Novodobni nomadi

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Kam to folk rine. Zgleda so kamele zamenjali za avte, pa se selijo za vsako ko majo cajt

Dans sem se peljal mimo prehoda Bistrica ob Sotli. Ne vem če je blo 10 avtov na prehodu. Te cepci pa čakajo ko ena teleta. Tud zemljevida nebi v roke vzel al pa malo net prebrskal. Samo pali dizelaša in odemo do rodbine za praznike.


 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Tu sicer (tvoj prvi link) piše da se Bistrica ob Sotli čaka do dve uri?


Kot je poročala novinarka TV Slovenija Barbara Vidmajer, so na slovenski policiji dejali, da prehod meje traja tako dolgo, ker hrvaški policisti vsakega posebej vnesejo v sistem. Dodala je, da je podobno gnečo na prehodih pričakovati tudi jutri, saj bo po novem za vstop v Srbijo potreben negativen PCR-test.

Na mejnem prehodu Starod je čakalna doba za izstop iz države štiri ure, v Slovenski vasi dve tri ure, na mejnem prehodu Rigonce pa eno uro in 15 minut. Do dve uri je čakalna doba za izstop iz države na mejnem prehodu Metlika, prav tako v Bistrici ob Sotli, na mejnem prehodu Dobovec pa uro in pol. Na Jelšanah je treba za izstop iz države čakati pol ure.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kaj čmo, virus mora krožit? Nevem zakaj jim ne dajo da gredo samo z letali ne da širijo virus čez pol eu in balkana. Prej na tv sami iz kosova in makedonije.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Zanimivo bo tudi vračanje, ker bo kot je že zgoraj napisano Srbija od jutri za vstop v državo zahtevala negativen PCR test.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Glede na to kolk govorijo, da je letalski biznis v hurcu bi res lahko zaprli meje za tranzit, uvedli linije za dol, neke normalne cene kart, pa bi še avio segment nekaj imel od tega. Pa še sami nomadi bi si živce prišparali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in sandra

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Nekaj mi ni jasno.
Ko grem jst na hrvaško moram imeti papirje, da grem službeno. Še celo so mi enkrat rekli, "samo odradit posao, ništa okolo..."
Kako je vseh teh par 10 tisoč ljudi šlo sedaj preko???
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
508
79
28
To so ljudje ki ze celo zivljenje urejajo papirje za vize in podobno, cez mejo so sli ze x-krat, kaj pa je problem se enkrat. Ce so med vojno hodil, kako ne bi zdaj.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
moreš si zračunat da ko prideš nazaj še karanteno oddelaš preden nastopi služba :)
 
  • Haha
Reactions: smrkec

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ksz
najboljsi je bil pa Albanec, ki so ga intervjuvali na AC in tip veselo razlaga o Sloveniji in balkaniše mentalitete v polomljeni nemščini.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
zanimivo, tudi v soboto sem samo gledal "nemce" in "svicarje" kako lazijo po avtocestah. jaz pa na krvavc smucat ne smem. :rolleyes:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
ja, ukrepi ne veljajo za tranzit.

pa kaj ste jim tok fouš al kaj? ljudje grejo domov po pol leta za 14 dni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
841
70
28
Kam to folk rine. Zgleda so kamele zamenjali za avte, pa se selijo za vsako ko majo cajt

Dans sem se peljal mimo prehoda Bistrica ob Sotli. Ne vem če je blo 10 avtov na prehodu. Te cepci pa čakajo ko ena teleta. Tud zemljevida nebi v roke vzel al pa malo net prebrskal. Samo pali dizelaša in odemo do rodbine za praznike.



mogoče si pa ti večji cepec, kot so teli, za katere misliš, da so cepci?
ker teli po tvoje cepci ne grejo na Bistrico, Slovensko vas ipd in čakajo toliko časa na Obrežju, Metliki ipd zaradi... ne boš verjel, zaradi česa...
ker morajo (!) iti prek teh prehodov.
no, zdaj boš pa upam bolje spal ko si zvedel to velko skrivnost o cepcih pa kakšno kamelo si omisli, da bo vsaj en pr vas pameten.