NT vs NTU kompresija v 2020

zeki

Pripravnik
7. avg 2017
40
2
8
Letos gremo na trip po balkanu in morda kasneje se italija in avstrija nemcija.
Imam dva stara nuvija, vsaj enega bi rad usposobil oziroma nadgradil.
Modela sta 355w in 760. Katere karte rabim NT ali NTU.
Brezplacnih posodobitev zal nimam tako, da bom potreboval verzijo iz interneta. Je 2GB kartica dovolj ali nore biti vsaj 4GB?

PS: nekaj sem bral, da imajo ti stari Nuviji probleme ce jim posodobis FW, postanejo pocasni. Je to res ali ju vseeno updatam?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Za ta2 rabiš NT

Za 355w ne vem....760ka bp sprejme 8Gb SD.....sem 99% da tudi 16Gb ne bo problem!

Posodobi....pocasni postanejo če na samem nuviju porabiš ves plac (nima free placa zaizracun rute)...sam sem vedno pustil cca 200-300Mb frej placa na napravi....lahko pobrišeš nepotrebne voice datoteke (afrikanscina ruscina albanscina itd)....etak jih lahko kasneje daš poljubno nazaj (webupdater ali garmin express) ..in pa če ne praznis \garmin\gpx folderja....sem se ti shranjujejo sledi ko se voziš

Vsake toliko naredi hard reset (shrani priljubljene ker se zbrišejo pri tem)

NT 2022.10 imaš na našem pašniku
 

zeki

Pripravnik
7. avg 2017
40
2
8
Sem se zmotil 255w imam ne 355w.
.img skopiram v mapo garmin na sd kartici. Moram naredit se kaj? Ker mi ne zazna karte.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Letos gremo na trip po balkanu in morda kasneje se italija in avstrija nemcija.
Imam dva stara nuvija, vsaj enega bi rad usposobil oziroma nadgradil.
Modela sta 355w in 760. Katere karte rabim NT ali NTU.
Brezplacnih posodobitev zal nimam tako, da bom potreboval verzijo iz interneta. Je 2GB kartica dovolj ali nore biti vsaj 4GB?

PS: nekaj sem bral, da imajo ti stari Nuviji probleme ce jim posodobis FW, postanejo pocasni. Je to res ali ju vseeno updatam?
prevelik file je in ga ne bere....
 

zeki

Pripravnik
7. avg 2017
40
2
8
Sorry, mapsurce predvidevam, da je nek program s katerim lahko nalozim samo dolecene drzave na recimo 2 ali 4GB kartico?
 

zeki

Pripravnik
7. avg 2017
40
2
8
Ok hvala, predvidevam da je verzija iz najbolj znanega slovenskega pasnika OK? NT 2022.10?
 

zeki

Pripravnik
7. avg 2017
40
2
8
Berem na partisu, da naj bi bil najlazji nacin za dobit mape, da popravis .xml datoteko. Morda kdo ve kaj je potrebno spremeniti, da lahko potem preneseš mape na usb kljucek z garmin express?