Novo pri Telemachu II.

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Novi uradno podprti telefoni za Telemach VoLTE:
Huawei P20 Pro
Honor 20
Honor 20 PRO

Storitev lahko brezplačno aktivirate s sporočilom SMS z vsebino VOLTE VKLOP, poslanim na 7070.
Seveda telefon prej nadgradite na najnovejši firmware. ;)
Kaj pri P20PRO ni treba vklopit VOLTE VKLOP preko sms ukaznega niza, ker meni napiše: napačna ključna beseda. V nastavitvah pa je prikazan omogočen volteklici?
Ker pri drugih telefonih katerih še ne podpira napiše: vaš telefon ne podpira volte nastavitev.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Kaj pri P20PRO ni treba vklopit VOLTE VKLOP preko sms ukaznega niza, ker meni napiše: napačna ključna beseda. V nastavitvah pa je prikazan omogočen volteklici?
Ker pri drugih telefonih katerih še ne podpira napiše: vaš telefon ne podpira volte nastavitev.

Jaz mam P20Pro. Vklopil sem preko ukaznega niza. Ja, prej sem videl v nastavitvah, da je vklopljen, pa (realno) ni bil, je bil "pripravljen". Po vnosu ukaznega niza dobiš sms od Telemacha, kaj in kako naprej...
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Kot rečeno preko smsa na 7070 poskušam VOLTE VKLOP pa mi napiše napačna ključna beseda:sprasujemse:
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Meni je uspelo, zdaj mi kaže zgoraj levo, zraven Telemacha še znak za Volte.
Poskusi (to sem dobil kot sms) resetirat telefon...
Druga varianta (ah...) pa je klic na center za pomoč...
Screenshot_20191206_152952.jpg


Edit: imaš posodobljen Firmware? Jaz mam 9.1.0.345
 
Nazadnje urejeno:

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ja ravnokar sem posodobil, tudi v posodobitvi piše da je to novost, pa že parkrat resetiral telefon, pa isto.
Bi razumel, da napiše da ne podpira toda napačna ključna beseda.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Možno je to, da je to zaradi paketa VEČ, ker kot berem na njihovi strani podpirata to storitev samo paketa ŠE VEČ in NAJVEČ.
Samo lahko bi napisalo ne podpira, kot to napiše pri nekaterih drugih telefonih, ki tega še ne podpirajo, ne pa napačna ključna beseda :sprasujemse:
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Imam Samsunga S9 in sem vklopil Volte z ukaznim nizom. Po nekaj časa sem dobil SMS od Telemacha: Za uporabo klicev preko LTE - VoLTE posodobite programsko opremo, telefon izklopite in ponovno vklopite ter vklopite VoLTE klici opcijo v nastavitvah telefona. Info 070 700 700 Vas Telemach.
Jaz v nastavitvah te možnosti nimam?? Se pa spomnim, da sem pred časom videl to opcijo???
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Imaš S9 kupljen pri Telemachu ali je kupljen kje drugje, npr. pri Telekomu Slovenije, A1 ali kakemu drugemu operaterju za katerega Samsung dela custom operaterski firmware?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Downloadati moraš pravi ROM, nato pa preko USB naložiti. Gledam pa (po predvidevanju, da imaš SM-G960F), da je SIO samo neka 8.0 verzija, kar ni logično. Bolj verjetno je niso uploadali:
Desno imaš tudi navodila kako narediti. Nimaš kaj zahebati, samo podatke si najprej varnostno kopiraj, ker telefon mora biti ponastavljen. Če ne bo, priporočam, da ga ponastaviš.
S tem softwarejem narediš, ki je tudi že na tisti strani.

Sedaj pa to 8.0 verzijo update-aj na telefonu preko WiFi in ponovno kompletna ponastavitev (factory restore). Sedaj iz backupa nazaj naložiš vse kar pač želiš in vklopiš VoLTE.

Lahko da ne bo uspelo, ampak SIO CSC je znotraj multi-CSC ROM-a. In vsaj pri S6, kolikor se spomnim pa tudi pri S7, je bil SIO skupaj z nemškim DBT in srbskim SEE. Tako ali tako imajo Telemach precej Srbini in zelo verjetno za obe tržišči skupaj naročajo. Sem že videl telefon kupljen pri Telemachu ki je imel gor srbski SEE CSC. Skratka, če zgornja metoda ne uspe, snameš tale Firmware in flaširaš pač tega:

Sedaj tovarniške nastavitve - preveri za firmware potencialno posodobitev in če je, posodobi, ponovno tovarniške nastavitve. Sedaj bi moral VoLTE delati BP.

Pri prvi ali drugi metodi moraš uporabiti še PIT file, morda je sicer že v firmware, a vseeno ga uporabi s te povezave:

In v Odinu označi "Re-partition".

LP
 
  • Všeč mi je
Reactions: 5450

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Do konca meseca na Petrolu:

a6iqogR.jpg


Predplačniki, pozor! Ne zamudite nore akcije Free2Go za dvojne polnitve 10 EUR! Napolnite svoj račun na Petrolu in prejmite bonus v vrednosti 10 EUR.

Vsi, ki boste v času akcije od 1. 12. 2019 do 31. 12. 2019 napolnili svoj račun s Petrolovo elektronsko vrednostnico za 10 EUR, boste ob polnitvi na svoj račun prejeli še 10 EUR bonusa. Velja tudi za uporabnike, ki boste e-vrednostnico kupili pred 1. 12. 2019, a polnili v obdobju akcije. Ob polnitvi z elektronsko vrednostnico za 10 EUR boste prejeli SMS z naslednjo vsebino:

Zahvaljujemo se vam za polnitev racuna. Poleg 10 EUR smo vam na racun nalozili se dodatnih 10 EUR bonus dobroimetja. Info in odjava 070 700 700. Vaš Telemach.

Ob polnitvi predplačniškega računa v vrednosti 10 EUR prejmete še dodaten bonus v višini 10 EUR v obliki dobroimetja na predplačniškem računu, v roku 24 ur. Ponudba velja za elektronske vrednostnice, kupljene na bencinskih servisih Petrol, v času od 1.12.2019 do 31.12.2019. Naveden blagovne znamke so registrirane znamke njihovih lastnikov. Pred nakupom in uporabo predplačniške ponudbe Telemacha se o pogojih ponudbe pozanimajte na www.telemach.si, na voljo pa smo vam tudi na številki 070 700 700 in v vseh poslovalnicah Telemacha.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Ravno danes sem dobil nov sistemski update, ki specificno omogoca volte. Ali je to ze pri operaterju omejeno na tocno dolocene modele, ne glede na posodbitve in zmogljivosti?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Paket več ne omogoča VOLTE.
Samo paketa Še več in največ.

Pojma nimam zakaj tako. Mogoče zaradi zaračunavanja pogovorov, ki jih pri večjih paketih itaq ni, ker so količine neomejene.