Obnova baterije za baterijsko orodje

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Zdravo, ali se izplača obnoviti baterijo za baterijsko orodje. Imam nekaj kosov tega orodja, pa imajo vsi zanič baterije. Sem razdrl in so noter posamezni členi/vložki, povezani med sabo.
Se to lahko zamenja, je kaj pomembno ali je to vrsta NiCd, NiMh, LiPo? Imajo baterije, polnilci kakšno "pamet"?

Mogoče kdo ve, kje to popravljajo in naredijo iz "stare - novo"? Ima kdo kakšno idejo?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Delko v btc je ponavadi to delal. Imajo vse mozne baterije in orodje za punktiranje (vezavo). Vzemi isto tehnologijo in (priblizno) isto kapaciteto. Lahko pa nabavis nekje na netu in lotaš/lepis sam ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Splača se obnovit če je res ok stroj. Torej neka profi zadeva. Pa še to samo če je li-ion. Kako staro nimh nižjega ranga se ne splača v nobenem primeru. Kupiš parkside v Lidlu in je to to.
Konec koncev tudi kvalitetne celice niso poceni in si hitro na 30-40 eur samo s celicami. Pol pa rabiš še orodje za švasat skup.
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.962
5.155
113
Pred leti sem gledal podobno. Obnoviti dve bateriji za vrtalnik je bilo dražje kot kupiti novega v interdiskontu.

Pa še moderne Li-ion imajo veliko večji output kot pa stare nicd. Vsaj iz modelarskih časov je 7.4V Li-po peljala kot 9.6v ni-cd.

Staro orodje upokoji, pa magari če novega kupiš v lidlu ali interdiskontu. Če si bolj resen obrtnik pa vzameš ryobi ali makito. Pa imaš enako baterijo za več kosov orodja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Tud bauhaus ima precej solidno linijo EINHELL baterijskega orodja sedaj že v brezkrtačni tehniki ki vsi uporabljajo enako baterijo. Se bolj splača investirat v kaj takega, kot pa v menjavo celic za neko prastaro orodje.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Naceloma drzi. Tudi sam sem pokupil vse mozno lidl orodje. So pa neki stari kosi orodja, ki se jih splaca ohranjat. Npr vijacnik alphatool ene 20 let star...raje vsakih 5 let kupim 3 baterije po 3€, ker tako lepo kot to sede v roko...in kako lepo dela...kot Beretta 9mm corto.....
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Zdravo, ali se izplača obnoviti baterijo za baterijsko orodje. Imam nekaj kosov tega orodja, pa imajo vsi zanič baterije. Sem razdrl in so noter posamezni členi/vložki, povezani med sabo.
Se to lahko zamenja, je kaj pomembno ali je to vrsta NiCd, NiMh, LiPo? Imajo baterije, polnilci kakšno "pamet"?

Mogoče kdo ve, kje to popravljajo in naredijo iz "stare - novo"? Ima kdo kakšno idejo?
Od kje pa si?