Nüvi 350 posodobitev karte

Pustni_Slavc

Zelenc'
5. feb 2008
7
0
1
Na Nüviju 350 je prednaložena CNEuv8 in dodatno preko MapSource naložena ARv2.0 v spominu naprave. Rad bi posodobil CNEu na v2008 (celotno mapo) katero imam naloženo v Mapsource. Vse karte so legalne in odklenjene na ID naprave.
Če izberem "klasični" način prenosa iz mapsource na napravo napiše da ni dovolj prostora. Kartica je 1G, tako, da na kartico cela CNEu ne gre, pa tudi predhodne različice na napravi ne potrebujem, ampak jo želim zamenjati.
Hvala, Slavc
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.571
691
113
na napravi izbrišeš gmapprom.img
v Mapsourcu izbereš cel CityNavigator EU 2008 NT in ga pošlješ na GPS.
na napravi preimenuješ gmapsupp.img v gmapprom.img
v Mapsourcu izbereš AR v2.0 in ga pošlješ na GPS.

predpogoj seveda je, da so v Mapsourcu zemljevidi odklenjeni na tvojo napravo
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ampak ker je AR že na napravi najprej narediš kot je rekel matko zbrišeš gmapprom, potem pa gmapsupp.img preimenuješ v gmapsupp11.img in potem naložiš CNNT2008, ko je postopek nalaganja končan, preimenuješ datoteko gmapsupp.img v gmapprom.img in datoteko gmapsupp11.img preimenuješ nazaj v gmapsupp.img. Zaženeš napravo in se čudiš
wink-1.gif
 

Pustni_Slavc

Zelenc'
5. feb 2008
7
0
1
Hvala!
Se prvič srečujem s Nüvi napravo zato začetniška vprašanje!
Je pa na napravi 2Gb spomina, Tako, da kljub pobrisanim nepotrebnih helpom in glasovom in ... cele CNEUv2008 ne spravim gor!
LP, Slavc

EDIT:
leni
Sem naredil točno tako!, Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Tudi sam sem sodelavcu želel posodobiti CNEU na 350-ki. Izbrisal sem gmapprom.img velik cca 1,1G (CNEUv8) potem pa sem spravi nazaj CNEUv2008 "reduciran" na cca. 560MB. Več ni šlo gor. Na napravi je bilo pobrisano vse kar je bilo mogoče! Slike, muzika, nepotrebni helpi in voices.
V raziskovalcu je pod Garmin / lastnosti kazalo, da je na napravi cca. 2 GB spomina, da je zasedenega cca. 570 in na razpolago 560 MB. Če sem pa "seštel" datoteke in mape ( na desni strani Win raziskovalca) je pa pokazalo slabih 45MB (pred namestitvijo CNEU img datoteke) in cca. 600 MB po namestitvi CNEU imgja.
Ali lahko kaj "neprepoznanega" zaseda spomin na napravi? Takoj po nakupu je vsa vsebina naprave prekopirana na PC, ali je možno "napravo" formatirati in potem predhodno prenšeno vsebino kopirati nazaj seveda tako, da bo naprava normalno delovala?
Hvala za morebitno pomoč!
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
brez veze komplicirate, tukaj ni nekek raketne znanosti da bi toplo vodo odkrival. Če si izbrisal fajl velikosti 1.1 Gb potem mora biti toliko sproščenega spomina in basta, če se to ne zgodi je po vsej verjetnosti kaj narobe z vašim PCjem, morda niti ni pobrisal tistega fajla, ker okoli 400mb ima frej še preden si pobrisal gmapprom, vsaj zdi se mi tako nekako, torej ko si pobrisal še se voice in helpe si pridobil okoli 150Mb, torej sva na šteilki ki kaže tebi, kot da ne bi pobrisal tiste datoteke. Torej ti predlagam da še enkrat poledaš kaj imaš na nuviju, ker tole mi deluje čisto tako da ni zbrisalo gmapprom. Če imaš možnost pojdi na drug računalnik in tam še enkrat poglej.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem že videl da se je to zgodilo kar pravi Jodlar. Razlog je preprost, file se ni v celoti zbrisal, vendar se ga več ne vidi na napravi, zato je nekje neizkoriščen prostor.

Glede formatiranja pa nisem siguren, raje si omisli večjo SD kartico pa ne bo sivih las.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
No saj na to sem tudi sam pomislil, toda ne upam se mu predlagati da naj si nastavi da se pokažejo vse datoteke in mape v explorerju, ker potem bi znal stric kaj preveč pobrisat ponesreči, Formatiral jaz ne bi ker, se mi zdi da je notri še nekaj skritih datotek ki jih pri kopiranju ni skopiralo in bi kasneje znal imeti resne težave.
Iz kje pa si morda ti lahko kdo osebno pomaga.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Našel sem še enega Nüvija 350, ki se obnaša enako!
Je pa zanimivo: Oba sta kupila napravo s prednaloženo CNEUv8. Na vprašanje Grminu o posodobitvi (via mail) sta dobila DVD s posodobitvijo na v9. Po zagonu DVD-ja (na PC ob povezanem Nüviju) se je na pojavil manjši sivi kvadrat z modrimi naraščajočimi kvadratki (tako je eden od lastnikov opisal postopek nedgradnje!), po končani namestitvi pa se je pojavilo okno za vpis Unlock Code. Stara (od v8) koda ni prijela. Garmin je odgovoril, da je nadgradnja plačljiva! Uporablja se lahko še vedno CNEUv8, nadgradnja je izgleda ostala "nevidna" na napravi.
Vsaj sklepam, da je tako!

leni piše:
Citat:
No saj na to sem tudi sam pomislil, toda ne upam se mu predlagati da naj si nastavi da se pokažejo vse datoteke in mape v explorerju
Explorer je tako nastavljen!

in
Citat:
potem bi znal stric kaj preveč pobrisat ponesreči
Naj te ne skrbi preveč!

LP, Jodlar
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ja če je pa že tko naštiman, pol je pa res čudn da se ne vid, ampak se mi zdi da sem nek vidu en program k se sedaj ne morem spomnit, ampak ti je pokazal take mal zjebane datoteke.... kaj pa v kakšnem varnem zagonu a se tudi ne bi dalo videt... ma ne vem samo razmišljam.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Na enem "povoženem" Total Commander (ob pričakovanih) vidi tudi 4 datoteke brez končnice in informacije o velikosti?, s čudnimi znaki v imenu datoteke. Ko z miško kliknem (levi ali desni gumb - enako) na eno od teh datotek Nüvi zmrzne in PC izgubi povezavo z njim. Servis na Madžarskem (tam je kupljen - kompenziran!) ga lahko "fleša" (brezplačno, ni več v garanciji) vendar ne povrnejo prednastvaljenih kart.
 

Fruti

Zelenc'
24. apr 2008
12
0
1
Vseskup je dokaj enostavno. Vse kar moras naredit je formatirat nuvija ... potem pa iz drugega nuvija prenest glavne datoteke nato na novo posnet karto europe. Če se boš tega lotil mi povej in ti bom jst po emailu ali pa kako drugace posredoval te datoteke ki jih bos zbrisal. Se pravi ... priklopi nuvija na racunalnik ... ko ti ga najde ... desen click format disk ... ko to naredis ... posnames normalno gor tiste datoteke ki ti jih bom poslal .. in potem preneses mape. Če map neboš znal prenest ... je tukaj na forumu dovolj odprtih postov kjer se da dobit informacije kako do kart.

LP
 

Podobne teme