Novo pri Telemachu II.

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Glede na povečanje pri paketih ŠE VEČ in NAJVEČ je povečanje količine podatkov pri paketu VEČ naravnost smešna.

Pri NAJVEČ 5x več 10 -> 50 GB
Pri ŠE VEČ 3x več 5 -> 15 GB
Pri VEČ pa..... iz 500 na 600 MB
bonk.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
DATA SHOCK

Tole pa sploh ni bed. Očitno bom imel sedaj za teh 12€/mesec 15GB prenosa podatkov v slo in vključene klice+sms v celi EU
cool-1.gif
Za prenos podatkov v EU bo treba očitno počakat do junija ampak že to je lep korak naprej.

Je kdo zasledil kaj več glede tega novega UNIFI TRAVEL?
Citat:
Dodatno vam bomo v paketu omogočili neomejeno uporabo brezplačnega WIFI omrežja UNIFI TRAVEL, ki ga boste lahko uporabljali na kar 60.000.000 lokacijah vsepovsod po svetu.
Očitno bodo sedaj poleg njihovih UNIFI vključene še druge točke po celem svetu, ampak kaj več nisem zasledil.
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Glede na povečanje pri paketih ŠE VEČ in NAJVEČ je povečanje količine podatkov pri paketu VEČ naravnost smešna.

Pri NAJVEČ 5x več 10 -> 50 GB
Pri ŠE VEČ 3x več 5 -> 15 GB
Pri VEČ pa..... iz 500 na 600 MB
bonk.gif
Po mojem je kar logicno, ker ce bi. VEČ paket izdatno povecali podatke bi potem mogoce nekaj uporabnikov slo na majnsi paket kar pa pomeni za njih manj prihodkov.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik Super pravi:
Glede na povečanje pri paketih ŠE VEČ in NAJVEČ je povečanje količine podatkov pri paketu VEČ naravnost smešna.

Pri NAJVEČ 5x več 10 -> 50 GB
Pri ŠE VEČ 3x več 5 -> 15 GB
Pri VEČ pa..... iz 500 na 600 MB
bonk.gif
smesna? nehaj no. tole je dobra zadeva za smesen denar. osebe pri tem mini paketu pa itak niso ciljna skupina nobenega operaterja.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
No slabost je,da telemach nima kaj dosti Lte gostovanj. In pol boš na edge težko te podatke skuril.
Govorim za Nemčijo. Potrdim pa Lahko gostovanje LTE na Hrvaškem in Avstriji
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej ni samo EDGE in LTE. Jaz sem v tujini kar dosti na 3G in dela lepo, ponekod pa kot praviš tudi LTE. Je pa res, da marsikje v tujini recimo na podeželju ni take pokritosti s 3G in LTE kot pri nas.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Verjetno res, ampak glede na količino podatkov v paketih ŠE VEČ in NAJVEČ bi lahko pri VEČ mirno dali vsaj 1, če ne 2 GB.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Verjetno res, ampak glede na količino podatkov v paketih ŠE VEČ in NAJVEČ bi lahko pri VEČ mirno dali vsaj 1, če ne 2 GB.

Ekonomski interes operaterja ni, da se ta paket prodaja, pač pa višji/dražji.
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
od 1.5. dalje bo glede data spremeba na paketih VEČ:

na VEČ iz 500 na 600 mb
na ŠE VEČ iz 5gb na 15 gb
in na NAJVEČ iz 10 na 50 gb

velja za obstoječe in prihodnje naročnike, ne bo treba nič dodatno spreminjat ali podpisovat, avtomatsko bo vklopljeno vsem
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Haha iz 500 MB na 600 MB
bonk.gif
Vsaj za x2 bi lahko povecali na 1 GB, ce so ostala 2 paketa povecaki za x3 in x5...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Ja eni pač ne bodo nikoli zadovoljni,..Če ti je 500MB zadost ti bo tudi 600,..če ne je zate višji paket:)
b
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Odlično. Če ti je 600 MB premalo, vzemi 15 GB.
cheer.gif


Zanima me če bodo cene dokupa ostale enake tudi po 1.5., trenutno je 500 MB 3 €, 1 GB 5 €, 3 GB 9 €. Mogoče se bodo tudi tam količine povečale za 3x ali celo 5x za isto ceno.
grims-1.gif


Pa NET NAJVEČ 40 GB za 30 (25 €) izpade proti paketu NAJVEČ s 50 GB malo smešno.
grin1.gif
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
Odlično!
Sem ravno danes razmišljal kako in kaj s klici in podatki v tujini od junija dalje in evo
smile-1.gif

že doma mi je 5gb včasih na tesno šlo sedaj pa "nema brige" :D
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Citat:
Uporabnik Trupl0 pravi:
Odlično!
Sem ravno danes razmišljal kako in kaj s klici in podatki v tujini od junija dalje in evo
smile-1.gif

že doma mi je 5gb včasih na tesno šlo sedaj pa "nema brige" :D

Kje pa piše, da bodo vsi podatki, ki bodo veljali doma, na voljo tudi v EU? Kolikor vem, bodo omejitve?
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
omejitev ne bi smelo biti saj bo roaming odpravljen.

poleg tega pa citiram:"PAKET ŠE VEČ
Z našim najbolj prodajanim mobilnim paketom ŠE VEČ boste lahko novi in obstoječi uporabniki uživali v neomejenih klicih in sporočilih SMS v Sloveniji in v vseh državah EU. Prav tako smo vam povečali tudi prenos podatkov, ki bo od 1. maja znašal kar 15 GB."

nič ne piše za podatke ampak sodeč po komentarjih v tujih forumih morajo biti tudi zakupljene količine podatkov noter....lahko kdo iz prve roke pove kako in kaj?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Trupl0 pravi:
omejitev ne bi smelo biti saj bo roaming odpravljen.

poleg tega pa citiram:"PAKET ŠE VEČ
Z našim najbolj prodajanim mobilnim paketom ŠE VEČ boste lahko novi in obstoječi uporabniki uživali v neomejenih klicih in sporočilih SMS v Sloveniji in v vseh državah EU. Prav tako smo vam povečali tudi prenos podatkov, ki bo od 1. maja znašal kar 15 GB."

nič ne piše za podatke ampak sodeč po komentarjih v tujih forumih morajo biti tudi zakupljene količine podatkov noter....lahko kdo iz prve roke pove kako in kaj?

Zaenkrat so vključili klice in SMS. Tega od njih ne zahteva nobena regulativa ampak so se sami odločili, da bodo vključili v pakete oziroma ne bodo več zaračunavali pribitka pri gostovanju v EU. Za podatke se zaenkrat nič ne spremeni kar se tiče gostovanja.

Če me spomin ne vara, naj bi bil pa 15. junij rok, ko naj bi z regulativo ukinili vse dodatne stroške gostovanja v EU. Torej bomo takrat, če bo vse po planu, lahko uporabljali tudi količine za prenos podatkov v celi EU ne samo v Slo.
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
Haha iz 500 MB na 600 MB
bonk.gif
Vsaj za x2 bi lahko povecali na 1 GB, ce so ostala 2 paketa povecaki za x3 in x5...

Lahko pa na stvar gledaš tudi z druge perspektive... Za ceno 4€ (če si naročnik njihovih fiksnih storitev) dobiš neomejen dostop do interneta. Po preseženih 500MB se hitrost res zmanjša, pa vseeno... To je paket za nezahtevne in tudi z zmanjšano hitrostjo se da pregledati elektronsko pošto, dobiti sliko na Viber ali pa odpreti FB
wink-1.gif
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik Trupl0 pravi:
omejitev ne bi smelo biti saj bo roaming odpravljen.

poleg tega pa citiram:"PAKET ŠE VEČ
Z našim najbolj prodajanim mobilnim paketom ŠE VEČ boste lahko novi in obstoječi uporabniki uživali v neomejenih klicih in sporočilih SMS v Sloveniji in v vseh državah EU. Prav tako smo vam povečali tudi prenos podatkov, ki bo od 1. maja znašal kar 15 GB."

nič ne piše za podatke ampak sodeč po komentarjih v tujih forumih morajo biti tudi zakupljene količine podatkov noter....lahko kdo iz prve roke pove kako in kaj?

Zaenkrat so vključili klice in SMS. Tega od njih ne zahteva nobena regulativa ampak so se sami odločili, da bodo vključili v pakete oziroma ne bodo več zaračunavali pribitka pri gostovanju v EU. Za podatke se zaenkrat nič ne spremeni kar se tiče gostovanja.

Če me spomin ne vara, naj bi bil pa 15. junij rok, ko naj bi z regulativo ukinili vse dodatne stroške gostovanja v EU. Torej bomo takrat, če bo vse po planu, lahko uporabljali tudi količine za prenos podatkov v celi EU ne samo v Slo.

oprosti.. v mislih sem imel vedno rok v juniju.
Sedaj pa vidim, da bo telemach že z majem povečal količine in brezplačne klice in sms v tujini.

Torej bi morala tudi zakupljena količina nekako veljati v tujini z junijem