes. do takrat se bo se kaksna vlada zamenjala...

me pa zanima zakaj bi sploh rabili nove pokrajine? kaksne so dejanske prednosti? koliko pijavk bo spet dobilo lepe sluzbe?
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Nekam je treba dati sedež pokrajine, sedež sveta občin in sedež pokrajinskega sveta. Se pravi, šef pokrajine z ekipo, pokrajinski parlament z ekipo, pa še ekipa okrog sveta občin, kjer se bojo verjetno svaljkali župani. V 11-kratni izvedbi. Koliko novih mest za nesposobne strankarske pijavke. Plus infrastruktura, ko marsikje ne bo primerne zgradbe za vse te pomembne svete.

Zgleda se bo treba spet prijeti za denarnico.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
Podpiram uvedbo pokrajin, s tem da se v tem primeru obvezno vzamejo pristojnosti občinam in njihovim lokalnim šerifom, ter jih spravt na nivo krajevnih skupnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5