nuvi 350 in sd kartica

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.350
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
teden dni nazaj sem ga imel v pacu. Ima res samo 2 gb internega flasha. Z mapsourcem sem naredil img Evrope (brez skandinavije in baltika,) in zadeva je šla lepo na napravo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Točno tako pol na garmina ostalo polovico pa na sd, pa obvezno mora imeti verzijo NT, ker NTU na 350 res serj....
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Garmin 350 ima kolikor vem 2GB spomina, torej daš nanj lahko cca 1,8 GB veliko datoteko s kartami.

Pobriši pa vse kar ne rabiš, vse(razen SLO in ANG) v voice, text, help, vozila, glasbo, slike, stare datoteke s kartami....

Vse sem že pobrisal razen cca 40MB mp3 datotek in seveda angleščine in slovenščine. V ostalih direktorijih pa je nekaj datotek, ki vse skupaj ne zasedejo 50MB. Ko seštejem vse kar je na napravi dobim cca 300MB (tukaj je všteta AR), torej bi moral imeti na voljo še cca 1,7GB, pa mi kljub temu kaže, da je na voljo samo 1,3GB prostora.
confused-1.gif

Pripeta DIR datoteka Nuvi-ja
 

Priponke

  • 2123629-nuvi_dir.txt
    8,6 KB · Ogledi: 381

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Naprava nima celih 2Gb prostora, kot tudi 2Gb SD nima na voljo vseh 2Gb ampak le tam nekje 1,8 oz 1,9Gb.

Torej lahko narediš backup naprave in s prep usb formatiraš na fat in daš backup nazaj in boš videl koliko boš imel potem prostora.
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Naprava nima celih 2Gb prostora, kot tudi 2Gb SD nima na voljo vseh 2Gb ampak le tam nekje 1,8 oz 1,9Gb.
Če z Gparted-om pogledam disk ima kapaciteto preko 2 milijardi bytov. Zdaj je samo odvisno od tega kako računamo GB! Vseeno se nekje skriva preko cca 300MB zasedenega prostora!
evil.gif


Citat:

Torej lahko narediš backup naprave in s prep usb formatiraš na fat in daš backup nazaj in boš videl koliko boš imel potem prostora.

Bom to naredil. Samo mi povej kaj vse moram shraniti na varno! Formatiram na fat ali fat32?
Bo po formatu nuvi sam kreiral potrebne imenike?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zmeči ven Gupdate.gcd, audible, navodila za uporabo, slike,...

Verjetno kmalu ne boš šel v VB, pa Skandinavijo, Turčijo, Ukrajino-odstrani pa bo problem rešen...
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik janezpesec pravi:
Uporabi du na Linuxu pa ti bo pokazalo kje se skriva zaseden prostor.

:~$ du -lh /media/nuvi/
34M /media/nuvi/Garmin/Voice
80K /media/nuvi/Garmin/Help/croatian
100K /media/nuvi/Garmin/Help/english
80K /media/nuvi/Garmin/Help/slovenian
264K /media/nuvi/Garmin/Help
5,9M /media/nuvi/Garmin/vehicle
16K /media/nuvi/Garmin/gpx
920K /media/nuvi/Garmin/POI
1,1M /media/nuvi/Garmin/Diag
278M /media/nuvi/Garmin
16K /media/nuvi/Audible/Position
2,7M /media/nuvi/Audible
3,1M /media/nuvi/JPEG
47M /media/nuvi/MP3
4,0K /media/nuvi/.Trash-1000/info
4,0K /media/nuvi/.Trash-1000/files
12K /media/nuvi/.Trash-1000
216K /media/nuvi/GORDANA
333M /media/nuvi/
Kot kaže zadeva je vsega skupaj 333MB. Torej bi morala gor iti AR 200MB in del CNE1,4GB.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Pol Evrope daš lahko na tega Garmina ampak obvezno NT karto, če pa želiš več pa še na SD.

Celo topografska Adriatopo karta lepo dela na tem Garminu.
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Pol Evrope daš lahko na tega Garmina ampak obvezno NT karto, če pa želiš več pa še na SD.
Točno to sem želel narediti. Del CNE na napravo, del na SD kartico. In na SD kartico sem dal del velik cca 1,9GB.

Citat:
Celo topografska Adriatopo karta lepo dela na tem Garminu.
Nato pa sem želel preostali del CNE + AR+AT dati na napravo. Pa ni prostora, ker je nekje skrit
frown-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na 350 si lahko srečen, če dobiš drugi del CN, ni pa pogojev, da gor spraviš AR ali pa še AT.
Vsaka naprava in vsak HDD z oznako recimo 2Gb nikoli nima za uporabnika dosegljivih celih 2Gb ampak manj.

Po tvojem napisanem zgoraj AR 200MB in del CNE1,4GB + 333Mb = 1,933Mb kar pa tvoja naprava nima, ima kvečjemu tam nekje 1,850Mb na voljo, ko je popolnoma prazna.

Priklopi tvojo napravo na Pc z windowsi in pojdi pod lastnosti in boš videl koliko ti da na voljo prostora, ko je prazna.
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Na 350 si lahko srečen, če dobiš drugi del CN, ni pa pogojev, da gor spraviš AR ali pa še AT.
Vsaka naprava in vsak HDD z oznako recimo 2Gb nikoli nima za uporabnika dosegljivih celih 2Gb ampak manj.

Po tvojem napisanem zgoraj AR 200MB in del CNE1,4GB + 333Mb = 1,933Mb kar pa tvoja naprava nima, ima kvečjemu tam nekje 1,850Mb na voljo, ko je popolnoma prazna.

Priklopi tvojo napravo na Pc z windowsi in pojdi pod lastnosti in boš videl koliko ti da na voljo prostora, ko je prazna.

Trenutno je zasedeno cca 330Mb. Poglej pripeto sliko!
2125256-Capture.png
 

Priponke

  • 2125256-Capture.png
    2125256-Capture.png
    76,7 KB · Ogledi: 269

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
1.) Naredi backup cele naprave ( vse datoteke daj na Pc v eno mapo )

2.) formatiraj napravo v FAT s prepusb

3.) s kakim win orodjem preveri kapaciteto diska ( bo cca 1870 Mb )

4.) Sedaj daj na napravo nazaj backup ( vendar brez jpeg, Gordana in mp3 datotek ) in preveri ponovno velikost naprave


p.s.
Ne vem zakaj imaš na napravi mp3, če pa lahko daš te na SD.
Tvoj nuvi podpira SD kartico 4Gb+ vendar NE podpira img karte večje kot 2Gb.
Torej na 4Gb SD spraviš gor ogromno mp3.
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
1.) Naredi backup cele naprave ( vse datoteke daj na Pc v eno mapo )

2.) formatiraj napravo v FAT s prepusb

3.) s kakim win orodjem preveri kapaciteto diska ( bo cca 1870 Mb )

4.) Sedaj daj na napravo nazaj backup ( vendar brez jpeg, Gordana in mp3 datotek ) in preveri ponovno velikost naprave
Hvala za navodilo. Bom tako naredil danes zvečer. Še samo kaj je 'prepusb'?
sprasujem se.gif


Citat:
p.s.
Ne vem zakaj imaš na napravi mp3, če pa lahko daš te na SD.
Tvoj nuvi podpira SD kartico 4Gb+ vendar NE podpira img karte večje kot 2Gb.
Torej na 4Gb SD spraviš gor ogromno mp3.
Mp3 na napravi so še originalni demo mp3-ji in jpegi. Na kartici pa imam del CNE in CN Amerika, zato ni ne vem koliko prostora. Aja kartico pa imam 4GB. Nisem pa probal ali podpira 8GB. Sicer pa je brez veze dajat večjo kartico, ko pa naprava ne zna prebaviti večje datoteke od 2GB.
Hmmm v direktoriju GORDANA pa je .exe datoteka, ki ne vem čemu služi
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To je to Prep usb

Nastavi kot je na sliki le namesto fat32 ti nastaviš na FAT vse ostalo nastavi isto.

Ko boš formatiral boš točno vedel na čem si in potem, ko boš dal nazaj vse razen v prejšnjem postu omenjenih map boš videl, če naprava pokaže prostora kot mora ali je v tistih 3 mapah nekaj kar ti požere 300Mb.
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
To je to Prep usb

Nastavi kot je na sliki le namesto fat32 ti nastaviš na FAT vse ostalo nastavi isto.

Ko boš formatiral boš točno vedel na čem si in potem, ko boš dal nazaj vse razen v prejšnjem postu omenjenih map boš videl, če naprava pokaže prostora kot mora ali je v tistih 3 mapah nekaj kar ti požere 300Mb.

Po formatiranju in prenosu datotek iz dir Audible in Garmin je na napravi še 1.666.848KB prostora. Torej sem pridobil cca 400MB. Kje so bili izgubljeni še ljubi bog ne ve !
sprasujem se.gif


Bom videl jutri kako bo naprava delovala. Še vedno pa mi ni jasno kdo ali kaj je naredilo direktorij GORDANA.
confused-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
No zdaj imaš pa prostora ravno prav za AR+AT+CNE NT Slovenija in vse sosednje države pa še ostalo bo nekaj prostora.
Ostalo kar rabiš pa daj na SD.

Pa brez vsake potrebe kupuješ 4 ali 8GB kartice, ker ti itak delajo mape velike samo do 2GB-torej ena SD 2GB s preostalo Evropo, druga kartica pa za ZDA.
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
No zdaj imaš pa prostora ravno prav za AR+AT+CNE NT Slovenija in vse sosednje države pa še ostalo bo nekaj prostora.
Ostalo kar rabiš pa daj na SD.

Pa brez vsake potrebe kupuješ 4 ali 8GB kartice, ker ti itak delajo mape velike samo do 2GB-torej ena SD 2GB s preostalo Evropo, druga kartica pa za ZDA.

Sem uredil malo drugače. CNE del1 in del2 na SD kartico + malo glasbe, AR+AT+SCG pa na napravo in na napravi je še prostor. Škoda samo, da nuvi 350 podpira sam gmapsupp in gmapsup1 na sd kartici, drugače bi tja še naložil CN Usa, ki sem jo imel prej na kartici.
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Spet težave z Nuvijem. Kar naenkrat se mu je zmešalo. Micka kar naprej javlja koliko metrov je še do zavoja, kar je silno moteče. Recimo, da je do naslednjega zavoja nekaj kilometrov javi vsakih 200 ali 300 metrov. Potem pa kar naenkrat preračunava, kljub temu, da je na ekranu pravilno vrisana pot. Potem pa malo vozim ob cesti, čeprav imam plavo nebo nad sabo!
Kakšen nasvet! Popotnik!