Obvezna čelada za otroka na skiroju

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ne vem, če je bil to point sass -ovega prispevka. Pa napisal je "lahko" ... po mojem je dodal samo še en argument, zakaj uporaba čelad na igralih in na skiroju ni primerna primerljava.

Nekje sem zasledil podatek, da tudi in predvsem zaradi uporabe pasu umre nekaj procentov udeležencev v nesreči. Torej, če ne bi bili pripeti, bi ostali živi.
Ampak verjetno je to razmerje 5:95, zato je uporaba pasu obvezna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Pri nas je 30 let nazaj voznik zapeljal v reko, voda je bila 10cm nad streho. Utopil se je baje zato, ker se je pas zataknil in ga ni mogel odpeti. Jaz se od takrat ne pripenjam več s pasom.
Evo, to je argument na tvojem nivoju.
veš da imaš prav, baje je nekdo nekje nekoč umrl v prometni nesreči na avtocesti, tako da se tudi jaz ne bom več vozil po avtocestah:bonk:
dejansko je primerjava uporabe čelade na skiroju/igralih neustrezna, saj so prednosti uporabe čelade v prometu, kjer so udeleženi tudi drugi (hitrejši, večji, težji...) očitne, medtem ko slabosti ni. za razliko od igral, kjer po mojem mnenju čelada prej povzroči nesrečo, kot pa varuje.
sicer pa naj se vsak sam odloči, kako bo vzgajal svoje otroke. meni je bilo v študentskih časih pod častjo imeti čelado na glavi, zdaj ko imam otroke, pa jo imam dosledno, na kolesu, skiroju, smučah... in enako zahtevam tudi od mojih otrok, vedno in povsod. pa so se že pojavila vprašanja, zakaj sosedovim ni treba nositi čelade, onadva jo pa morata. če nekaj zahtevaš, moraš pač biti sam za zgled.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in tony

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Nekje sem zasledil podatek, da tudi in predvsem zaradi uporabe pasu umre nekaj procentov udeležencev v nesreči. Torej, če ne bi bili pripeti, bi ostali živi.
Ampak verjetno je to razmerje 5:95, zato je uporaba pasu obvezna.
Za tole pa prosim vir. Ne trdim, da ni primerov, ampak nekaj procentov je pa malo huda.

Razen, ce jih vecina teh napacno uporablja pas. In ja, tudi to pocnejo, precej jih osebno poznam. Ampak ne v Sloveniji :D