Ob oknu piha...

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
hmmm.. ... bi prej rekel, da je okol špalet slabo narejeno.

Me pa zanima, o teh termo kamerah. Kakšni osnovni modeli. Kje , pa kolk , pa tak dalje....
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
hmmm.. ... bi prej rekel, da je okol špalet slabo narejeno.

Me pa zanima, o teh termo kamerah. Kakšni osnovni modeli. Kje , pa kolk , pa tak dalje....

To težko rečem, ker sem kupil stanovanje ko je bila zadeva fertik... Ampak glede na to, da je cela bajta precej OK narejena, vključno z materiali, ne vem, če bi šparal na purpenu
frown-1.gif


Glede kamere. Sam sem si sposodil GSM Caterpilar S60, ki ima FLIR termo kamero. Za takole zadevo čisto ok...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.563
690
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Tut to sem že naredil, preden je nazadnje pršu majster
grin1.gif


Slika najbolj hladnih delov na oknu. Sklepam da tu toliko piha, da se mrzel zrak nabira še po kotu stene... Drugje v stanovanju tega ni:

Tale fotografija prikazuje mesta, ki so pod določeno temperaturo.

Spodnji pant preveri
wink-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
hmmm.. ... bi prej rekel, da je okol špalet slabo narejeno.

Me pa zanima, o teh termo kamerah. Kakšni osnovni modeli. Kje , pa kolk , pa tak dalje....

To težko rečem, ker sem kupil stanovanje ko je bila zadeva fertik... Ampak glede na to, da je cela bajta precej OK narejena, vključno z materiali, ne vem, če bi šparal na purpenu
frown-1.gif


Glede kamere. Sam sem si sposodil GSM Caterpilar S60, ki ima FLIR termo kamero. Za takole zadevo čisto ok...

Ni nujno, da je kaj posebej šparal investitor, kriv je izvajalec, ki je imel tisti dan 100 oken za podelat, in je pač na pol naredil svoje delo
zmaga.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
hmmm.. ... bi prej rekel, da je okol špalet slabo narejeno.

Me pa zanima, o teh termo kamerah. Kakšni osnovni modeli. Kje , pa kolk , pa tak dalje....

To težko rečem, ker sem kupil stanovanje ko je bila zadeva fertik... Ampak glede na to, da je cela bajta precej OK narejena, vključno z materiali, ne vem, če bi šparal na purpenu
frown-1.gif
noo... ne gre se za to, da je šparal purpen. Predvidevam da je pri špaletah. Se zgodi lahko, da je samo pri enem oknu pozabil kje pofilat. Nenamensko.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

slučajno sem šel parkrat mimo ene novogradnje in prej še ni bilo oken. Sedaj kak teden pa so že. Torej so jih montiral pri minusu.
Kar se pa tiče purpene okol; bila je skos okol, samo za moje pojme premal. Ker nekje je skoraj čisto do roba bila, nekje pa samo do polovice debeline okvirja.
Razen, če bodo še kaj popravljali potem, ko bodo kajle izvlekli, ker tam bo tudi ostala luknja.
So pa okna montirana na stirodur - ral.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Na žalost je tudi moj "monter" naredil posel precej šalabajzersko.
V spalnici se je okno posedlo, razpokal je kit, skozi pa se vidi svetloba.
shocked-1.gif


Opažam, da še pri nekaterih oknih pihlja. Očitno je vključena v ceno rekuperacija?!

Ðaba ti troslojna okna, če pa pogrne pri montaži.
stupid-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Purpen te ne reši teh težav ker če se zgodi posedanje (bodisi statično posedanje, recimo samega okna ali pa tudi zidovi ali pa krčenje materiala pri oknu) bo purpen imel zelo malo dinamike ker ni elastičen. Take stike moraš tesnit z ekspanzijskim trakom ki ostane ves čas "mehak" in se prilagaja raztezanju/krčenju materiala.
 
22. jul 2007
12.851
1.331
113
123
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Piha med stikom okvirja in špaleto.
Očitno premalo purpene kjer je bil stik bolj tesen?!


Pri tej špranji pa se vidi zunanja svetloba...

Kaj si imel to za ene šalabajzarje
13.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Zgaga...tule bi ti svetoval da silikon porežeš dol in s pištolco za purpen ( na cevko po moje ne bo šlo) dodatno napihaš noter purpen. (Če bo reža od pol cm dalje probaj s šravfencigerjem najprej staro purpeno zbezat ven kolikor gre.) Porežeš viške in nazaj zasilikoniraš.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
niti ni nujno star purpen ven dobiti. Glavno, da na novo luknje pofila. Več jih bo našel, več jih poflikal, boljše bo
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
A to da se okna PVC ali ali lahko nastavijo na zimski ali letni režim pa ni nobenemu kliknalo. Najbrž ima okna nastavljena na poletni režim vsi jih imamo ob vgradnji, če ti ne tesnijo si jih nastaviš na zimski, ko tesnilo pritisne močneje ob profil, kako to nastaviš poglej youtube ali pa če imaš garancijo na okna pokliči mojstra, ki ti jih je vgradil, močno dvomim da ti prebija pri špaleti ali pri polički prej na tesnilih, katere zaradi daljše življenske dobe vsi nastavijo na letni režim.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Pri oknih MIK ali drugih profilim mikrovent je možno tudi dobiti občutek pihanja ne glede na režim nastavitve okna.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sej več kako se okna zapirajo poleti in kako pozimi, s tem sistemom, a ne??
Preberi debato od začetka, pa mal slikice poglej....
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Slika najbolj hladnih delov na oknu. Sklepam da tu toliko piha, da se mrzel zrak nabira še po kotu stene... Drugje v stanovanju tega ni:
Mrzel zrak po dosedanjih fizičnih dognanjih ne preskakuje lufta in rine navzgor v kot
wink-1.gif


V tistem levem kotu imaš očitno nek drug toplotni most.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.438
2.299
113
Ja, kdo mi lahko IR okna poslika?
Pa tisti trak, namesto silikona se mi zdi dobra rešitev. Kako do njega?