Obstojnost domačega piva

mojster_pivovar

Pripravnik
24. feb 2019
30
1
8
Glede na to, da je sedaj čas karantene in je druženje omejeno, se je tudi poraba piva precej zmanjšala. Zato me zanima, koliko časa po vaših izkušnjah zdrži domače pivo predno se pokvari oziroma izgubi svoj okus. Pivo se seveda hrani v temnem prostoru na nižji temperaturi - klet kjer je od cca. 10-15°C.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Moji so pitni še po 3 letih :evil: (lahko popijem in nimam kasneje težav)
Okus je jasno čist mimo
 

mojster_pivovar

Pripravnik
24. feb 2019
30
1
8
Jasno mi je, da je obstojnost odvisna od več dejavnikov. Zanima me okvirno kdaj začne izgubljati na kakovosti. Po pol leta, enem letu ali še več?
 

varilec

Pripravnik
14. nov 2017
57
14
8
kaka močno dryhopana piva že po nekaj tednih izgubljajo na aromi, kaj "klasičnega" pa po 3-4 mesecih .. vsaj tako jaz opažam.. ni pa nujno, da začnejo izgubljat na kakovosti, samo okus se pač spremeni, nekaterim v dobro, drugim v slabo smer :) Za popit je bilo pa še vedno vse, tudi po 2 letih ;) Kaka temna piva se mi načeloma lepše starajo oz. s starostjo pridobivajo. Zato sem razne IPA-e in paleale, ki so po pol leta bili dokaj zanič, dostikrat v promet spravil s kakim mešanjem - 50% irish red + 50% IPA brez arome pa je prišla čisto pitna zadeva ven iz tega :)
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Pravkar odprl predzadnjo flašo močno hmeljene in grenke (65 IBU, ABV 6,5%) IPE. Starost 1 leto 11 mesecev. Ameriških hmeljev se seveda ne občuti več, grenkoba se je umirila. Okus in aroma precej sladna, nekaj angleškega po stilu bi rekel. Lahko da so napake, ampak jih jaz ne občutim. Odlično pivo zelo uravnoteženo.