Novo pri Telemachu II.

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Bajkman najlepša hvala za res izčrpna navodila, ampak to je absolutno prezahtevno zame.

Jodlarcek , sliši se zahtevno, ampak dejansko je enostavno.
1.) na PC daj Odin:
2.) prenesi tale ROM in PIT ter ju razpakiraj


3.) Daj telefon v "Download" mode, priključi na USB, na PC zaženi Odin in v Odinu izberi razpakirane datoteke. Poženi nalaganje in počakaj da zaključi.

Telefon se bo zagnal s pravim firmware-jem. Sedaj lahko vključiš VoLTE.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Novi uradno podprti telefoni za Telemach VoLTE:
Huawei P30 Lite
Huawei Nova 5T

Storitev lahko na paketih Še Več in Največ brezplačno aktivirate s sporočilom SMS z vsebino VOLTE VKLOP, poslanim na 7070.
Seveda telefon prej nadgradite na najnovejši firmware. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Kaj je z Moj telemach. hočem se prijavit na novo, pa skoz piše strežmiška napaka. Na pomoči pa pravijo naj večkrat probam. Ja hvala pa taka pomoč.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Novi uradno podprti telefoni za Telemach VoLTE:
Huawei P20
Huawei P20 lite

Storitev lahko na paketih Še Več in Največ brezplačno aktivirate s sporočilom SMS z vsebino VOLTE VKLOP, poslanim na 7070.
Seveda telefon prej nadgradite na najnovejši firmware. ;)
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
897
6
18
Kaj je z Moj telemach. hočem se prijavit na novo, pa skoz piše strežmiška napaka. Na pomoči pa pravijo naj večkrat probam. Ja hvala pa taka pomoč.

Prijaviti ali registrirati?

Če se želiš registrirati in javi to napako, pomeni, da uporabljaš email, ki je že registriran
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Prijaviti ali registrirati?

Če se želiš registrirati in javi to napako, pomeni, da uporabljaš email, ki je že registriran

Jap hvala za tole, prav si imel. Pravi email in je šlo lepo naprej. Škpda, da ti ne napiše, da je dotični email že vpisan. Kakorkoli sem se registriral.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
A je to možno, da telefon s Telemachovo SIM kartico konkretno bolj papca baterijo kot s kartico drugega operaterja? Pred kratkim je na službeni številki bil narejen prehod iz Telemacha na A1 in razlika v avtonomiji baterije je kot dan in noč. Prej mi je do konca delovnika oz. v najboljšem primeru do večera že javljalo, da je potrebno napolniti baterijo (pri cca 15%), zdaj pri A1 tega problema ni več oz. ima baterija še okoli 50%.
 

Stanislav87

Pripravnik
21. avg 2019
83
17
8
Slovenske Konjice
A je to možno, da telefon s Telemachovo SIM kartico konkretno bolj papca baterijo kot s kartico drugega operaterja? Pred kratkim je na službeni številki bil narejen prehod iz Telemacha na A1 in razlika v avtonomiji baterije je kot dan in noč. Prej mi je do konca delovnika oz. v najboljšem primeru do večera že javljalo, da je potrebno napolniti baterijo (pri cca 15%), zdaj pri A1 tega problema ni več oz. ima baterija še okoli 50%.

Zdravo

Jaz ti lahko tudi odgovorim na to enako pri meni enaki problem kot ga imaš ti baterijo veliko bolj žere, pri A1 in Telekomu tega ni ne vem zakaj je temu tako mogoče kdo drug ve kaj več o tem

Lep pozdrav
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 17097

Seveda je možno. Odvisno od lokacije. Mogoče je na tistih lokaciji kjer se večinoma nahajate slab signal, telefon nenehno išče signal posledično več troši baterije.
To pa je odvisno od baznih postaj. Verjetno je na teh lokacijah boljši signal od A1 kot Telemacha, več postaj oziroma z boljšim signalom po domače povedano.
 

Stanislav87

Pripravnik
21. avg 2019
83
17
8
Slovenske Konjice
Seveda je možno. Odvisno od lokacije. Mogoče je na tistih lokaciji kjer se večinoma nahajate slab signal, telefon nenehno išče signal posledično več troši baterije.
To pa je odvisno od baznih postaj. Verjetno je na teh lokacijah boljši signal od A1 kot Telemacha, več postaj oziroma z boljšim signalom po domače povedano.

Lahko ti povem, da sem od bazne oddaljen bil samo 150 metrov mel signal 85 decibelov al kakor koli se že reče ali pa doma oddaljen 12 km od bazne enako žrlo baterije tak, da ne vem kak je to pri Telemachu vse skupaj čudno opazil razliko zaradi tega, ker sem skoz na internetu bil mel 4g neglede kje sem se nahajal je baterijo na veliko jedlo, ko pa internet izklopim je pa bila poraba tak kakor bi bil na A1 pri A1 imam net skoz vklopljen pa tega ni LP
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
A je to možno, da telefon s Telemachovo SIM kartico konkretno bolj papca baterijo kot s kartico drugega operaterja? Pred kratkim je na službeni številki bil narejen prehod iz Telemacha na A1 in razlika v avtonomiji baterije je kot dan in noč. Prej mi je do konca delovnika oz. v najboljšem primeru do večera že javljalo, da je potrebno napolniti baterijo (pri cca 15%), zdaj pri A1 tega problema ni več oz. ima baterija še okoli 50%.

Pri meni je isto.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Lahko ti povem, da sem od bazne oddaljen bil samo 150 metrov mel signal 85 decibelov al kakor koli se že reče ali pa doma oddaljen 12 km od bazne enako žrlo baterije tak, da ne vem kak je to pri Telemachu vse skupaj čudno opazil razliko zaradi tega, ker sem skoz na internetu bil mel 4g neglede kje sem se nahajal je baterijo na veliko jedlo, ko pa internet izklopim je pa bila poraba tak kakor bi bil na A1 pri A1 imam net skoz vklopljen pa tega ni LP
Za kateri telefon se gre?
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Novi uradno podprti telefoni za Telemach VoLTE:
Huawei P30 Lite
Huawei Nova 5T

Storitev lahko na paketih Še Več in Največ brezplačno aktivirate s sporočilom SMS z vsebino VOLTE VKLOP, poslanim na 7070.
Seveda telefon prej nadgradite na najnovejši firmware. ;)
Od danes zjutraj tudi meni na Huawei Mate 10 PRO kaže VOLTE.
Ponoči se je telefon posodobil in pojavil se je napis VOLTE.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Seveda je možno. Odvisno od lokacije. Mogoče je na tistih lokaciji kjer se večinoma nahajate slab signal, telefon nenehno išče signal posledično več troši baterije.
To pa je odvisno od baznih postaj. Verjetno je na teh lokacijah boljši signal od A1 kot Telemacha, več postaj oziroma z boljšim signalom po domače povedano.
Mislim da v ljubljanski kotlini, kjer se večinoma gibljem, ne bi smel biti problem s signalom. Občasno sem tudi kje, kjer mi preklopi v nacionalno gostovanje, ampak neke hude razlike nisem opažal.

Sem sprva mislil, da je pač baterija že švoh (jbg, 4 leta star telefon), pa očitno ni temu tako.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Xiaomi pocophone F1
Ja dobr, od Xiaomija ni kaj več za pričakovat;)
Xiaomiji so sploh znani da slabo vlečejo:p
Še prej ko sem imel Huaweia in sodelavec na Xiaomiju je bila velika razlika, njemu na isti lokaciji sploh ni vleklo (govorim za prenos mobilnih podatkov, prenos preko neta) v delavnici-hala, ko je meni brez problema na vseh lokacijah. Medtem ko sedaj pa kao Samsung Note oh in sploh, obupen signal, čeprav ves čas kaže 4G nekje tudi + pa če grem da določenih lokacijah kjer prej ni bilo nobenega problema kr neki melje pa melje sploh ne naloži.
In ta sodelavec je sedaj zamenjal za Huaweia smart al nova al kaj je že in nima nobenih problemov. Tako da sumim da je tudi v tem problem, kar se tiče baterije, vsaj v mojem primeru.
Kot rečeno lokacija, lahko tudi v službi ali kje drugje kjer se telefon dolgo časa zadržuje je odložen...
Jaz sem ga v službi odlagal v predal mize in je bila velika razlika kot če ga imam na mizi.
Seveda potem pa doda še operater, znamka telefona pa še kakšne aplikacije je pa to to.