Novo pri Tuš Telekomu

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Imaš še TT al ne?
Če ja, spremeni paket
grin1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Imaš še TT al ne?
Če ja, spremeni paket
grin1.gif

Zamenjal bom operaterja. Naj dodam dogodke zadnjih dni.

V soboto prejmem nadomestni modem, ker naj bi bil "stari" pokvarjen. Zvežem na novo, lučka ADSL še kar utripa...
Zamenjam še enkrat vse kable (čeprav je prej že delalo, z istimi kabli), še vedno nič. Kličem 080 in prijavim. Seveda med vikendom nikogar ni, ki bi to lahko preveril (tega, dragi moji Tuševci, ne bom nikoli razumel). Dočakam ponedeljek, ura 15:12, kliče Tuštelekomova cifra, tehnik brez imena. Vpraša kateri dan dopoldne bi mi odgovarjalo, da se nekdo oglasi in pogleda "na licu mesta". Fantu povem, da normalni ljudje med tednom dopoldne večinoma delamo. Vpraša, če se res ne bi dalo, pa pravim da dopusta za to ne bom jemal in odgovori da bodo še poklicali. Šokiran počakam deset minut in kličem na 080. Povem agentu kako stvari stojijo in pravi da pri njih tehniki delajo samo dopoldne. "Začnejo ob sedmih ali osmih," vprašam. "Osmih," odgovori agent. "Torej delajo potem do 16h, je tako," nadaljujem. "Ne, samo do 15h."
rolleyes-1.gif
V tistem momentu sem se komaj zadrževal, resno. Toliko časa sem brez interneta in TV, oni pa bodo pogledali, ko se bo nekomu dalo podaljšat delovnik za eno uro??? Očitno je konkurenca še vedno premajhna in se ISP-ji lahko obnašajo kot Telekom v časih monopola. Tuštelekom - SiOL je danes veliko bolj fleksibilen in odziven, da ne omenjam T2. 40€ (ki je poleg tega še preplačilo storitev, ki jih koristim) je očitno za vas pi*kin dim. Prav, za 30€ dobim nekaj boljšega na SiOL-u. Kakor želite.

Pa še nekaj - prepričan sem, da je nekdo zajebal na centrali. Ni druge razlage glede na to, kako se je zadeva odvijala. Najprej je bilo na ON, potem na OFF. In če vam nagaja Telekom, je to vaš problem, ne moj.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Dobro, danes je že sreda in TT še vedno vztraja na svojem - da lahko pride tehnik pogledat na teren samo med tednom dopoldne. Zahteval sem, da me pokliče nekdo, ki mi bo dal ZADNJIČ informacijo da drugače na gre, da bom imel podlago za prekinitev pogodbe. Vezan sem sicer do februarja, vendar je to čisto zadosten razlog za predčasno prekinitev pogodbe brez plačila kazni. Če drugače ne bo šlo, grem k odvetniku. To je pa že preveč. Meni ne dela internet, oni pa čakajo da bom jaz na bolniški/dopustu in jih prosil da pridejo popravit? Ne se hecat, fantje. Je kdo tule na forumu zaposlen na TT?
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Jaz sem se naveličal prepucavat z idioti. Podpisal sem novo pogodbo - na SiOL-u. Adijo in nikoli več Tuš. Tudi mobilna cifra ne gre nobena nikoli tja.
ne-ne-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Hanzi, za osnovne informacije mi povej telefonsko, pa ti povem, kaj ja in kaj ne.

T20 ima 20€ naročnine, zraven dobiš Wi-fi modem, ter hitrost do 4mb.Spet odvisno od razdalje (ampak, če imaš že zdj 4mb, pol ni panike).

Drgač je pa fora družinskih paketov, da ne plačuješ več, kolikor je potrebno.
grin1.gif

Sem že zdavnaj rešil, samo "težavo" imam v tem da imam stari modem še vedno v uporabi, wl je pa še vedno v original škatli. Ker imamo s sosdeom WL odlično poštiman z 2x linkys54GL se nama niti ne da ponovno nastavljal modemov in podobnik pritiklin. Sicer to dela kolega ampak zakaj bi delal če to sedaj dela dobro....
Zaenkrat še nič ne pogrešate starega modema
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Neprofitne dejavnosti se želijo znebiti. Konkurenca na področju fiksnih komunikacije je prevelika, brez lastnega omrežja umiraš na obroke. To pospešeno premeščanje sredstev je tudi znak, da je morebiten dogovor že sklenjen, vsaj sporazumno.

Če Tuš Telekom samostojeno odprodajo, gre moja črtica, da ga bodo Telekomu. Za slednje je to idalna kombinacija, vse samo pripojijo na svoje že obstoječe omrežje. Podobna zgodba je bila s Sinfoniko in Perftecom. Tujcev ne bo, ker nimajo nikakršnega posebnega položaja na trgu, če pa, pa ni vidilm prednosti tega.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

se pravi, podpišem pri Tuškotu za 50 e na mesec, vzamem za 1 e P3 ali LCD in čakam, da jih kupi Telekom. Nato prešaltam na Siol trio adio in plačujem naprej po 30 e.P3 ali LCD pa imam lepo doma?

lp
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Nisem jaz pravi naslov za to. Ampak vseeno, da te malo razžalostim, logično bi bilo da se vse obveznosti prenesejo na novega operaterja. Najbrž ve kaj je kupil in kako akcije speljati do konca.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Če gre k telekomu si bom brez kazni (zaradi aneksa) privoščil duo če ne celo trio...seveda upam, da bo šlo brez aneksov, ker ne vem kako dolgo bom še rabil internet na drugi lokaciji....telefon bi že zdavnja odjavil samo starši....