Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ne zamerite če se na to že 100x odgovorili..

Ali so kakšni resni minusi N26 banke? Recimo, da bi želel zapustiti NLB po 28 letih... Trenutno plačujem cca 10 na mesec za nek paket, N26 bi bil free. Čakam že skoraj en teden da mi odobrijo za en mesec 1500 limita na Mastercard za določen nakup na obroke in se počutim kot en butelj.

Imam tri bančne kartice vsaka po 500 limita, ker ponuja N26 samo eno kartico, se da nastaviti naprimer tudi -1500 limita?
Ali lahko preko paypala prejemaš denar na N26, za to rabim Visa kartico pri NLB.
Ali lahko prejemaš eračune v N26?
Ali lahko tudi pri N26 kakšno stvar kupiš na obroke kot naprimer z mastercard kartico?

Ne vem če je še kaj takega.. Za kredite lahko vzamem pri drugih bankah kot NLB, tudi za nekomitente. Kakšni problemi pri leasingih? V kratkem bom kupoval avto.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
N26 nima limita, ker ne ponuja kreditne kartice. Limit je tvoje stanje na računu. Podobno kot maestro pri NLB, le da N26 ponuja debetni Mastercard. Kar pomeni, da odpade tudi nakupovanje na obroke.
(Slovenskih) eRačunov ne moreš prejemati direktno v banko, lahko pa ustvariš trajni nalog. Tudi direktne bremenitve gredo čez. Na plačevanje položnic z QR kodo lahko tudi pozabiš, saj ima vsaka država drugačne rešitve/protokole, ko pride do položnic. Položnice seveda lahko še vedno plačaš, ampak moraš vnesti podatke na roke. Ko enkrat izvedeš plačilo, se podatki shranijo, tako da naslednič vneseš samo znesek in referenco.
Glede Paypala nisem ziher.


Tolk na karatko. Gre za brezplačno finctech banko, tako da nevem česa ne pričakuj. Pri določenih zadevah znajo bit veliko bolj odzivni in flekibilni, kot pri okornih slovenskih bankah. Moraš pa vzeti v zakup, da ne nudijo vseh storitev, kot jih ponuja fizična banka ali pa so le te nekoliko okrnjene.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Aja, brezveze pol. Sicer sem bral, da si lahko naštimaš overdraft, torej nek minus je možno imeti. Preveč minusov, da bi teh 100eur na leto bil hud prihranek.

Škoda, bi z veseljem menjal.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Aja, brezveze pol. Sicer sem bral, da si lahko naštimaš overdraft, torej nek minus je možno imeti. Preveč minusov, da bi teh 100eur na leto bil hud prihranek.

Škoda, bi z veseljem menjal.
Overdraft je na voljo samo uporabnikom določenih držav, Slovenije ni med njimi. Za meduim do havey uporabnike ga čez klasično banko ni.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
No pa jebal boš ježa, če boš hotel do večje količine gotovine priti. Tam 2000 eur na mesec še gre. Ko pa začneš kakšnih 5000 eur dvignit pa na naših bankomatih ne gre.
Sprobano 2x in vedno sranje.

Jaz to uporabljam, da malo ločim izdatke za službo in izdatke za privat.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
2x ko sem po 4000€ dvignil (po obrokih po 800€) še ni bilo težav
kakšne težave pa si ti imel?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Bi rekel da je za povprečnega uporabnika je N26 čez glavo dovolj. Če rabiš samo svoje denar in ne tujega (limit, kredit)
- ampak povprečni uporabnik je navlečen na to da nima svojega denarja.

Za ameriški stil ko gre meseca v mesec z limiti in premostitvami itak klasična banka.
Pa za gotovinska šušmarjenja tudi. Če dilaš z mobiteli/avtomobili/polaganjem ploščic brez računa.

Me zanima kje en povprečen uporabnik rabi 5000e gotovine. Glede na zakon o pranju denarja.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Takšen kot je Slycer sem bil jaz. Banka me je namamila na težke limite, velike mesečne obroke na mastercardu in en lep dragi paket. Ko potegneš pod črto, so stroski vsega tega enormni. Ko sem po več letih končno spregledal, sem odplačal limit, ukinil kreditno kartico in banko zamenjal z n26. Zdaj razpolagam samo s svojim denarjem in ne njihovim, mastercard še vedno imam, ampak debetni. Koliko imaš, toliko porabiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Takšen kot je Slycer sem bil jaz. Banka me je namamila na težke limite, velike mesečne obroke na mastercardu in en lep dragi paket. Ko potegneš pod črto, so stroski vsega tega enormni. Ko sem po več letih končno spregledal, sem odplačal limit, ukinil kreditno kartico in banko zamenjal z n26. Zdaj razpolagam samo s svojim denarjem in ne njihovim, mastercard še vedno imam, ampak debetni. Koliko imaš, toliko porabiš.
Kot da bi sam sebe bral.. :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Ja 6000 € sem hotel dvignil v kešu ker sem kupoval avto pa sem cel teden rabil

Če ni omejitve na bankomatu potem lahko dvigneš 2500EUR v kosu. Torej za 6k eur moraš trikrat na bankomat. Bolj kot to je sitno ker moraš potem s 120 x 50EUR okoli hodit kar je malo nekomfortno za imet v denarnici! ;)
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Če ni omejitve na bankomatu potem lahko dvigneš 2500EUR v kosu. Torej za 6k eur moraš trikrat na bankomat. Bolj kot to je sitno ker moraš potem s 120 x 50EUR okoli hodit kar je malo nekomfortno za imet v denarnici! ;)

Ah, jaz sem pa enkrat, po domače, šel v poslovalnico ene banke in na blagajni dal kartico in rekel: xxxx€ prosim. Na vprašanje, zakaj ne grem na bankomat, sem lepo povedal, da bi tam dobil bankovce, ki jih nočem... Naredila, dala po želji in mir...
Nobene provizije...
Preprosto...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Če ni omejitve na bankomatu potem lahko dvigneš 2500EUR v kosu. Torej za 6k eur moraš trikrat na bankomat. Bolj kot to je sitno ker moraš potem s 120 x 50EUR okoli hodit kar je malo nekomfortno za imet v denarnici! ;)

Ja prvih 2000 eur je še šlo, drugi dan pa je bankomat zaštrikal in vzel keš nazaj in je šel dnevni limit 3 dan pa so vsi bankomati pisali da ne more izplačat denarja.


Tako da sem pol prenakazal na unicredit in dvignil po 1000 eur vsak dan.

Tak je če hočeš oldija kupit za prijata iz tujine.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Bi še preživel limite, kar bi se rad losal obveze do banke ampak sploh kakšni eračuni mi pa preveč pomenijo. Trajnikov ne maram in jih ne uporabljam.
 

_Matej

Pripravnik
8. dec 2007
383
4
18
Gorenjska
Je imel zadnje čase kdo problem pri spletnem plačilu, ko moraš v aplikaciji potrditi 3d secure? Meni včeraj in danes ni uspelo plačati pri mimovrste. Ko sem vnesel podatke kartice nisem dobil push notification, vendar v aplikaciji je bila vidna transakcija z zvoncem. Po potrditvi je transakcija izginila in plačilo ni šlo skozi. Kakšna ideja, kdo je tukaj krivec?
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
sem imel enako težavo pri starem telefonu, kjer ni šlo več posodobiti Androida oz. aplikacije.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Je imel zadnje čase kdo problem pri spletnem plačilu, ko moraš v aplikaciji potrditi 3d secure? Meni včeraj in danes ni uspelo plačati pri mimovrste. Ko sem vnesel podatke kartice nisem dobil push notification, vendar v aplikaciji je bila vidna transakcija z zvoncem. Po potrditvi je transakcija izginila in plačilo ni šlo skozi. Kakšna ideja, kdo je tukaj krivec?
Plačevanje in direktne bremenitve gredo normalno skozi. Spletno pa nisem plačeval...Verjetno res zastarela verzija aplikacije
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da ne bo še kdo neprijetno presenečen: dvig gotovine izven euro območja je jasno "najboljši" tečaj + 1,7% na znesek provizije N26.

Njihov tečaj je trenutno za HRK med najslabšimi - predvčerajšnjim preračunano skupaj s provizijo cca 7,266 medtem tečaj za keš v menjalnicah na Murterju okoli 7,30 in v DH-Slo podjetniški 7,41 - vem da ni primerjave, ampak je kar razlika.