"Obnova" balkona - sam svoj mojster

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Odlocil sem se, da bom malce polepsal balkon. Caka me torej barvanje betonskega korita in po moznosti barvanje tal, ki so tudi betonska. Blok je l. 70 in tla so se v prvotnem stanju. Talna "prevleka" cez beton je ponekod malce razpokana.

Najprej nameravam tla in korito temeljito ocistiti, potem pa popraviti razpoke. Zanima me, s cim popraviti razpoke na tleh in s cim prebarvati korito in tla, ki so se posebej izpostavljena.
Kaksno barvo uporabiti za barvanje tal? Mora biti barva nujno dvokomponentna oz. nekaj podobnega temu http://www.chemcolor.si/hydropur222c.html ? Je delo s tovrstnimi barvami enostavno?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
kar je razpokanega temeljito dol stolči, vseskupaj prevleči z zunanjo izravnalno maso ustrezne debeline, stene prebarvaj z barvo za beton, tla pa z eposki. z 2komp. ni težko delat, samo pravo razmerje moraš zadet, kar pa ni težko
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Hvala za odgovor.

A morda ves, kaksna je razlika med poliuretansko in epoksi barvo? Chemcolor ima epoksi barve za tla (pise, da so namenjene za garaze in podobno) in poliuretanske barve, ki naj bi bile tudi za zunanje etaze. Sem pa od drugih proizvajalcev ze tudi v navodilih videl, da so epoksi barve za zunanje povrsine.