Nurse Harveys sirup proti otroškim krčem

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Pozdravljeni !

Kaj morda kdo ve kje bi se dobilo NURSE HARVEYS sirup proti krčem ?
Od nekega znanca sem izvedel da je kar učinkovita stvar, ni mi vedel
povedat kje se dobi.

lp
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Kupiš lahko tudi Lefaxin, je res dober, za nas je bil najboljši. Dobiš pa ga v Avstriji, pa enkrat sem na bolhi videl.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
stestiraj tudi naše zadeve..ker sta 2 proizvajalca teh sirupov pri nas....(sodelavec, za katerega sem jih kupoval v naši lekarni ...našem kraju) je prisegal na te (mislim da 'galenski laboratoriji' - za one druge je rekel kot da jih ne bi dajali otroku)

Dotično...lekarna Dobrova pri Lj.
 

iceman47

Pripravnik
29. jan 2008
194
0
16
89
dežela leda, brrrrrrrrrrr
Kaj pa zdravnik pravi o zdravilih, sirupih... proti tem krčem? To sprašujem zato, ker se mi zdi čudno da noben ne pomisli na proprosta "zdravila" kot so vitamini.
17758-icon_confused.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
KAko bodo vitamini pomagali pri krčih, ki jih imajo dojenčki. Krči nastajajo zato ker dojenček med pitjem mleka, "pije tudi zrak" in tukaj vitamini res ne morejo pomgat.
Sicer pa pri naši je zelo pomagal Lefaxin, kupiš pa ga v Avstriji.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
pa gre za dejanske krče, al je to laično mnenje? ker potem bi vsak ki med hranjenjem preveč "zraka poje" imel krče.
17758-icon_confused.gif
meni se je večkrat zgodilo, ko sem jedel prehitro ( ker se mi je kam mudilo), da me je tiščalo v prsih zaradi tega, ampak to niso krči.

kako ti lahko vitamini pomagajo pri krčih, si pa preberi v kakšni knjigi, ker to 100% drži
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Jaooooo, korl. Daj malo povprašaj kakšne starše o krčih, preden trosiš neumnostih. Pač klasični otroški "krči" (tako se jim reče od nekdaj), za katera obstajajo določena zdravila - ena delajo pri enih, ena pri drugih, pri enih nobena, eni otroci pa teh "krčev" sploh nimajo.
Pa upaj, da jih nekoč ne bo imel tvoj ...
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
in kaj je narobe s takšnim vprašanjem? pač me zanima a je to zdravniško mnenje ( če je potem se da to dobit na recept), če pa ni potem pa naj se gre k zdravniku.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Te stvari niso na recept, tako kot se marsikatera druga, ki ti jo zravnik predpise.

Gres v lekarno, tam ti svetujejo, in pac kupis zadevo.

Ce ze govoris o vitaminih, se tudi te mora kupiti
wink-1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ti in še vsi ostali, ki smo mimo dojenčkastih let znamo rignit, prdnit, se premaknit tako da nam je udobneje, predvsem pa takšno "šraufannje" kot rečemo na Štajerskem lažje prenašamo. Dojenček star nekaj tednov tega pač ne zna in se potem zelo močno joče, (beri: kriči), lahko tudi nekaj ur skupaj. Temu se drugače reče kolike in boš na netu gotovo našel kaj o tem takrat ko boš to rabil.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
torej ( če te pravilno razumem) ne gre za dejanske krče ampak za podobno zadevo kot pri odraslih, samo da jo oni drugače občutijo, ker to tako drobni pa to
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Pri nas je a priporočajo Sabsimplex...........

... ki je [censored] od kurca ozioma po domače "slovenske lekarnu služim na račun navinih staršev",za robo pa pejte v avstrijo
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Pri nas je a priporočajo Sabsimplex...........

... ki je [censored] od kurca ozioma po domače "slovenske lekarnu služim na račun navinih staršev",za robo pa pejte v avstrijo

Ne vem tako sem slišal od babice, ki je patronažka.... verjteno nekaj ve..
rolleyes-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Z temi stvarmi je takole - (skoraj) vsaka lekarna ima svoje zadeve proti krcem, ki so v osnovi ista (predvidevam). Tako da pojdite v svojo lekarno, tam povprasajte in boste izvedeli VELIKO VELIKO VEC kot na tem forumu.
wink-1.gif
Tukaj vsak svoje bedarije hvali in graja druge. Brez vseh osnov. Ce boste pa probali 5 razlicnih zvarkov proti krcem pa tudi neboste bankrotirali ker je to poceni eden bo pa sigurno pomagal. Se vedno bolje, kot hoditi v Avstrijo ali Ameriko a kamorkoli ze po iste stvari kot se prodajajo pri nas.

LP
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik iceman47 pravi:
da noben ne pomisli na proprosta "zdravila" kot so vitamini.
17758-icon_confused.gif

evil.gif
).

Pa krčev običjano nima zaradi pomankanja vitaminov...kaj praviš?

Kapljice so praktično izvleček janeža in....(in še ene zadeve za katero je prezgodaj da bi se jo spomanil
smile-1.gif
)...potem se pa umetnost neha...zdaj ali ji greš iskat v Avstralijo ali vaško lekarno...bo zvarek nekje tam tam v 99,9 % sestavin identičen (podobno je s čaji...le da je stvar 'praškasta' in skuhaš).
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik iceman47 pravi:
da noben ne pomisli na proprosta "zdravila" kot so vitamini.
17758-icon_confused.gif

evil.gif
).

Pa krčev običjano nima zaradi pomankanja vitaminov...kaj praviš?

Kapljice so praktično izvleček janeža in....(in še ene zadeve za katero je prezgodaj da bi se jo spomanil
smile-1.gif
)...potem se pa umetnost neha...zdaj ali ji greš iskat v Avstralijo ali vaško lekarno...bo zvarek nekje tam tam v 99,9 % sestavin identičen (podobno je s čaji...le da je stvar 'praškasta' in skuhaš).

Zelo zelo se motiš. Preberi si malo sestavine in predvsem delež le teh v recimo Lefaxinu in pa našem slovenskem "zdravilu". Povsem isto stanje je recimo pri AD3 kapljivah od Plive in od Leka ter nemškimi. Razlika je v 3 krartni vrednosti vitaminov in dodatkov, ki malemu ne delajo tako močnih krčev.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
no ja..tele AD3 oz D3 kapljice so pa spet druga zgodba. Mi smo ta problem reševali da smo jih (oz. jih) dodajemo po 6 mesecu starosti. Pa še to imamo D3 kapljice. Sam pa itak pričakujem da jih bojo v roku par let odpravili, ker tile 'modni dodatki' za otroke so bolj modne muhe jako pomembnih doktorjev (vsaj počutijo se tako pomembni).

50 let nazaj (pa vse taj do kamene dobe) se jim sanjalo ni kaj so AD3 kapljice, pa so vsi preživeli (No ja...ne ravno do danes
grin1.gif
) pa zaradi tega nobenemu nič ne fali.

Mati narava je že preko sto tisočev let poskrbela da otrok iz materinega mleka dobi natanko tisto kar potrebuje - nič več in nič manj..idealna hrana. In jaz se tega držim. Imamo D3 kapljice, dodajat smo jih začeli (po kake 2-3 kapljice) ko je mala začela s 'trdo' hrano - torej zdaj ko je dopolnila 6 mesecev. Prej se je pa dojila...torej ni potrebe po umetnih substancah. Ker razen krčev ni še nobeden dokazal, da bi zadeva kaj pomagala (koliko škoduje na dolgi rok: neprilagojen želodec vs. kemija....pa verjetno ne bomo izvedeli, ker tako ali tako posumiš prej na XY stvar).