Obnovitev starega pc - ni intsall filea za app

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Mal morem osvežit eno staro mašino. Nanjo je priključen ena star stroj, k rabi svoj program.

Problem pa imam, ker ne najdem več tega programa nikjer na netu ali v kakšnem svojem arhivu...

A je kakšna opcija, da se naredi install file iz obstoječega programa?

Je pa pc:
Intel Core 2 dup CPU
E7500 2,93ghz
1gb rama

a se mi splača dat še kakšen ram notri?

zdej so win xp gor, a dam kakšne novejše, al dam kar xp?
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
xp-ji na taki kišti čisto lepo laufajo
če prav razumem na tej mašini že laufajo XP-ji in nek program , za katerega nimaš instalacije ?
kaj bi ti obnovil ?
laufa prepočasi ?
če boš kaj čaral, pazi,da ne boš ostal brez tistega programa
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ja sej...

ja, čist je "zabasan"

mislil sem na novo win, pa kar je teh nujnih programov...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
jaz bi raje odstranil vse programe, ki jih ne potrebujem
počistil registry. obstaja kar nekaj orodij da to porihta
pobrisal temp
naredil kak defrag
ustavil vse servise ki jih ne potrebuješ
čw daš preko teh windowsos še 1x windowse je rezultat vprašljiv, lahko pa tudi tisti program ne bo več delal

seveda dodaten ram ne škodi
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
to sm ze vse naredil...

jest ponavadi naredim format in pol vse na novo
..
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
hehe... sej nakdem ga tud jest, sam precej novejse verzije, k niso kompatibilne z strojem. imenuje se eurocut. sedaj imam 3.0, pa tud 6.0, sam ta ni ok...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Hja rečeš proizvajalcu softvera za nov medij. Večina to omogoča b.p.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Na tem sistemu imaš gor samo eurocut ? Ne vem zakaj bi šel produkcijski sistem posodabljati, če dela kot mora ?
Imaš narejen image kopijo diska, kjer je gor ta softver in os ?


Sw, ki ga ima op, je eksotika, tako da razni "backup installed programs windows xp" dvomim da bodo uspešni.

Daj najdi exe, ki požene sw in skeniraj fajl s https://www.aldeid.com/wiki/PEiD .

Ko drugič začeneš exe, imej zadaj regmon/filemon oz novejši process monitor https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645 , tako boš videl kaj vse & od kod sw bere ob zagonu..
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Karkoli boš delal, ne nameščaj čez / na obstoječi disk. Obvezno na drugega / novega (starega takrat odklopiš).

Kako pogledaš katere stvari odpira pa so ti že svetovali. Preveri še katere stvari program gleda v registru (zgoraj omenjeni Process monitor + filter na tvoj program). Poizkusi ohraniti enako ime direktorija.

Če nimaš originala (kolikor gledam potrebuje dongle), potem verjetno ne bo težav še z aktivacijo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
hja... zdej sem že na novo vse postavil. ful format in vse na novo.

Edini problem sedaj je, da iščem tisti program ali alternativo.

Jest sem imel verzijo 3.0, in to je tok staro, da takrat še ni bilo donglov. In ja, ni original. Zdej je že verzija 7.0 in za to rabiš dongle ja...

skratka, sej fora je, da je lahko tud kakšen drug program, sam vidim, da tega ni dost na torrentih. Itak se vse pripravi v drugih programih, tukaj daš samo import in rezanje.

Sej vidim, da se da tudi direkt iz corela to počet, sam mi nekaj ne rata smeri rezanja nastavit...