nubira - abs lučka

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
zdravo

danes sem gledl eno daewwo nubiro in še primišljujem o nakupu...opazil pa sem da je gorela luč za abs...bremze so sicer normalno delovale, prodajalec pa je rekel da lučka za abs sveti skoraj vsaki nubiro - da se to naredi kao zaradi vlage...ima kdo kakšne izkušnje?

pa nasplošno mnenje o tem avtomobilu..ob normalni vožnji poraba nebi smela iti preko 8l - 1.6motor?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Normalno delale = se vklopi ABS ko je potrebno? Drugače ima ta lučka pri različnih vozilih lahko več pomenov, kontrolka za zavore je itak druga, tako da ostane samo napaka pri senzorjih oz. ostali ABS elektroniki. Če ima vozilo tudi sistem proti zdrsu pogonskih koles bi lahko bila težava tudi tam. Skratka glede na izkušnje je verjetno fuč kateri od senzorjev blokiranja koles .. in v tem primeru ABS ne bo deloval (pravilno).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.396
1.356
113
Kakšne vlage, madona? A potem to pomeni, da ABS ne bo delal, ker je avto mesec dni nazaj nekdo vozil po dežju?
rolleyes-1.gif


Še glede porabe: sosed ima eno tole daewoojevo čudo (ne vem, a 1.6 ali 1.8 motor) in se z avtom pod 10 litrov niti ne pogovorjata.
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pri teh kanticah niso problematični senzorji niti samo ABS računalo pač pa signalni kabli med njimi. Najlažje se to ugotovi tako ,da se avto priklopi na tester in ta javi kateri senzor ne dela. Potem pa se ob obstoječem kablu potegne nov, ovije z izolirtrakom in priklopi na obstoječe konektorje...
Meni se je to na Nexiji dogajalo non-stop. So mi pri Kuclerju to zmeri rihtal, za cca 3 jurje na kabel...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Doma smo imeli Nubiro II Wagon 2.0 s vso opremo. Avto je bil za Daewoo izdelan na precej visokem nivoju, tudi letel je ko hudič (133 KM če se prav spomnim), poraba pa je bila okoli 8l. Ob nakupu (novega) je puščalo tesnilo glave (en vijak je bil zlomljen), starša sta šla v popravilo namesto drugega avta, ker sta potem dobila kar precej denarja vrnjenega. V treh letih je potem crknil samo termostat in čisto nič drugega. Po treh letih sta kupila Lacettija in vrnila Nubiro. Kasneje so jima povedali, da je bila na mašini cela štala zaradi tistega vijaka ob nakupu in bi najverjetneje v kratkem razbilo odmično gred. Ali niso dobro popravili, ali pa je bila napaka že iz tovarne pa ne vem. Skratka morali so menjat ''pol motorja'', preden so avto prodali naprej, popravilo pa je bilo okoli 2500€.