Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kako pa lahko plačuješ v Sloveniji, ko ni še Google Pay? Ali bodo nas izvzeli ven?
Če rabiš fizično kartico, boš pač plačal tist delivery fee. Sicer pa lahko normlano izvajaš SEPA plačila, plačuješ online zadeve z virtualno kartico, uporabljaš Apple Pay, polniš mobilne denarnice ali pa celo dodaš kartico v Curve. Dvomim, da bo nedostopnost Googlovega Paya v Sloveniji vplivala na njihovo politiko zaračunavanja fizične kartice oziroma njene dostave.
 

OvCa77

Pripravnik
19. dec 2018
72
8
8
Če rabiš fizično kartico, boš pač plačal tist delivery fee. Sicer pa lahko normlano izvajaš SEPA plačila, plačuješ online zadeve z virtualno kartico, uporabljaš Apple Pay, polniš mobilne denarnice ali pa celo dodaš kartico v Curve. Dvomim, da bo nedostopnost Googlovega Paya v Sloveniji vplivala na njihovo politiko zaračunavanja fizične kartice oziroma njene dostave.
Vem, trenutna kartica bo veljala še dolgo, lahko bi se pa ta Google že zmigal pa uradno prišel k nam
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.434
113
Pa še takrat ni 100 %.
V Nemčiji si prej nogo zlomiš preden najdeš en bankomat ki ima NFC čitalnik.
 

OvCa77

Pripravnik
19. dec 2018
72
8
8
Pa še takrat ni 100 %.
V Nemčiji si prej nogo zlomiš preden najdeš en bankomat ki ima NFC čitalnik.
V nemčiji pred leti tudi mastercard ni bil povsod dobrodošel, kar se tiče tega smo mi bolj "razviti". Na srečo se dandanes bankomat vse manj rabi. Ve kdo kako je sedaj s provizijo na bivših bankomatih od Abanke, sedaj NKBM, ker te imajo tudi NFC.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Na bankomatih z NFC od NLB in Delavske hranilnice kartica od N26 definitivno dela - preverjeno večkrat.

Torej, ko mi neha veljati trenutna kartica od N26, lahko novo dobim le, če plačam 10€ za dostavo? To je še vedno manj od 15€ na leto, kot je tipično članarina za Mastercard.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Meni je na bankomatih delal samo curve preko Google Pay, kar sem bral naj bi bilo to ker je Debit Mastercard in ne prepaid.
N26 ima pomoje že od začetka MasterCard Debit. Curve je imel najprej Prepaid, kasneje Debit. Jaz sem dobil Debit šele, ko mi je prvotna Prepaid potekla. Revolut je tudi naknadno šaltal iz MC/Visa Prepaid na Debit.

Se pa tudi sam spomnim, da mi je na bankomatu od Abanke preko NFC nekoč ena izmed teh kartic delovala druge pa ne , ampak ne vem več katera.

Torej, ko mi neha veljati trenutna kartica od N26, lahko novo dobim le, če plačam 10€ za dostavo? To je še vedno manj od 15€ na leto, kot je tipično članarina za Mastercard.
To je za preverit v ceniku. Revolut recimo računa dostavo samo prvič, potem ko ti poteče pa dostavijo brezplačno (vsaj do sedaj je bilo tako). Za N26 nisem preverjal detajlno.