Očeš limun!!

I

Izbrisan uporabnik #9334

Vojska je močna toliko, kot so močni njeni vojaki. Smisel te preklicane vojaščine je pa samo v zagotavljanju nivoja discipline.

Če vojska ni disciplinirana, se bo ob prvem poku puške pol vojakov usralo!
tongue-1.gif


Tale scenarij se bo zgodil današnji generaciji. Generaciji ki je služila JLA se to ne bi zgodilo, saj je bila naučena discipline.

Žal nič ni samoumevno. Lahko tudi uvedemo naborništvo in vojaščino, pa ne bo popolnoma nobenega haska, če se slovenci in naborniki z njimi ne bomo počutili v svoji državi "doma"
grims-1.gif
. Že 25 let se namreč vse možne politične sile pri nas predvsem trudijo, kako bi nam ubili nacionalnega duha! TO PA JE Bogokletno! Jugoslovanska vojska je bila nepremagljiva ravno zaradi prisotne neizmerne narodne zavesti in cel svet se je zavedal tega.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, če komu ni jasen izraz, kaj je "vojaščina" - to je "obvezno služenje vojnega roka" . Vojaška obveznost. Obvezno bi se morala šteti v delovno dobo.

Če se greš samostojno državo, moraš zagotoviti tudi njeno varnost. Naj bo proti zunanjim napadalcem, kot tudi pomoč ob elementarnih nesrečah in na splošno vsepovsod v splošnem življenju. Ne pa tako kot pri nas, ko je vojska veselo bivakirala doma med žledolomom ali poplavami pred nekaj leti
10.gif
.

- Torej, vsaj obrambna vojska mora biti, dovolj močna za obrambo svoje države. Tisto : "močna" je zelo pomembno. Če ni dovolj močna, je brez veze državo sploh imeti!
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Ne pa tako kot pri nas, ko je vojska veselo bivakirala doma med žledolomom ali poplavami pred nekaj leti
10.gif
.
Ti "Ðems", kdo je bil takrat vrhovni poveljanik SLO vojske? Pa saj ni pomembno, samo nagnal jih ni reševati sranje!

V osovraženi JLA/JNA je komando daj stariji vodnik, ko je šlo vse v maloro!!!
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Da sva si na jasnem, jaz nisem Džems ali kakšna podobna kola! (čeprav se ga ne bi prav nič sramoval, če bi ga imel deponiranega v garaži)

Kar se pa vrhovnega našega poglavarja tiče, sem imel pa že večkrat željo prisoliti mu kakšno krepko preko ušes, in to vsem po vrsti od 91. leta dalje. Pa sem samo volil 90. in 91. leta, po moji najboljši vesti!
10.gif

Yebat bi bilo treba tiste pravnike, ki so ustavo pisali. Same pravice, dolžnosti pa nobenih
10.gif
!
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Da sva si na jasnem, jaz nisem Džems ali kakšna podobna kola! (čeprav se ga ne bi prav nič sramoval, če bi ga imel deponiranega v garaži)

Kar se pa vrhovnega našega poglavarja tiče, sem imel pa že večkrat željo prisoliti mu kakšno krepko preko ušes, in to vsem po vrsti od 91. leta dalje. Pa sem samo volil 90. in 91. leta, po moji najboljši vesti!
10.gif

Yebat bi bilo treba tiste pravnike, ki so ustavo pisali. Same pravice, dolžnosti pa nobenih
10.gif
!
JBG Ðems odgovarjaš na vprašanja, ki niso bila postavljena!
shocked-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

JBG Sine, odgovarjal sem na tvoje :
Citat:
Ti "Ðems", kdo je bil takrat vrhovni poveljanik SLO vojske? Pa saj ni pomembno, samo nagnal jih ni reševati sranje!

V osovraženi JLA/JNA je komando daj stariji vodnik, ko je šlo vse v maloro!!!

Kar se pa teme same tiče, sem se pa tudi pojasnil. Vojska kot udarna moč mora bit, še najbolj pomembna je pa višina morale prebivalstva. Pri nas je npr. trenutno popolnoma v kjurcu
tongue-1.gif
!

Predstavljajte si to dejstvo kakor hočete, dokler ne bomo pospravili drvarnice in uničili podgan, ki se napajajo po nepotrebnih javnih službah, ne bo nič. Če se že hočeš iti državo, moraš že na samem začetku imeti narodno zavest. Pri nas je ni!
shocked-1.gif
.

Kakšno naborništvo v teh razmerah, lepo vas prosim? Če nas napadejo od zunaj se nam bodo lastni vojaki prodali sovražniku za peščico riža !!!
Pa smo se nekoč smejali zgodbam, kako so italijani 43 leta tenko piskali!
shocked-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ne da ste krivi za razpad...ampak tolk hudi ramboti kot hočejo nekateri prikazat pa s5 niste bli... Oz da ste zato oh in spljoh deci zarad neke JLA
hysterical-1.gif
Če bi blo res kaj na temu ne bi vaša generacija tako na easy zafurala te države....

Najprej si bil stari vojnik tam po nekje 3mesecih do pol leta drila... Ðomba si bil pa že potem ko si potiham brojil sitno (v grobem po enem letu)... Mam res?
he he ... a lohka jaz odgovorim, če sem prav razumel vse skupaj?
Ne gre se za to, da tisti ki je služil JA je neki rambo al kaj že. (npr) V JA je še največji pusy hitr spoznal, da če si ne bo sam opral gat, da opranih ne bo imel. In če ne bo imel opranih, ga bodo drugi zarad smradu hitr prek (čebovanje) dekce, ponoč nabil ko prasca. da če ti tisti vojaški "kupus" ni pasal, boš pa lačen. Dolg že ne boš. Mamic in očkov ni zraven. Je bilo na začetki 3/4 čudakov. Za koncu je bilo 3/4 ali več, OK, Nepopravljivi so pa ostal čudaki. Kapiraš point? Po 1,2,3,4 mesecih (kak kdo) si se prilagodil. Imel si vse ali pa nič. Kolk si vzel. Če nisi vzel, nisi imel. Enostavno takšen je nesposoben. Z večim si bil dober, več je bilo s teboj dobrih.
Pr nas so enkrat vojaki vdrli v pralnico in pokradli so perilo, hlače, srajce. (menda sploh vdreno ni bilo, ampak je tist vojak "pozabil" zaklenit). Staro umazano so zmetali na kup. Zjutraj cela pihdarija. Oficir je takoj videl, da so v četi nekam vsi lepo urejeni, novi škornji, srajce ........ Po nekajurnem hebanju v glavo v četi, kako "vojnik JNA ne sme da krade in bla bla bla.... je rekel, da res ni bila narejena nobena škoda, da število robe v pralnici ustreza, ampak da je dobro v vsem skupaj to, da se je vojska pač znašla. Seveda je rekel "vojska", ker je bilo večino čete čez noč "oprane", če bi pa eden samo za sebe vdru, bi pa nahebal. No, v pralnici jih je bilo res samo 2,3...ostali smo pa pazli, pa številke govoril čez okno. Pa tiho smo bili, ko je bla pihdarija. Kapiraš point? Boljše imet prjatla, ko si pomagata, kot pa 500 FB prijatlov, ki jih niti ne poznaš. Bolj smo delal neumnosti (škode res nikoli, boljše smo se imel. Bolj so nas "hebal", bolj smo se po svoje znal za sebe postavt pa stvar kolko tolko zanimivo naredit. Če nisi.... se ti je lahko zmešalo. A je v današnjem času kaj drugače v laifu? Niti ne, sam druge osebe nastopajo.
Ja se pa strinjam s tabo, da si zna vsak bolje izkoristiti prosti čas. Ampak, neki je pa tud treba dat skoz
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.175
2.380
113
v lokalni ostariji
res uporabno. zelo uporabno znanje. krast obleke iz pralnice.

z vojsko ali brez so eni kolegialni eni pač ne. veliko jih je "timskih" samo zato ker so tolk hinkoti da vedo da drugače ne bo šlo. vedno pa vSAKEGA strezne... ne rabiš vojske za to...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Ej Alko.... Ampak odkar so na cedeviti pa Schweppesu si čisto drug človek.

Še kak mesec... Dva pa boš že čist "naš"
grin1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
res uporabno. zelo uporabno znanje. krast obleke iz pralnice.

z vojsko ali brez so eni kolegialni eni pač ne. veliko jih je "timskih" samo zato ker so tolk hinkoti da vedo da drugače ne bo šlo. vedno pa vSAKEGA strezne... ne rabiš vojske za to...
a veš da sem ugibal, kdo bo napisal takšen odgovor, kot si ga ti.
hysterical-1.gif

Če bi malj bolj prebral, bi videl, da sploh za krajo ni šlo. Ampak, ker napol bereš...... pa tak odgovarjaš
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.719
6.299
113
Je slo pa za neupravicen vstop v prostore in neupraviceno uporabo premozenja. Ce ze dlakocepis
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ne dlakocepim jaz.
Se pa strinjam s prvim. Neupravičen vstop v prostore. Neupravičena uporaba premoženja, pa ne bi reku da je bila. Sej smo mi to uporabljal. Samo mal prej smo vzel oprano, preden nam je pripadlo.
evil.gif

Da se navežem na temo. Povedati sem hotel samo to, o čem govori tema. Da je tudi oficir toleriral to. In to zato, ker smo se zmenili večina nas, nismo naredilo škode, pripadalo nam je vseeno (no, ne tisti dan ampak kakšen kasneje), seveda pa ni tega odobraval.
In kolko smo ga razumeli, je toleriral prekršek, prav zaradi enotnosti, dogovora večine in da smo to naredili ekipno brez škode. (razen da no imel pralci eno pranje več na urniku). Tudi rekel je, da v bodoče naj povemo njemu in bo skušal urediti sam. In glede na to, da so se res dogajale kraje opreme posameznikov oz. dobesedno lopovov, pa skoraj nikoli niso bili obravnavani, se mi je tud ukrep ali neukrep dogodka zdel "pošten".
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Vojska je bila, kakršna je bila. Bili pa so neki drugi časi in mislim, da se to ne da več uvesti nazaj.
Konec koncev kot vojaki JLA nismo imeli nikakršne možnosti iskati pravice pri civilnih sodiščih. Vsako leto se izmed desettisoč mladih, ki so šli v JLA, ni kdo vrnil. Po večini sicer samomori, nekaj pa je bilo tudi napadov. Ampak o tem se ni govorilo, niti nič reševalo. Ker se je vedelo, da naslednje leto pride druga generacija in pubeci so tu samo številke s katerimi operirajo generali. Tudi oficirji, do katerih smo mi imeli dostop, so bile te številke.
Za današnji čas bi bilo dovolj že, če bi uspeli za mlade izvesti dvotedensko urjenje za pomoč ob raznih nesrečah. Brez, da hodijo domov spat. Pa če kdo preživi pri taborniki dvotedenski tabor brez telefona, se mu tudi prizna.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
točno tako.
Dogajalo se je vse, kar se dogaja v civilnem življenju. Sam jokat ni blo komu ....
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Še vedno nismo izvedeli, zakaj naborništvo ja.... razen nekaj nostalgičnega nabijanja starih prdcev
smile-1.gif


Že 10 let se zbujam ob 5 zjutraj, hinavit na šihtu si ne morem privoščiti niti 1 uro, kaj šele par mesecev, posteljo pa z zaprtimi očmi pospravim bolje in hitreje kot nostalgiki
smile-1.gif
smrti in trpljenja sem tudi videl verjetno več kot cel vod skupaj in videvam še dandanes...... še kaj?

Neki vaš 1. letni dril, pa ste celi frajeri ja....
grin1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
seveda ja. Sej ne bi bili mulci nč slabši, kot zdaj nekateri poklicni vojaki.
Internet vzet, pa v vojsko poslat.
evil.gif

Ne pa tako kot zdaj, "nimam cajta za vojsko, ker moram jokat po netu"
evil.gif
 

bade25

Pripravnik
17. sep 2012
104
0
16
Hmmm, zanimivo, da so najbolj glasni mlečnozobci, ki morajo sploh poguglat kaj je to JNA, TO, "vojaščina". Jaz recimo tudi nimam pojma o jedrski fiziki, pa je pač zato ne komentiram…

citat:
…...Zbujam se ob petih, pospravim posteljo z zaprtimi očmi, videl sem ogromno smrti in trpljenja…

Zamisli, da ti danes telefonček crkne, pa da ti McDonald's-a in Spar zaprejo, to bi bila šele katastrofa.

Dejansko sploh ni poanta v vstajanju, pospravljanju in smrti… ampak debatirat in razlagat določene stvari "moderni mladini", ki gre v "korak z razvojem" (beri, mozak na pašo in sledit marketingu ter sosedu, kja ima on oblečeno in kakšen gadget si je danes kupil) resnično nima smisla. Kako si boste postlali, tako boste pa imeli. Zaradi mene se lahko kopljete v zlatu, ali pa plavate v dreku, edino kar vas prosim je, da ne komentirate oz. se delate pametne pri stvareh, o katerih dejansko nimate pojma, prav tako se ne norca delati ljudi, ki imajo določene izkušnje. Glede na to, da vstajaš ob 5-ih in vidiš dosti trpljenja in smrti, predvidevam, da opravljaš plemenito in vsem nam potrebno delo. To zelo cenim! Daj bodi še tak tudi na forumu! Vem da bo težko, ker danes je že vsak pameten za vse preko tipkovnice, ampak prosit pa ni greh a ne?
Pa lep dan, brez vstajanja ob petih, smrti in trpljenja ti želim!
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Pa dejmo najprej razčistit katera generacija sploh utruja kjeri
smile-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
mlada stari, stara pa mladi. Sej je un gor prov napisal. Čist prov. Naj nekdo ne komentira nečesa, kar ne pozna ali ni doživel.
Lej, ti si tud men razložu, kako se frgazer naštela.
evil.gif
Pač nism imel dovolj izkušenj s tem.
PS. Pa za pir boš dal, ker sem ti dovolil, da mi poveš
evil.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
pa kaj ti sedaj ne paše ?
Družba se razvija. Nismo ( no ja, ene družbe so ostale ) v 60 ali 80 letih prejšnjega stoletja.
Kaj konkretno koristnega bi v razvitem zahodnem svetu prineslo obvezno služenje vojaškega roka ? Vojaški proračun bi moral biti xy krat večji, nekaj zapitih in sfrustriranih oficirjev bi se izživljajo nad nezainteresiranimi mladci in rezultat bi bil še slabški kot je bil v SFRJ.
Nekaj paranojičnih politikov, ki jih futrajo oboroževalski lobiji pa bi bili zadovoljni

ps
zato ker nekaj paranojihov in hujskačev v vzhodni evropi in zda kriči rusi prihajajo, poglejte kako blizu naših baz imajo svojo državo, zato naj bo sedaj obvezno služenje vojske !?
bonk.gif

nobene koristi od tega. poglej si malo dogajane v severni afriki in bl vzhodu. sama štala. na bojišču se ne zmaga