Ob oknu piha...

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik keber pravi:

Mrzel zrak po dosedanjih fizičnih dognanjih ne preskakuje lufta in rine navzgor v kot
wink-1.gif


V tistem levem kotu imaš očitno nek drug toplotni most.

Verjetno tam res, kar pa ne spremeni dejstva da od okna piha
grin1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.096
805
113
Na trgu so sedaj zaprtocelične pene in vgradnja s temi bi morala biti po zakonu, ker kupce naserjejo monterji. Te pene se raztezajo in krčijo, če stavbno pohištvo diha. PU pena za vgradnjo oken je preteklost. PU pena pri raztezanju poči. Zaprtocelične pene in tesnilni trakovi so postali na pol zastonj in vsaka doplačila za vgradnje po RAL standardih so en navaden nateg.

In pa pri montaži stavbnega pohištva se vzame dopust. Ja. Četudi se stvar plača. Pomojem dovolj stane, da se izplača. Vsaj za nekatere.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.234
113
no zato sem se jaz odločil za klasično vgradnjo, pa sem potem šel za mojstri, pogledal stike, sam še dopurpenal, kjer je bilo potrebno in sam nalepil preko RAL trake. Resda vzame dosti čas, ampak vem kako sem naredil. Ce bo kej pihalao, bom sam kriv, bom sam razdrl in saniral. Žalit se potem na druge in klicat mojstre... jok brate, škoda mojih živcev.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz imam tudi klasično gradnjo, sem pa pri montaži oken vseskozi visel zraven (samo visel) in dal en dan dopusta, ker kljub temu, da so mojstri delali zelo dobro in tudi naredili kvalitetno, sem imel občutek, da bi se to takoj spremenilo, če bi skočil samo za pol urce nekam drugam. Okna pač preveč stanejo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.234
113
zakaj? sej imaš cel kup variatn RAL vgradnje. Oziorma kaj ral sploh pomeni, kaj s tem dosežeš itd.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vem kaj je RAL, vem tudi zakaj RAL, vse to ima smisel. Dokler se monter tudi drži pravil in tudi naredi RAL montažo, kar je v praksi pogosto nemogoče.
Lahko mi narišeš če hočeš, ampak RAL montaža zahteva: "Vse stične površine med oknom in okensko odprtino morajo biti ravne, gladke, suhe, čiste ter brez prahu in maščob."
Če to ne zahteva predpriprave, potem sem keks.
Če so ti pogoji izpolnjeni pri sanaciji (pihanje) že vgrajenih oken ali pri menjavi starih za nova, sem pa keks s čokolado. Običajno pri menjavi oken izvajalci staro okno razkantajo in izrežejo ven, pustijo v reži ostanke ometa in 5 kil prahu, postavijo novo okno in zapurpenajo špranjo. Če imaš srečo je purpena še kar veliko in solidno zlepi tudi prašne površine.
Redke izjeme izvzete.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.096
805
113
A ne, pri nas se to ne dela tako. Kar sem jaz renovacij videl, so se lepo potrudili, odbili starine ven, na novo zarajhali špalete in ustrezno RAL vgradili. Za take renovacije da zraven EKO sklad. Lepo poslikano. Lepo urejeno. Pretirano, za moje pojme, za stare neizolirane objekte, kjer se je z RAL vgradnjo 3-slojnih lesenih oken privarčevalo po prijavi na EKO sklad, napram klasičnim 2-slojnim.